„Citigroup“ apskaičiavo programišių atakos žalą

Publikuota: 2011 m. birželio 28 d. antradienis

„Citigroup“ valdyba pripažino, kad programišiai pavogė 2,7 mln. dol. iš 3 400 banko kreditinių kortelių turėtojų sąskaitų. „Citigruop“ spaudos atstovas JAV Šonas Kevelihanas (Sean Kevelighan) pažadėjo, jog bankas padengs visus klientų patirtus nuostolius.

„Citigroup“ pareiškė, jog jos serverius programišiai atakavo 2011 metų birželio pradžioje – praėjus beveik mėnesiui po to, kai banko darbuotojai pastebėjo pirmuosius įsilaužimo požymius. Anksčiau buvo pranešta, kad į nusikaltėlių rankas pateko daugiau nei 360 000 naudotojų vardai, sąskaitų numeriai ir kontaktinė informacija, tačiau vėliau kompanijos vadovybė pripažino, kad pagrobta ir pinigų.

Ekspertų manymu, prieš „Citigroup“ nukreipta programišių ataka – viena iš didžiausių JAV istorijoje – gali tapti priežastimi rimtai peržiūrėti informacijos apsaugos finansų sektoriuje įstatymus. Banko veiksmai buvo kritikuoti šalies valdžios bei teisėsaugos atstovų, mat apie informacijos nutekėjimą buvo pranešta tik praėjus mėnesiui po įsilaužimo.

1998 metais susijungus „Citicorp“ ir „Travelers Group“ įkurta „Citigroup“ yra finansinių paslaugų pasaulinė lyderė. Bendra banko aktyvų vertė siekia per 1,9 trilijonus dolerių. Šiaurės Amerikoje, kur įvykdyta programišių ataka, veikia 21 mln. banko kreditinių kortelių.  

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »