„Citigroup“ apskaičiavo programišių atakos žalą

Publikuota: 2011 m. birželio 28 d. antradienis

„Citigroup“ valdyba pripažino, kad programišiai pavogė 2,7 mln. dol. iš 3 400 banko kreditinių kortelių turėtojų sąskaitų. „Citigruop“ spaudos atstovas JAV Šonas Kevelihanas (Sean Kevelighan) pažadėjo, jog bankas padengs visus klientų patirtus nuostolius.

„Citigroup“ pareiškė, jog jos serverius programišiai atakavo 2011 metų birželio pradžioje – praėjus beveik mėnesiui po to, kai banko darbuotojai pastebėjo pirmuosius įsilaužimo požymius. Anksčiau buvo pranešta, kad į nusikaltėlių rankas pateko daugiau nei 360 000 naudotojų vardai, sąskaitų numeriai ir kontaktinė informacija, tačiau vėliau kompanijos vadovybė pripažino, kad pagrobta ir pinigų.

Ekspertų manymu, prieš „Citigroup“ nukreipta programišių ataka – viena iš didžiausių JAV istorijoje – gali tapti priežastimi rimtai peržiūrėti informacijos apsaugos finansų sektoriuje įstatymus. Banko veiksmai buvo kritikuoti šalies valdžios bei teisėsaugos atstovų, mat apie informacijos nutekėjimą buvo pranešta tik praėjus mėnesiui po įsilaužimo.

1998 metais susijungus „Citicorp“ ir „Travelers Group“ įkurta „Citigroup“ yra finansinių paslaugų pasaulinė lyderė. Bendra banko aktyvų vertė siekia per 1,9 trilijonus dolerių. Šiaurės Amerikoje, kur įvykdyta programišių ataka, veikia 21 mln. banko kreditinių kortelių.  

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »