ES parama aukštųjų technologijų plėtrai – strateginis Lietuvos vyriausybės tikslas

Publikuota: 2011 m. spalio 25 d. antradienis

Lietuvos ekonomikos strateginis tikslas – pakeisti Lietuvą iš darbo jėgą ir žemos pridėtinės vertės produktus eksportuojančios šalies į aukštą pridėtinę vertę kuriančią ir eksportuojančią valstybę – įgyvendinamas kartu su didžiaisiais investiciniais projektais, klojančiais tvirtą pamatą Lietuvos ekonominei gerovei.

Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioritetui „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ Ūkio ministerija 2007–2013 m. skyrė 918,9 mln. Lt. Iki šių metų spalio 24 d. 447 įmonėms paskirta 500 milijonų litų.

Be to, ir kitose Ekonomikos augimo veiksmų programos prioritetuose vertinat paraiškas daugiau balų surenka įmonė, kurios veikla priskiriama prie aukštųjų technologijų srities, ir tokiose priemonėse kaip „Lyderis LT“, „Naujos galimybės“, „E-Verslas“ ir kt.

„Teiginiai, esą aukštųjų technologijų projektai yra tuščios kalbos, neatitinka tikrovės. Įgyvendinami keli dideli projektai, statomos ir atidaromos gamyklos, pradėta aukštųjų technologijų produktų gamyba. Keičiant Lietuvos ekonomiką į aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, padaryta daugybė strateginių žingsnių. Biotechnologijos, saulės elementų gamyba, informacinės ir ryšių technologijos yra tik keletas strateginių krypčių, kuriose Vyriausybė mato Lietuvos ekonomikos augimo potencialą“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.

Pasak ministro, kryptingai remdami investicijas į aukštąsias technologijas kuriame vieną iš ramsčių, į kurį Lietuvos ūkis remsis ir po 10 metų. Ši kryptis didina verslo produktyvumą ir gerina verslo aplinką, prisideda prie eksporto augimo bei suteikia galimybę Lietuvai lanksčiai konkuruoti pasaulyje.

Ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad sprendimus dėl ES lėšų skyrimo konkretiems projektams Lietuvos verslo paramos agentūros vertintojai priima remdamiesi paramos priemonių apraše numatytais, viešai skelbiamais administracinės atitikties, tinkamumo bei kokybės ir naudos kriterijais. Paramą gauna daugiausia balų surinkę projektai.

 

 

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Aukštųjų technologijų plėtros programa skatina mokslo ir verslo bendradarbiavimą

Pristatyti Aukštųjų technologijų plėtros 2011–2013 m. programos rezultatai. Programai skirta 10 mln. litų, ją vykdant sukurta beveik keturiasdešimt naujų technologijų ir šimtas naujų produktų. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »