Dešimt prognozių dėl skaitmeninių technologijų raidos 2017 m.

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 9 d. penktadienis

2016 m. rugsėjo 7 d.. Įmonė „Oliver Wyman“ paskelbė savo naują ataskaitą „Dešimt skaitmeninių idėjų“ („Ten Digital Ideas“), kurioje kalbama apie tai, kokią naudą gali gauti įvairių sektorių lyderiai, naudodami skaitmenines inovacijas.

„Veiksmingas skaitmeninių inovacijų potencialo panaudojimas yra vienas didžiausių mūsų laikų uždavinių. Naujų skaitmeninių verslo plėtros priemonių atradimui naujausius laimėjimus reikia tirti ne tik savo srityje, bet ir kitose srityse bei geografijose“, – pareiškė Paul Beswick, vienas iš „Oliver Wyman“ skaitmeninės praktikos „Skaitmeninės technologijos“ vadovų.

„Mūsų ataskaitoje „Dešimt skaitmeninių idėjų“ pasakojama apie įmones, kurios sėkmingai diegia skaitmenines technologijas, taip pat apie tai, kaip jos tai daro“, – pridūrė Christoph Knoess, dar vienas iš „Oliver Wyman“ skaitmeninės praktikos „Skaitmeninės technologijos“ vadovų.

Ataskaitoje, kurią sudaro vienai bendrai temai skirtų straipsnių rinkinys, įmonė „Oliver Wyman“ pateikė tokias skaitmeninių technologijų raidos įvairiuose sektoriuose 2017 metais prognozes:

Finansų sektorius. Prognozuojama, kad modulinę struktūrą įgyjančiame finansinių paslaugų sektoriuje bus sutaupyta 1 trln. JAV dolerių pajamų ir išlaidų. Be to, diegdami vadinamąją „Blockchain“ technologiją, bankai savo išlaidas IT ir veiklos išlaidas gali sumažinti 150 mlrd. JAV dolerių.

Bendro vartojimo ekonomika. Pasaulio bendro vartojimo ekonomikos apimtis padidės dvylika kartų ir iki 2025 metų pasieks 300 mlrd. JAV dolerių lygį, nes bendro naudojimo paslaugų, tokių kaip „Airbnb“, „Lyft“ ir „Uber“, technologijas diegia vis daugiau ir mažmeninės, ir didmeninės prekybos įmonių.

Gamyba ir automobilių pramonė. Skaitmenizavę procesus visuose gamybos ciklo etapuose: nuo naujos idėjos atsiradimo iki pardavimo, pristatymo ir aptarnavimo po pardavimo etapo, gamintojai savo pelnus galės padidinti 1,4 trln. JAV dolerių. Skaitmeninės technologijos automobilių gamintojams išleidžiant naują modelį leis sutaupyti 100 mln. JAV dolerių, nes kurdami to modelio dizainą jie galės atsižvelgti į gamybos ypatumus.

Logistika. Programėlių naudojimas visai netrukus paskatins radikalius krovinių gabenimo sektoriaus pokyčius, kaip jau yra įvykę kitose transporto sektoriaus kryptyse. Programėlės krovinių vežėjams ir transporto įmonėms pasiūlys visa apimančius sprendimus.

Sveikatos apsauga. Išlaidos sveikatos apsaugai gali sumažėti 530 mlrd. JAV dolerių, jeigu vartotojai palaikys skaitmeninio modelio, panašaus į jiems įprastą elektroninę mažmeninės prekybos platformą, tokią kaip „Amazon“, diegimą.

Didieji duomenys (angl. big data). Skraidyklių rinkos vertė iki 2020 metų sparčiai padidės iki 7 mlrd. JAV dolerių, nes skraidyklės tampa nauju analitinių duomenų šaltiniu.

Kibernetinis saugumas. Tik trečdalis įmonių yra pakankamai apsaugotos ir pasirengusios atlaikyti pačias agresyviausias kibernetines atakas.

Skaitmeninės ir „emocinės“ technologijos. Įmonės „Lippincott“ („Oliver Wyman“ patronuojamosios įmonės) atlikta 3,5 tūkst. vartotojų apklausa parodė, kad skaitmeninės įmonės, ignoruojančios emocinio veiksnio svarbą vartotojams, gali prarasti galimybę su savo klientais sukurti ilgalaikius santykius.

Visą ataskaitą galima rasti šioje svetainėje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »