Dešimt prognozių dėl skaitmeninių technologijų raidos 2017 m.

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 9 d. penktadienis

2016 m. rugsėjo 7 d.. Įmonė „Oliver Wyman“ paskelbė savo naują ataskaitą „Dešimt skaitmeninių idėjų“ („Ten Digital Ideas“), kurioje kalbama apie tai, kokią naudą gali gauti įvairių sektorių lyderiai, naudodami skaitmenines inovacijas.

„Veiksmingas skaitmeninių inovacijų potencialo panaudojimas yra vienas didžiausių mūsų laikų uždavinių. Naujų skaitmeninių verslo plėtros priemonių atradimui naujausius laimėjimus reikia tirti ne tik savo srityje, bet ir kitose srityse bei geografijose“, – pareiškė Paul Beswick, vienas iš „Oliver Wyman“ skaitmeninės praktikos „Skaitmeninės technologijos“ vadovų.

„Mūsų ataskaitoje „Dešimt skaitmeninių idėjų“ pasakojama apie įmones, kurios sėkmingai diegia skaitmenines technologijas, taip pat apie tai, kaip jos tai daro“, – pridūrė Christoph Knoess, dar vienas iš „Oliver Wyman“ skaitmeninės praktikos „Skaitmeninės technologijos“ vadovų.

Ataskaitoje, kurią sudaro vienai bendrai temai skirtų straipsnių rinkinys, įmonė „Oliver Wyman“ pateikė tokias skaitmeninių technologijų raidos įvairiuose sektoriuose 2017 metais prognozes:

Finansų sektorius. Prognozuojama, kad modulinę struktūrą įgyjančiame finansinių paslaugų sektoriuje bus sutaupyta 1 trln. JAV dolerių pajamų ir išlaidų. Be to, diegdami vadinamąją „Blockchain“ technologiją, bankai savo išlaidas IT ir veiklos išlaidas gali sumažinti 150 mlrd. JAV dolerių.

Bendro vartojimo ekonomika. Pasaulio bendro vartojimo ekonomikos apimtis padidės dvylika kartų ir iki 2025 metų pasieks 300 mlrd. JAV dolerių lygį, nes bendro naudojimo paslaugų, tokių kaip „Airbnb“, „Lyft“ ir „Uber“, technologijas diegia vis daugiau ir mažmeninės, ir didmeninės prekybos įmonių.

Gamyba ir automobilių pramonė. Skaitmenizavę procesus visuose gamybos ciklo etapuose: nuo naujos idėjos atsiradimo iki pardavimo, pristatymo ir aptarnavimo po pardavimo etapo, gamintojai savo pelnus galės padidinti 1,4 trln. JAV dolerių. Skaitmeninės technologijos automobilių gamintojams išleidžiant naują modelį leis sutaupyti 100 mln. JAV dolerių, nes kurdami to modelio dizainą jie galės atsižvelgti į gamybos ypatumus.

Logistika. Programėlių naudojimas visai netrukus paskatins radikalius krovinių gabenimo sektoriaus pokyčius, kaip jau yra įvykę kitose transporto sektoriaus kryptyse. Programėlės krovinių vežėjams ir transporto įmonėms pasiūlys visa apimančius sprendimus.

Sveikatos apsauga. Išlaidos sveikatos apsaugai gali sumažėti 530 mlrd. JAV dolerių, jeigu vartotojai palaikys skaitmeninio modelio, panašaus į jiems įprastą elektroninę mažmeninės prekybos platformą, tokią kaip „Amazon“, diegimą.

Didieji duomenys (angl. big data). Skraidyklių rinkos vertė iki 2020 metų sparčiai padidės iki 7 mlrd. JAV dolerių, nes skraidyklės tampa nauju analitinių duomenų šaltiniu.

Kibernetinis saugumas. Tik trečdalis įmonių yra pakankamai apsaugotos ir pasirengusios atlaikyti pačias agresyviausias kibernetines atakas.

Skaitmeninės ir „emocinės“ technologijos. Įmonės „Lippincott“ („Oliver Wyman“ patronuojamosios įmonės) atlikta 3,5 tūkst. vartotojų apklausa parodė, kad skaitmeninės įmonės, ignoruojančios emocinio veiksnio svarbą vartotojams, gali prarasti galimybę su savo klientais sukurti ilgalaikius santykius.

Visą ataskaitą galima rasti šioje svetainėje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »