Daiktų internetas – neišvengiama ateities būtinybė

Publikuota: 2016 m. vasario 18 d. ketvirtadienis

Dauguma žmonių neįsivaizduojančių savo gyvenimų be išmaniųjų telefonų jau greitai gali sunkiai išsiversti ir be kitų įrenginių su internetu – 2016-ieji paskelbti daiktų interneto metais. Šiuo metu ši technologija jau naudojama namuose, versle, vis plačiau taikoma ligonių sveikatos priežiūrai ir visuomeniniam saugumui užtikrinti. Manoma, kad po dešimtmečio daiktų interneto industrija gali būti verta 11,1 trilijonų JAV dolerių.

Jau dabar išmaniųjų namų valdymo įrenginiai, tokie kaip LG „HomeChat“ ir kiti, leidžia sujungti šaldytuvą, apšvietimą, skalbimo mašiną, orkaitę ir kitus prietaisus į bendrą sistemą, o iš ten gali būti valdomi ir prižiūrimi nuotoliniu būdu. Prognozuojama, kad iki 2025 metų mūsų namai prisipildys šaldytuvų, kurie patys užsakinės maisto atsargas, buitinės technikos, kuri veiks automatiškai, reaguodama į mūsų įpročius, o garažo vartai atsiveriantys priartėjus mūsų vairuojamam automobiliui nekels jokios nuostabos.

Daiktų internetas ne tik funkciškai pravartus namuose, bet ir valdant miestų inžinerinius tinklus. Singapūras, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos valstijos ir Kinija jau skelbė turinčios planų įdiegti tokias sistemas, kad galėtų stebėti oro taršos pokyčius, operatyviai nustatyti gedimus ir juos pašalinti. Tikimasi, kad daiktų internetas iš esmės pagerins sveikatos priežiūrą, ypač ligonių, kuriems reikalinga atidi globa. Naujos kartos išmanieji prietaisai interneto pagalba praneš medicinos personalui, kai ligonis praleis gyvybiškai svarbių vaistų vartojimą arba bandys keltis iš lovos. Pažangi technologija galėtų iš dalies patenkinti senėjančios visuomenės poreikius, todėl senyvi žmonės ilgiau galėtų gyventi savarankiškai savo namuose.

Verslui daiktų internetas galėtų būti naudingas, siekiant geresnių rezultatų ir įvedant tiesioginę gamybos, energijos suvartojimo, pervežimo, žemės ūkio kontrolę. Latvijos mažmeninės prekybos pavyzdys rodo, kad galima sumažinti ir veiklos pajamas, parduotuvėje įdiegus automatinę sistemą, kuri pirkėjui išėjus iš parduotuvės pati nuskaičiuoja pirkinių sumą iš pirkėjo sąskaitos.

Daiktų internetas meta ir saugumo iššūkių. Kadangi vis daugiau informacijos apie žmonių vartojimo įpročius, sveikatą bei finansines operacijas fiksuojama ir keičiamasi tarp įrenginių, kyla ir saugumo užtikrinimo išbandymų. Dėl šios priežasties, svarbu ne tik diegti, bet ir šviesti vartotojus, kaip, kur ir kokiais tikslais bus naudojama sukaupta informacija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Artėja dabartinių išmaniųjų telefonų programėlių eros pabaiga

Žmonėms norisi, kad kažkas geriau už juos pačius žinotų, ko jiems reikia. skaityti »

Moterys – geresnės programuotojos!

Kaune vykusį renginį „GIRLS CAN CODE” kaitino diskusijos – tai kas vis dėlto geriau programuoja? skaityti »

Ekstremaliam pasinėrimui į žaidimą – 35 colių lenktas žaidimų monitorius

Vienas iš žymiausių pasaulyje monitorius gaminančių prekės ženklų AOC pristato savo naują 35-colių išlenktą ypač platų AGON žaidimų monitorių AG352QCX. skaityti »

„Microsoft“ ir „AI Group“ kartu dirbs prie dirbtinio intelekto projektų

Jungtinių Amerikos Valstijų technologijų bendrovė „Microsoft“ užmezgė partnerystę su dirbtinio intelekto srityje dirbančia „Open AI“. skaityti »

„Samsung“ susišlavė 35 prestižinius CES 2017 apdovanojimus

„Samsung Electronics“ šiemet buvo įvertinta 35 CES Inovacijų apdovanojimais. skaityti »

Atėjo šalčiai: kaip žiemą apsaugoti telefoną?

Žema oro temperatūra gali sulėtinti telefoną ar jį net sugadinti, todėl šiuo metų laiku įrenginiu reikia naudotis kiek kitaip nei įprastai. skaityti »

„Facebook“ pavers vaizdo įrašus meno kūriniais

Nauja programa naudos neuroninių tinklų technologiją, panašią kaip naudojama programoje „Prisma“, kuri meno kūriniais paverčia nuotraukas. skaityti »

Penktadalis lietuviškų el. knygų skaitytojų – emigrantai

Nuo šių metų rugpjūčio, kai lietuviška el. knygų platforma „Milžinas“ pasiūlė galimybę prenumeruoti turinį, vartotojų parsisiųstų knygų skaičius išaugo net 80 proc. ir peržengė 14 tūkst. ribą. skaityti »

Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms – nemokama debesų kompiuterija

Šią savaitę „Microsoft“ paskelbė, kad viso pasaulio, įskaitant ir Lietuvos, nevyriausybinės organizacijos (NVO) gali nemokamai naudotis debesų kompiuterijos platforma „Azure“. skaityti »

FinTech industrijos augimui – daugiau galimybių nustatyti klientus nuotoliniu būdu

Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos siūlymui įteisinti daugiau priemonių, kurios leistų klientų tapatybę nustatyti nuotoliniu būdu. skaityti »