Didžiausių visų laikų interneto įsilaužėlių atakų penketukas

Publikuota: 2011 m. balandžio 28 d. ketvirtadienis

Neseniai pasaulį sukrėtusi „PlayStation“ naudotojų duomenų vagystė jau pateko į žymiausių įsilaužėlių atakų sąrašą. Šio sąrašo pirmosiose penkiose vietose – įžūliausios pastarojo meto programišių atakos.

Penktoje vietoje – 2003 metais įvykęs atvejis, kai vieno didžiausio pasaulyje mobiliojo ryšio paslaugų teikėjo „T-Mobile“ darbuotojai pavogė informaciją iš kompanijos duomenų bazės. Pasisavintą informaciją – per 150 milijonų bendrovės klientų visame pasaulyje duomenys – korumpuoti darbuotojai ketino parduoti rinkodaros bendrovėms. Po šio analogų neturinčio skandalo buvo atkreiptas dėmesys į klientų duomenų apsaugos įstatymų pažeidimų sugriežtinimą.

2007 metais Leiboristų partija atsidūrė labai nepatogioje situacijoje, kai turėjo aiškintis parlamentui dėl prarastų visų vaiko pašalpų duomenų su 25 milijonų britų asmenine informacija. Už tai atsakinga institucija šiuos duomenis išsiuntė neregistruotu paštu dviem neužkoduotais CD diskais. Šis atvejis – ketvirtoje sąrašo vietoje.

Trečioje vietoje – 2009 metais įvykdytas išpuolis prieš Naujojo Džersio „Heartland Payment Systems“, besiverčiančios mokesčių valdymu, duomenų bazę. Įsilaužėlių grupė, kuriai vadovavo Alberto Gonzalez, pavogė iš kompanijos 10 milijonų amerikiečių kreditinių kortelių duomenų, kurias ketino parduoti juodojoje rinkoje.

Įsilaužimas į didžiausios pasaulyje rinkodaros kompanijos „Epsilon“ duomenų bazę pateko į antrąją šio sąrašo vietą. Įsilaužėliai pavogė daugybės žmonių ir garsių kompanijų elektroninių adresų. Nors pavogti tik pavadinimai, tačiau šis atvejis – neturi precedentų iki šiol.

O pirmoje vietoje atsidūrė to paties Alberto Gonzalez vadovaujama gauja, kuri pavogė JAV gyventojų kreditinių, debetinių kortelių, čekių, vairuotojų pažymėjimų ir net socialinio draudimo duomenis, kuriuos gauja pasisavino per nesaugų belaidį interneto ryšį. Daugiau nei 45 milijonai gyventojų prarado svarbius asmeninius duomenis.

 

Šaltinis: telegraph.co.uk
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Programišiai atakavo kompaniją „Sega“

Programišiai pagrobė „Sega Pass“ paslaugos, priklausančios kompiuterinių žaidimų ir įrangos kūrėjai „Sega“, naudotojų duomenis. skaityti »

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »