Elektroninių ryšių rinka I ketvirtį sumažėjo 7 proc.

Publikuota: 2011 m. gegužės 25 d. trečiadienis

Išankstiniais Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį daugėjo interneto prieigos paslaugų abonentų, naudojančių plačiajuosčio ryšio technologijas. Palyginti su 2010–ųjų IV ketvirčio pabaiga, jų padaugėjo apie 3 proc., o per metus – 12 proc., ir sudarė 903 tūkst. Į interneto prieigos abonentų skaičių yra įskaityti ir abonentai, prisijungę prie interneto per judriojo ryšio tinklus naudodami kompiuterį, kurių skaičius per ketvirtį išaugo 6 proc. ir sudarė 205 tūkst. Abonentų, naudojančių fiksuotas plačiajuosčio ryšio technologijas, skaičius per ketvirtį augo 2 proc. ir I ketvirčio pabaigoje sudarė 698 tūkst.

Plačiajuosčio ryšio skvarba pirmo šių metų ketvirčio pabaigoje pasiekė 28,0 proc. Per ketvirtį ji išaugo 0,9 procentinio punkto, per metus – 3,7 procentinio punkto. Pajamos, gautos už mažmeninių interneto prieigos paslaugų per plačiajuostę prieigą teikimą, 2011 m. I ketvirtį, palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, išaugo 0,4 proc. ir sudarė 91,1 mln. Lt, įskaitant 17,0 mln. Lt pajamas, gautas iš abonentų, prisijungusių judriuoju telefono ryšio tinklu.

Skaičius abonentų, kurie naudojasi mokamos skaitmeninės televizijos paslaugomis, per 2011 m. I ketvirtį išaugo 3,6 proc. ir ketvirčio pabaigoje sudarė 286,5 tūkst. (įskaitant, 67,6 tūkst. – kabelinės ir mikrobangų daugiakanalės televizijos tinklais, 73,4 tūkst. – televizijos, naudojant IP technologijas (IPTV), 68,1 tūkst. – skaitmeninės antžeminės televizijos (DVB–T) paslaugų, 77,4 tūkst.– palydovinės televizijos). Per metus bendras mokamos skaitmeninės televizijos abonentų skaičius išaugo 21 proc. Pajamos, gautos už skaitmeninės televizijos paslaugų teikimą, palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, išaugo 3 proc. ir sudarė apie 24,5 mln. Lt.

Viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų aktyvių abonentų (t. y. naudojamų aktyvių SIM kortelių) skaičius per 2011 m. I ketvirtį sumažėjo 0,5 proc. ir buvo 4,87 mln. Judriojo telefono ryšio skvarba 2011 m. I ketvirčio pabaigoje buvo 150,7 proc. (nepakito, palyginti su praėjusiu ketvirčiu). Abonentų, kurie naudojasi UMTS (trečiosios kartos viešojo judriojo telefono ryšio tinklo) paslaugomis skaičius išaugo 9 proc. ir sudarė 824 tūkst. (17 proc. bendro aktyvių judriojo telefono ryšio abonentų skaičiaus).

Pajamos, gautos už viešojo judriojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų teikimą 2011 m. I ketvirtį, palyginti su gautomis per 2010 m. IV ketvirtį, sumažėjo 4,5 proc. ir sudarė 230,8 mln. Lt, tarp jų – 5,0 mln. Lt paslaugų teikėjų, neturinčių savo tinklo, pajamos (palyginti su praėjusiu ketvirčiu, sumažėjo 6 proc.). Pokalbių, inicijuotų viešuosiuose judriojo telefono ryšio operatorių tinkluose, trukmė per 2011 m. I ketvirtį, palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, beveik nepakito (sumažėjo 0,5 proc., o, palyginti su 2010 m. I ketvirčiu, išaugo 12 proc., ir sudarė apie 1778 mln. min.

Palyginti su praėjusiu ketvirčiu, 0,3 proc. sumažėjo išsiunčiamų SMS žinučių skaičius (iki 2023 mln. SMS), išsiunčiamų vaizdo žinučių (MMS) skaičius išaugo 0,2 proc. (1,3 mln. MMS). Palyginti su 2010 m. I ketvirčiu, išsiųstų SMS skaičius sumažėjo 12 proc., išsiųstų MMS skaičius sumažėjo 31 proc.

Judriojo telefono ryšio tinklais teikiamų duomenų perdavimo paslaugų (GPRS ir EDGE ir (ar) UMTS) vartojimas (išsiųstų ir priimtų duomenų kiekis), palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, išaugo 29 proc., palyginti su 2010 m. I ketvirčiu išaugo beveik 2 kartus, ir sudarė 1756 mln. MB.

Palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, fiksuoto telefono ryšio paslaugų abonentų skaičius sumažėjo 1 proc. ir sudarė 747 tūkst. Bendros pajamos, iš viešųjų fiksuoto telefono ryšio tinklų ir paslaugų teikimo gautos per 2011 m. I ketvirtį, sumažėjo 5 proc. ir sudarė 70,0 mln. Lt. Pokalbių, inicijuotų viešuosiuose fiksuoto telefono ryšio operatorių tinkluose, trukmė per 2011 m. I ketvirtį, palyginti su praėjusiu ketvirčiu, išaugo 2 proc. ir sudarė apie 401 mln. min.

Iki 2011 m. I ketvirčio pabaigos, numerio perkeliamumo paslauga pasinaudojo 587,3 tūkst. judriojo telefono ryšio abonentų (12,1 proc. nuo aktyvių judriojo telefono ryšio abonentų skaičiaus), per 2011 m. I ketvirtį buvo perkelta 23,4 tūkst. numerių, 30,0 proc. mažiau negu per 2010 m. IV ketvirtį. Iki 2011 m. I ketvirčio pabaigos numerio perkeliamumo paslauga pasinaudojo 18,1 tūkst. fiksuoto telefono ryšio abonentų (2,4 proc. nuo bendro fiksuoto telefono ryšio abonentų skaičiaus), per I ketvirtį buvo perkelti 1,03 tūkst. fiksuoto telefono ryšio numerių, 10,0 proc. mažiau negu per 2010 m. IV ketvirtį.

Per 2011 m. I ketvirtį Lietuvos judriojo telefono ryšio operatoriai gavo leidimus naudoti (arba užregistravo) 55 GSM/DCS judriojo radijo ryšio bazines stotis ir 57 UMTS bazines stotis. Įskaitant naujas stotis, 2011 m. kovo 31 d. buvo išduoti leidimai naudoti 3041 GSM/DCS judriųjų radijo ryšio bazinę stotį ir užregistruotos 1133 UMTS bazinės stotys. Per metus GSM/DSC judriojo radijo ryšio bazinių stočių skaičius išaugo 6,4 proc., UMTS bazinių stočių skaičius – 23,7 proc.

2011 m. I ketvirtį investicijos į elektroninių ryšių tinklo infrastruktūrą, palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, sumažėjo 58 proc. ir sudarė 60 mln. Lt, tačiau, palyginti su 2010 m. I ketvirčiu, jos išaugo 39 proc. 2011 m. I ketvirtį elektroninių ryšių rinka (vertinant pagal pajamas iš fiksuoto telefono ryšio tinklo ir paslaugų, judriojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų, skirtųjų linijų paslaugų, interneto prieigos bei kitų duomenų perdavimo paslaugų, fizinių šviesolaidinių (optinių) linijų skaidulų, televizijos paslaugų, radijo ir televizijos programų siuntimo paslaugų teikimo, laidinio radijo veiklos bei iš elektroninių ryšių tinklų sujungimo), palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, sumažėjo 7,0 proc. ir sudarė apie 587,1 mln. Lt. Palyginti su atitinkamu 2010 m. laikotarpiu, elektroninių ryšių rinka sumažėjo taip pat 7 proc.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

RRT stiprina vartotojų apsaugą elektroninių ryšių srityje

2011 m. lapkričio 11 d. įsigaliojo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) patvirtinti Elektroninių ryšių paslaugų teikimo taisyklių pakeitimai, kuriais dar aiškiau nustatomos elektroninių ryšių paslaugų vartotojų ir paslaugų teikėjų teisės ir pareigos. skaityti »

Kokią ateitį pranašauja „Microsoft“

„Microsoft“ Tyrimų skyriaus darbuotojai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų išnyks paieškos laukelis, naudojamas interneto puslapiuose, o virtualioji realybė taps neatsiejama nuo realybės. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ pajamos iš paslaugų išaugo

Pajamos iš „Cisco Systems Inc.“ teikiamų paslaugų išaugo 7,5 proc. Daugiausia paslaugų sudarė tinklo įrangos atnaujinimo darbai, taip pat įsigytos įrangos priežiūra. skaityti »

IRT studentai Europos Sąjungos lyderiams įteikė „Skaitmeninės Europos manifestą“

74-ių informacinių ir technologijų studentų grupė iš visos Europos parengė ir Europos Sąjungos lyderiams pristatė „Rytojaus skaitmeninės Europos manifestą“ (angl. Manifesto for the Digital Europe of Tomorrow). skaityti »

Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje Lietuva užima 29-ą vietą

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje, kurioje skelbiamas Įtinklinto pasirengimo indeksas, įvertinantis valstybių galimybes išnaudoti informacinių ir ryšių technologijų potencialą, 2016 m. Lietuva, surinkusi 4,9 taško iš 7 galimų, užima 29-ą vietą tarp 139 pasaulio valstybių. skaityti »

„Dell Technologies“ ištyrė įmonių pasirengimą skaitmeninei revoliucijai

Skaitmeninės technologijos ne tik negrįžtamai keičia visas veiklos sritis – kaip mes gyvename, dirbame ir bendraujame, bet ir diktuoja pokyčių kryptį verslui bei ištisiems pramonės sektoriams. skaityti »

E. sveikata – greita, patogu ir paprasta

Nuo 2016 m. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos pradėjo naudoti sukurtus e. sveikatos sprendimus, t. y. įstaigų informacines sistemas kartu su centrine e. sveikatos informacine sistema (ESPBI IS). skaityti »

Lietuva – viena iš debesų kompiuterijos naudojimo lyderių

Lietuvos verslas itin sparčiai pritaiko debesų kompiuterijos sprendimus savo veiklai. Tarp 15 Centrinės ir Rytų Europos šalių Lietuvos bendrovės yra pirmajame trejetuke pagal tai, kokią dalį jų versle užima debesų kompiuterijos sprendimai. skaityti »

Lietuvos moksleiviai į virtualią realybę kels žymiausius Baltijos kaimynių objektus

Gebėjimas programuoti gali padėti ne tik profesinėje karjeroje, bet ir sprendžiant problemas bei ieškant sprendimų gyvenime. skaityti »

Kuo skiriamės nuo kaimynų, pirkdami naują išmanųjį?

Net 81 proc. Lietuvos gyventojų šiuo metu naudojamą išmanųjį telefoną įsigijo ne seniau nei prieš dvejus metus – rodo rinkos tyrimas. skaityti »

RRT skelbia išankstinius elektroninių ryšių rinkos 2016 m. III ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2016 m. III ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »