Didėja įtampa dėl TV transliacijų tarp „Google“ ir „Apple“

Publikuota: 2010 m. spalio 13 d. trečiadienis

Televizija
Analitikų teigimu, namų televizijos plėtra priklauso nuo to, kiek laiko tradicinių televizorių gamintojams pavyks priešintis aukštųjų technologijų bendrovėms, tokioms kaip „Google“ ir „Apple“, siūlančioms TV internete.

Pasauliniai televizorių ir dekoderių gamintojai kovoja dėl rinkos dalies ir ypatingą dėmesį skiria technologijoms, sujungiančioms televizorių su internetu. Specialistai mano, jog „Google“ atėjimas pagyvino rinką, kurioje iki šiol dominavo bendrovė „Apple“, siūlanti savo konverterius, skaitmeniniams signalams priimti.

„Šiuo metu atsirado daug galimybių, tačiau akivaizdaus lyderio nėra, – teigia Polas Eriksonas, bendrovės „IMS Research“ vyriausiasis analitikas. – Kiekvienas gamintojas nori, jog būtent jo produktą žiūrovas pasirinktų.“

Visgi, specialistų teigimu, daugiau nei 5 milijonai pasaulio gyventojų mieliau žiūri programas televizoriaus ekrane – tai maždaug du kartus daugiau nei mobiliuoju telefonu arba kompiuteriu.  

Titanų kova

Kai kurie analitikai prognozuoja, kad pagrindinė kova vyks tarp „Google“ ir „Apple“. Praėjusią savaitę kompiuterinės įrangos gamintoja „Logitech“, bendradarbiaudama su „Google“, išleido skaitmeninį priedėlį, prijungiantį televizorių prie interneto. Diena anksčiau „Apple“ pristatė rinkai priedėlį, užtikrinantį prieigą prie TV transliacijų, filmų, nuotraukų, muzikos internetu. Visgi Polas Eriksonas iš „IMS Research“ mano, jog ne šios kompanijos svarbiausios.

Google

„Nei viena, nei kita („Google“ ir „Apple“) neįrodė, jog atlieka svarbų vaidmenį televizijos rinkoje. „Apple“ televizija jau ilgokai egzistuoja rinkoje, bet akivaizdžios sėkmės nesulaukė. „TV Google“ – kol kas naujovė, tačiau jai dar reikia įtvirtinti savo vardą ir, jei bendrovė susidoros su šia užduotimi, tuomet viskas gali pasikeisti“, – teigė specialistas.

„Google“ tik šiemet prakalbo apie namų televiziją. Ji tai pristatė kaip savotišką nuotykį, kuriame televizija sujungiama su tinklu, taikomosiomis programomis, naršykle. Be to, „Google“, tikėdamasi didesnių įplaukų iš reklamos, siūlo televizorių gamintojams nemokamą platformą, skirtą taikomajai programai sukurti.

Beje, „Apple“ vadovas Stivas Džobsas „Apple TV“ pavadino „hobiu“, rugsėjį vykusioje konferencijoje pripažindamas, jog kompanijai nepavyko sudominti naudotojų.
„Pardavėme daugiau priedėlių, tačiau tai netapo rinkos sensacija“, – teigė jis.

„Viskas viename“

Visgi „Google“ ir „Apple“ ne vienintelės bendrovės, bandančios pakeisti televizijos žiūrėjimo koncepciją ir išsikovoti rinkos dalį. Daugybė televizorių gamintojų, tokių kaip „Panasonic“, LG, „Sharp“, „Toshiba“, siūlo prieigą prie internetinės televizijos remdamiesi principu „viskas viename“.

Pavyzdžiui, viena didžiausių televizorių gamintojų „Samsung“ mano, jog jos siūlomi „protingi“ televizoriai suteiks galimybę išlaikyti jai lyderio poziciją rinkoje.

„Dabar – pereinamasis laikotarpis, kuomet galima stebėti, kaip keičiasi televizijos žiūrėjimo principai ir, manau, jog tai kovų už namų televiziją pradžia“, – teigia „Samsung“ atstovas BK Junas.

Na, o naudotojui tokia pasiūlymų įvairovė reiškia tik viena – ateityje renkantis televizorių atsiras didesnė pasirinkimo galimybė. 

Beje, įvairūs tyrimai rodo, kad dauguma naudotojų naują televizorių įsigyja kas 7 metus, o tyrimų bendrovė „Forrester“ teigia, jog prie interneto prijungtų televizorių skaičius JAV išaugs nuo 2 mln. šiemet iki 43 mln. 2015 metais. 

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »