E. policijos paslaugomis naudojasi vis daugiau Lietuvos gyventojų

Publikuota: 2012 m. kovo 29 d. ketvirtadienis

Nuo praėjusių metų lapkričio Lietuvoje veikianti elektroninių policijos paslaugų sistema www.epolicija.lt jau spėjo gerokai pasitarnauti registruojant ir išaiškinant nusikaltimus visoje šalyje. Besinaudojančių galimybe pranešti apie nusikalstamą veiką internetu ar mobiliuoju telefonu skaičius sparčiai auga. Speciali svetainė jau aplankyta daugiau nei 36 tūkst. kartų. Iš jų per 28 tūkst. – unikalūs apsilankymai.

Policijai teikti pareiškimus internetu ar mobiliuoju telefonu leidžianti sistema veikti pradėjo praėjusių metų lapkričio 1-ąją. Beveik dvejus metus kurto projekto „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ rezultatas – galimybė apie nusikaltimą, dingusį asmenį, eismo ar kitą įvykį pranešti pateikus pareiškimą interneto svetainėje, išsiuntus trumpąjį SMS, daugiaformatį MMS pranešimą mobiliuoju telefonu numeriu +37061434567 arba elektroninį laišką adresu epolicija@policija.lt.

„Naujoji sistema, kurios dėka dalis policijos teikiamų paslaugų buvo perkeltos į elektroninę erdvę, ne tik pagreitino ir supaprastino pareigūnų darbą, bet ir sukūrė galimybę kur kas patogiau gyventojams pranešti apie nusikaltimus ar kitus įvykius “, − teigia projekto „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ vadovas Tomas Stankevičius.

Vienas didžiausių www.epolicija.lt siūlomų privalumų, kad gyventojai, nepriklausomai nuo policijos skyrių darbo laiko, pareiškimus internetu ar mobiliuoju telefonu gali pateikti visą parą septynias dienas per savaitę, būdami bet kurioje Lietuvos vietoje. Tiesa, ši paslauga skirta ne skubiajai pagalbai gauti, tačiau ji gerokai supaprastina informacijos apie nusikaltimus perdavimo policijai procedūrą bei įgalina per tą patį laiko tarpą priimti kur kas didesnį kiekį tokių pranešimų.

„Nors pareiškimus internete pateikti galima ir anonimiškai, džiugu, kad didžioji dalis gyventojų – beveik 60 proc. - apie nusikaltimus ar kitus įvykius praneša užsiregistravę sistemoje bei identifikavę savo tapatybę. Pateikus savo asmens duomenis, sistema siūlo kur kas daugiau galimybių: žmogus gali internete stebėti pateikto pareiškimo nagrinėjimo eigą ir būseną, esant poreikiui – jį papildyti“, − sako T. Stankevičius.

Ši elektroninė paslauga populiariausia tarp 35–44 metų amžiaus Lietuvos gyventojų, pranešimai apie nusikalstamas veikas ar kitus įvykius iš šiai amžiaus grupei priklausančių žmonių sudaro daugiau kaip 70 procentų visų registruotų vartotojų pranešimų. Dauguma jų, net 90 procentų, pateikiama apsilankius paslaugą teikiančiame portale.

„Policijos paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę yra svarbus žingsnis, kuris ne tik padeda taupyti valstybės lėšas, geriau organizuoti policijos darbą, bet ir tiesiogiai prisideda prie saugesnės visuomenės kūrimo“, – sako Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktorius Valdas Kišonas.

Projektas „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas" perkėlimas į elektroninę erdvę“ yra finansuojamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemonės „Elektroninės valdžios paslaugos“ lėšomis. Projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 5,3 mln. litų Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšų. Projektas pradėtas įgyvendinti 2009 m. gegužės mėnesį.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »