ES parama aukštųjų technologijų plėtrai – strateginis Lietuvos vyriausybės tikslas

Publikuota: 2011 m. spalio 25 d. antradienis

Lietuvos ekonomikos strateginis tikslas – pakeisti Lietuvą iš darbo jėgą ir žemos pridėtinės vertės produktus eksportuojančios šalies į aukštą pridėtinę vertę kuriančią ir eksportuojančią valstybę – įgyvendinamas kartu su didžiaisiais investiciniais projektais, klojančiais tvirtą pamatą Lietuvos ekonominei gerovei.

Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioritetui „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ Ūkio ministerija 2007–2013 m. skyrė 918,9 mln. Lt. Iki šių metų spalio 24 d. 447 įmonėms paskirta 500 milijonų litų.

Be to, ir kitose Ekonomikos augimo veiksmų programos prioritetuose vertinat paraiškas daugiau balų surenka įmonė, kurios veikla priskiriama prie aukštųjų technologijų srities, ir tokiose priemonėse kaip „Lyderis LT“, „Naujos galimybės“, „E-Verslas“ ir kt.

„Teiginiai, esą aukštųjų technologijų projektai yra tuščios kalbos, neatitinka tikrovės. Įgyvendinami keli dideli projektai, statomos ir atidaromos gamyklos, pradėta aukštųjų technologijų produktų gamyba. Keičiant Lietuvos ekonomiką į aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, padaryta daugybė strateginių žingsnių. Biotechnologijos, saulės elementų gamyba, informacinės ir ryšių technologijos yra tik keletas strateginių krypčių, kuriose Vyriausybė mato Lietuvos ekonomikos augimo potencialą“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.

Pasak ministro, kryptingai remdami investicijas į aukštąsias technologijas kuriame vieną iš ramsčių, į kurį Lietuvos ūkis remsis ir po 10 metų. Ši kryptis didina verslo produktyvumą ir gerina verslo aplinką, prisideda prie eksporto augimo bei suteikia galimybę Lietuvai lanksčiai konkuruoti pasaulyje.

Ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad sprendimus dėl ES lėšų skyrimo konkretiems projektams Lietuvos verslo paramos agentūros vertintojai priima remdamiesi paramos priemonių apraše numatytais, viešai skelbiamais administracinės atitikties, tinkamumo bei kokybės ir naudos kriterijais. Paramą gauna daugiausia balų surinkę projektai.

 

 

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Aukštųjų technologijų plėtros programa skatina mokslo ir verslo bendradarbiavimą

Pristatyti Aukštųjų technologijų plėtros 2011–2013 m. programos rezultatai. Programai skirta 10 mln. litų, ją vykdant sukurta beveik keturiasdešimt naujų technologijų ir šimtas naujų produktų. skaityti »

Kokią ateitį pranašauja „Microsoft“

„Microsoft“ Tyrimų skyriaus darbuotojai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų išnyks paieškos laukelis, naudojamas interneto puslapiuose, o virtualioji realybė taps neatsiejama nuo realybės. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ pajamos iš paslaugų išaugo

Pajamos iš „Cisco Systems Inc.“ teikiamų paslaugų išaugo 7,5 proc. Daugiausia paslaugų sudarė tinklo įrangos atnaujinimo darbai, taip pat įsigytos įrangos priežiūra. skaityti »

IRT studentai Europos Sąjungos lyderiams įteikė „Skaitmeninės Europos manifestą“

74-ių informacinių ir technologijų studentų grupė iš visos Europos parengė ir Europos Sąjungos lyderiams pristatė „Rytojaus skaitmeninės Europos manifestą“ (angl. Manifesto for the Digital Europe of Tomorrow). skaityti »

Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje Lietuva užima 29-ą vietą

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje, kurioje skelbiamas Įtinklinto pasirengimo indeksas, įvertinantis valstybių galimybes išnaudoti informacinių ir ryšių technologijų potencialą, 2016 m. Lietuva, surinkusi 4,9 taško iš 7 galimų, užima 29-ą vietą tarp 139 pasaulio valstybių. skaityti »

„Dell Technologies“ ištyrė įmonių pasirengimą skaitmeninei revoliucijai

Skaitmeninės technologijos ne tik negrįžtamai keičia visas veiklos sritis – kaip mes gyvename, dirbame ir bendraujame, bet ir diktuoja pokyčių kryptį verslui bei ištisiems pramonės sektoriams. skaityti »

E. sveikata – greita, patogu ir paprasta

Nuo 2016 m. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos pradėjo naudoti sukurtus e. sveikatos sprendimus, t. y. įstaigų informacines sistemas kartu su centrine e. sveikatos informacine sistema (ESPBI IS). skaityti »

Lietuva – viena iš debesų kompiuterijos naudojimo lyderių

Lietuvos verslas itin sparčiai pritaiko debesų kompiuterijos sprendimus savo veiklai. Tarp 15 Centrinės ir Rytų Europos šalių Lietuvos bendrovės yra pirmajame trejetuke pagal tai, kokią dalį jų versle užima debesų kompiuterijos sprendimai. skaityti »

Lietuvos moksleiviai į virtualią realybę kels žymiausius Baltijos kaimynių objektus

Gebėjimas programuoti gali padėti ne tik profesinėje karjeroje, bet ir sprendžiant problemas bei ieškant sprendimų gyvenime. skaityti »

Kuo skiriamės nuo kaimynų, pirkdami naują išmanųjį?

Net 81 proc. Lietuvos gyventojų šiuo metu naudojamą išmanųjį telefoną įsigijo ne seniau nei prieš dvejus metus – rodo rinkos tyrimas. skaityti »

RRT skelbia išankstinius elektroninių ryšių rinkos 2016 m. III ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2016 m. III ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »