Daiktų internetas – neišvengiama ateities būtinybė

Publikuota: 2016 m. vasario 18 d. ketvirtadienis

Dauguma žmonių neįsivaizduojančių savo gyvenimų be išmaniųjų telefonų jau greitai gali sunkiai išsiversti ir be kitų įrenginių su internetu – 2016-ieji paskelbti daiktų interneto metais. Šiuo metu ši technologija jau naudojama namuose, versle, vis plačiau taikoma ligonių sveikatos priežiūrai ir visuomeniniam saugumui užtikrinti. Manoma, kad po dešimtmečio daiktų interneto industrija gali būti verta 11,1 trilijonų JAV dolerių.

Jau dabar išmaniųjų namų valdymo įrenginiai, tokie kaip LG „HomeChat“ ir kiti, leidžia sujungti šaldytuvą, apšvietimą, skalbimo mašiną, orkaitę ir kitus prietaisus į bendrą sistemą, o iš ten gali būti valdomi ir prižiūrimi nuotoliniu būdu. Prognozuojama, kad iki 2025 metų mūsų namai prisipildys šaldytuvų, kurie patys užsakinės maisto atsargas, buitinės technikos, kuri veiks automatiškai, reaguodama į mūsų įpročius, o garažo vartai atsiveriantys priartėjus mūsų vairuojamam automobiliui nekels jokios nuostabos.

Daiktų internetas ne tik funkciškai pravartus namuose, bet ir valdant miestų inžinerinius tinklus. Singapūras, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos valstijos ir Kinija jau skelbė turinčios planų įdiegti tokias sistemas, kad galėtų stebėti oro taršos pokyčius, operatyviai nustatyti gedimus ir juos pašalinti. Tikimasi, kad daiktų internetas iš esmės pagerins sveikatos priežiūrą, ypač ligonių, kuriems reikalinga atidi globa. Naujos kartos išmanieji prietaisai interneto pagalba praneš medicinos personalui, kai ligonis praleis gyvybiškai svarbių vaistų vartojimą arba bandys keltis iš lovos. Pažangi technologija galėtų iš dalies patenkinti senėjančios visuomenės poreikius, todėl senyvi žmonės ilgiau galėtų gyventi savarankiškai savo namuose.

Verslui daiktų internetas galėtų būti naudingas, siekiant geresnių rezultatų ir įvedant tiesioginę gamybos, energijos suvartojimo, pervežimo, žemės ūkio kontrolę. Latvijos mažmeninės prekybos pavyzdys rodo, kad galima sumažinti ir veiklos pajamas, parduotuvėje įdiegus automatinę sistemą, kuri pirkėjui išėjus iš parduotuvės pati nuskaičiuoja pirkinių sumą iš pirkėjo sąskaitos.

Daiktų internetas meta ir saugumo iššūkių. Kadangi vis daugiau informacijos apie žmonių vartojimo įpročius, sveikatą bei finansines operacijas fiksuojama ir keičiamasi tarp įrenginių, kyla ir saugumo užtikrinimo išbandymų. Dėl šios priežasties, svarbu ne tik diegti, bet ir šviesti vartotojus, kaip, kur ir kokiais tikslais bus naudojama sukaupta informacija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »