Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Publikuota: 2017 m. liepos 3 d. pirmadienis

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes – apie tai skaitykite elektroninės komercijos naujienų apžvalgoje.

Dronai jau pristato siuntas

„DPD grupė“ pirmoji pasaulyje pradėjo komerciniu maršrutu pristatinėti siuntas dronais. Pirmasis reguliarus, 15 km ilgio maršrutas pradėjo veikti Prancūzijos pietuose esančiame Varo regione, kur 30 km/h greičiu galintys skristi dronai gabens siuntas iki 3 kg.

„Apie dronus, kaip siuntų tarnybų ateitį, kalbama nuolatos. DPD juos pirmiausiai kūrė smulkesnių siuntų pristatymui į nutolusias ar sunkiai pasiekiamas vietas. Panašu, kad šis tikslas pasiektas.

Kitas klausimas – ar dronai pristatinės siuntinius mieste? Entuziastai prognozuoja, kad taip atsitiks netrukus ir į namus mums bus skraidinami ne tik internetiniai pirkiniai, bet ir karštas maistas. Tačiau tokia galimybė kelia nemažų abejonių. Mieste žmonės gyvena tankiai ir didžioji būstų dalis tiesiog nepritaikyta tokiai logistikai. Dar problemiškesnis yra įstatyminis reguliavimas, kuris visiškai nepritaikytas dronams. Ir nežinia ar kas pasiryš jį esmingiau keisti.

Be to, dronų koncepcija jau turi konkurentus: siuntas pristatančius robotus bei savivaldžius automobilius. Kai kalbama apie ateitį, yra daug įkvepiančių idėjų, tačiau jas taikant prie realių praktinių poreikių bei žmonių įpročių, vaizdas gerokai pasikeičia“, ­– sako „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros direktorius Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.

25 proc. pardavėjų „Amazon“ – iš Kinijos

Europoje galiojantys reikalavimai įpareigoja pardavėjus „Amazon“ nurodyti savo verslo informaciją. Peržiūrėjus ją paaiškėjo, kad kas ketvirtas šios elektroninės prekyvietės pardavėjas Europoje yra iš Kinijos. Didžiausia šių pardavėjų dalis yra Ispanijos „Amazon“ platformoje – 28 proc., mažiausia – Vokietijos – 17 proc.

„Mūsų turimi duomenys rodo, kad net 40 proc. užsienio elektroninėse parduotuvėse perkančių europiečių yra pirkę Kinijoje. Lietuvoje – kaip ir kitose Centrinės ir Rytų Europos šalyse – šis skaičius dar didesnis – 61 proc.

Įvairovės ir žemesnių kainų ieškantys Lietuvos pirkėjai jau seniai atrado užsienio elektronines parduotuves bei prekybos platformas tokias kaip „Ebay“, „AliExpress“, „Amazon“. Šios platformos – puiki galimybė prekybininkams pasiekti pirkėjus visame pasaulyje. Ir nors tokių pardavėjų skaičius tikrai nemažas, Kinijos šalies ekonominė galia lems, kad jis augs dar labiau. Todėl konkurencinis spaudimas vietinėms elektroninėms parduotuvėms tik auga“, – teigia G. Bilevičius.

Pasak jo, vargu ar Lietuvos bei kitų Europos valstybių elektroninės parduotuvės galės pasiūlyti žemesnes kainas nei konkurentai iš Kinijos. Tačiau vietiniai pardavėjai privalo maksimaliai išnaudoti jų turimus pranašumus. Pavyzdžiui, pirkėjai tampa vis reiklesni paslaugų kokybei, tad kokybiškas aptarnavimas, operatyvus pristatymas, galimybė atsiskaityti gavus prekę ar ją lengvai grąžinti pardavėjui yra stiprioji vietos pardavėjų pusė.

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Artėja dabartinių išmaniųjų telefonų programėlių eros pabaiga

Žmonėms norisi, kad kažkas geriau už juos pačius žinotų, ko jiems reikia. skaityti »

Moterys – geresnės programuotojos!

Kaune vykusį renginį „GIRLS CAN CODE” kaitino diskusijos – tai kas vis dėlto geriau programuoja? skaityti »

Ekstremaliam pasinėrimui į žaidimą – 35 colių lenktas žaidimų monitorius

Vienas iš žymiausių pasaulyje monitorius gaminančių prekės ženklų AOC pristato savo naują 35-colių išlenktą ypač platų AGON žaidimų monitorių AG352QCX. skaityti »

„Microsoft“ ir „AI Group“ kartu dirbs prie dirbtinio intelekto projektų

Jungtinių Amerikos Valstijų technologijų bendrovė „Microsoft“ užmezgė partnerystę su dirbtinio intelekto srityje dirbančia „Open AI“. skaityti »

„Samsung“ susišlavė 35 prestižinius CES 2017 apdovanojimus

„Samsung Electronics“ šiemet buvo įvertinta 35 CES Inovacijų apdovanojimais. skaityti »

Atėjo šalčiai: kaip žiemą apsaugoti telefoną?

Žema oro temperatūra gali sulėtinti telefoną ar jį net sugadinti, todėl šiuo metų laiku įrenginiu reikia naudotis kiek kitaip nei įprastai. skaityti »

„Facebook“ pavers vaizdo įrašus meno kūriniais

Nauja programa naudos neuroninių tinklų technologiją, panašią kaip naudojama programoje „Prisma“, kuri meno kūriniais paverčia nuotraukas. skaityti »

Penktadalis lietuviškų el. knygų skaitytojų – emigrantai

Nuo šių metų rugpjūčio, kai lietuviška el. knygų platforma „Milžinas“ pasiūlė galimybę prenumeruoti turinį, vartotojų parsisiųstų knygų skaičius išaugo net 80 proc. ir peržengė 14 tūkst. ribą. skaityti »

Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms – nemokama debesų kompiuterija

Šią savaitę „Microsoft“ paskelbė, kad viso pasaulio, įskaitant ir Lietuvos, nevyriausybinės organizacijos (NVO) gali nemokamai naudotis debesų kompiuterijos platforma „Azure“. skaityti »

FinTech industrijos augimui – daugiau galimybių nustatyti klientus nuotoliniu būdu

Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos siūlymui įteisinti daugiau priemonių, kurios leistų klientų tapatybę nustatyti nuotoliniu būdu. skaityti »