Daiktų internetas – neišvengiama ateities būtinybė

Publikuota: 2016 m. vasario 18 d. ketvirtadienis

Dauguma žmonių neįsivaizduojančių savo gyvenimų be išmaniųjų telefonų jau greitai gali sunkiai išsiversti ir be kitų įrenginių su internetu – 2016-ieji paskelbti daiktų interneto metais. Šiuo metu ši technologija jau naudojama namuose, versle, vis plačiau taikoma ligonių sveikatos priežiūrai ir visuomeniniam saugumui užtikrinti. Manoma, kad po dešimtmečio daiktų interneto industrija gali būti verta 11,1 trilijonų JAV dolerių.

Jau dabar išmaniųjų namų valdymo įrenginiai, tokie kaip LG „HomeChat“ ir kiti, leidžia sujungti šaldytuvą, apšvietimą, skalbimo mašiną, orkaitę ir kitus prietaisus į bendrą sistemą, o iš ten gali būti valdomi ir prižiūrimi nuotoliniu būdu. Prognozuojama, kad iki 2025 metų mūsų namai prisipildys šaldytuvų, kurie patys užsakinės maisto atsargas, buitinės technikos, kuri veiks automatiškai, reaguodama į mūsų įpročius, o garažo vartai atsiveriantys priartėjus mūsų vairuojamam automobiliui nekels jokios nuostabos.

Daiktų internetas ne tik funkciškai pravartus namuose, bet ir valdant miestų inžinerinius tinklus. Singapūras, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos valstijos ir Kinija jau skelbė turinčios planų įdiegti tokias sistemas, kad galėtų stebėti oro taršos pokyčius, operatyviai nustatyti gedimus ir juos pašalinti. Tikimasi, kad daiktų internetas iš esmės pagerins sveikatos priežiūrą, ypač ligonių, kuriems reikalinga atidi globa. Naujos kartos išmanieji prietaisai interneto pagalba praneš medicinos personalui, kai ligonis praleis gyvybiškai svarbių vaistų vartojimą arba bandys keltis iš lovos. Pažangi technologija galėtų iš dalies patenkinti senėjančios visuomenės poreikius, todėl senyvi žmonės ilgiau galėtų gyventi savarankiškai savo namuose.

Verslui daiktų internetas galėtų būti naudingas, siekiant geresnių rezultatų ir įvedant tiesioginę gamybos, energijos suvartojimo, pervežimo, žemės ūkio kontrolę. Latvijos mažmeninės prekybos pavyzdys rodo, kad galima sumažinti ir veiklos pajamas, parduotuvėje įdiegus automatinę sistemą, kuri pirkėjui išėjus iš parduotuvės pati nuskaičiuoja pirkinių sumą iš pirkėjo sąskaitos.

Daiktų internetas meta ir saugumo iššūkių. Kadangi vis daugiau informacijos apie žmonių vartojimo įpročius, sveikatą bei finansines operacijas fiksuojama ir keičiamasi tarp įrenginių, kyla ir saugumo užtikrinimo išbandymų. Dėl šios priežasties, svarbu ne tik diegti, bet ir šviesti vartotojus, kaip, kur ir kokiais tikslais bus naudojama sukaupta informacija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »