Nuo praėjusių metų lapkričio Lietuvoje veikianti elektroninių policijos paslaugų sistema www.epolicija.lt jau spėjo gerokai pasitarnauti registruojant ir išaiškinant nusikaltimus visoje šalyje.
Nuo praėjusių metų lapkričio Lietuvoje veikianti elektroninių policijos paslaugų sistema www.epolicija.lt jau spėjo gerokai pasitarnauti registruojant ir išaiškinant nusikaltimus visoje šalyje. Besinaudojančių galimybe pranešti apie nusikalstamą veiką internetu ar mobiliuoju telefonu skaičius sparčiai auga. Speciali svetainė jau aplankyta daugiau nei 36 tūkst. kartų. Iš jų per 28 tūkst. – unikalūs apsilankymai.
Policijai teikti pareiškimus internetu ar mobiliuoju telefonu leidžianti sistema veikti pradėjo praėjusių metų lapkričio 1-ąją. Beveik dvejus metus kurto projekto „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ rezultatas – galimybė apie nusikaltimą, dingusį asmenį, eismo ar kitą įvykį pranešti pateikus pareiškimą interneto svetainėje, išsiuntus trumpąjį SMS, daugiaformatį MMS pranešimą mobiliuoju telefonu numeriu +37061434567 arba elektroninį laišką adresu epolicija@policija.lt.
„Naujoji sistema, kurios dėka dalis policijos teikiamų paslaugų buvo perkeltos į elektroninę erdvę, ne tik pagreitino ir supaprastino pareigūnų darbą, bet ir sukūrė galimybę kur kas patogiau gyventojams pranešti apie nusikaltimus ar kitus įvykius “, − teigia projekto „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ vadovas Tomas Stankevičius.
Vienas didžiausių www.epolicija.lt siūlomų privalumų, kad gyventojai, nepriklausomai nuo policijos skyrių darbo laiko, pareiškimus internetu ar mobiliuoju telefonu gali pateikti visą parą septynias dienas per savaitę, būdami bet kurioje Lietuvos vietoje. Tiesa, ši paslauga skirta ne skubiajai pagalbai gauti, tačiau ji gerokai supaprastina informacijos apie nusikaltimus perdavimo policijai procedūrą bei įgalina per tą patį laiko tarpą priimti kur kas didesnį kiekį tokių pranešimų.
„Nors pareiškimus internete pateikti galima ir anonimiškai, džiugu, kad didžioji dalis gyventojų – beveik 60 proc. - apie nusikaltimus ar kitus įvykius praneša užsiregistravę sistemoje bei identifikavę savo tapatybę. Pateikus savo asmens duomenis, sistema siūlo kur kas daugiau galimybių: žmogus gali internete stebėti pateikto pareiškimo nagrinėjimo eigą ir būseną, esant poreikiui – jį papildyti“, − sako T. Stankevičius.
Ši elektroninė paslauga populiariausia tarp 35–44 metų amžiaus Lietuvos gyventojų, pranešimai apie nusikalstamas veikas ar kitus įvykius iš šiai amžiaus grupei priklausančių žmonių sudaro daugiau kaip 70 procentų visų registruotų vartotojų pranešimų. Dauguma jų, net 90 procentų, pateikiama apsilankius paslaugą teikiančiame portale.
„Policijos paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę yra svarbus žingsnis, kuris ne tik padeda taupyti valstybės lėšas, geriau organizuoti policijos darbą, bet ir tiesiogiai prisideda prie saugesnės visuomenės kūrimo“, – sako Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktorius Valdas Kišonas.
Projektas „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas" perkėlimas į elektroninę erdvę“ yra finansuojamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemonės „Elektroninės valdžios paslaugos“ lėšomis. Projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 5,3 mln. litų Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšų. Projektas pradėtas įgyvendinti 2009 m. gegužės mėnesį.