Elektroninių ryšių rinka I ketvirtį sumažėjo 7 proc.

Publikuota: 2011 m. gegužės 25 d. trečiadienis

Išankstiniais Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį daugėjo interneto prieigos paslaugų abonentų, naudojančių plačiajuosčio ryšio technologijas. Palyginti su 2010–ųjų IV ketvirčio pabaiga, jų padaugėjo apie 3 proc., o per metus – 12 proc., ir sudarė 903 tūkst. Į interneto prieigos abonentų skaičių yra įskaityti ir abonentai, prisijungę prie interneto per judriojo ryšio tinklus naudodami kompiuterį, kurių skaičius per ketvirtį išaugo 6 proc. ir sudarė 205 tūkst. Abonentų, naudojančių fiksuotas plačiajuosčio ryšio technologijas, skaičius per ketvirtį augo 2 proc. ir I ketvirčio pabaigoje sudarė 698 tūkst.

Plačiajuosčio ryšio skvarba pirmo šių metų ketvirčio pabaigoje pasiekė 28,0 proc. Per ketvirtį ji išaugo 0,9 procentinio punkto, per metus – 3,7 procentinio punkto. Pajamos, gautos už mažmeninių interneto prieigos paslaugų per plačiajuostę prieigą teikimą, 2011 m. I ketvirtį, palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, išaugo 0,4 proc. ir sudarė 91,1 mln. Lt, įskaitant 17,0 mln. Lt pajamas, gautas iš abonentų, prisijungusių judriuoju telefono ryšio tinklu.

Skaičius abonentų, kurie naudojasi mokamos skaitmeninės televizijos paslaugomis, per 2011 m. I ketvirtį išaugo 3,6 proc. ir ketvirčio pabaigoje sudarė 286,5 tūkst. (įskaitant, 67,6 tūkst. – kabelinės ir mikrobangų daugiakanalės televizijos tinklais, 73,4 tūkst. – televizijos, naudojant IP technologijas (IPTV), 68,1 tūkst. – skaitmeninės antžeminės televizijos (DVB–T) paslaugų, 77,4 tūkst.– palydovinės televizijos). Per metus bendras mokamos skaitmeninės televizijos abonentų skaičius išaugo 21 proc. Pajamos, gautos už skaitmeninės televizijos paslaugų teikimą, palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, išaugo 3 proc. ir sudarė apie 24,5 mln. Lt.

Viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų aktyvių abonentų (t. y. naudojamų aktyvių SIM kortelių) skaičius per 2011 m. I ketvirtį sumažėjo 0,5 proc. ir buvo 4,87 mln. Judriojo telefono ryšio skvarba 2011 m. I ketvirčio pabaigoje buvo 150,7 proc. (nepakito, palyginti su praėjusiu ketvirčiu). Abonentų, kurie naudojasi UMTS (trečiosios kartos viešojo judriojo telefono ryšio tinklo) paslaugomis skaičius išaugo 9 proc. ir sudarė 824 tūkst. (17 proc. bendro aktyvių judriojo telefono ryšio abonentų skaičiaus).

Pajamos, gautos už viešojo judriojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų teikimą 2011 m. I ketvirtį, palyginti su gautomis per 2010 m. IV ketvirtį, sumažėjo 4,5 proc. ir sudarė 230,8 mln. Lt, tarp jų – 5,0 mln. Lt paslaugų teikėjų, neturinčių savo tinklo, pajamos (palyginti su praėjusiu ketvirčiu, sumažėjo 6 proc.). Pokalbių, inicijuotų viešuosiuose judriojo telefono ryšio operatorių tinkluose, trukmė per 2011 m. I ketvirtį, palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, beveik nepakito (sumažėjo 0,5 proc., o, palyginti su 2010 m. I ketvirčiu, išaugo 12 proc., ir sudarė apie 1778 mln. min.

Palyginti su praėjusiu ketvirčiu, 0,3 proc. sumažėjo išsiunčiamų SMS žinučių skaičius (iki 2023 mln. SMS), išsiunčiamų vaizdo žinučių (MMS) skaičius išaugo 0,2 proc. (1,3 mln. MMS). Palyginti su 2010 m. I ketvirčiu, išsiųstų SMS skaičius sumažėjo 12 proc., išsiųstų MMS skaičius sumažėjo 31 proc.

Judriojo telefono ryšio tinklais teikiamų duomenų perdavimo paslaugų (GPRS ir EDGE ir (ar) UMTS) vartojimas (išsiųstų ir priimtų duomenų kiekis), palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, išaugo 29 proc., palyginti su 2010 m. I ketvirčiu išaugo beveik 2 kartus, ir sudarė 1756 mln. MB.

Palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, fiksuoto telefono ryšio paslaugų abonentų skaičius sumažėjo 1 proc. ir sudarė 747 tūkst. Bendros pajamos, iš viešųjų fiksuoto telefono ryšio tinklų ir paslaugų teikimo gautos per 2011 m. I ketvirtį, sumažėjo 5 proc. ir sudarė 70,0 mln. Lt. Pokalbių, inicijuotų viešuosiuose fiksuoto telefono ryšio operatorių tinkluose, trukmė per 2011 m. I ketvirtį, palyginti su praėjusiu ketvirčiu, išaugo 2 proc. ir sudarė apie 401 mln. min.

Iki 2011 m. I ketvirčio pabaigos, numerio perkeliamumo paslauga pasinaudojo 587,3 tūkst. judriojo telefono ryšio abonentų (12,1 proc. nuo aktyvių judriojo telefono ryšio abonentų skaičiaus), per 2011 m. I ketvirtį buvo perkelta 23,4 tūkst. numerių, 30,0 proc. mažiau negu per 2010 m. IV ketvirtį. Iki 2011 m. I ketvirčio pabaigos numerio perkeliamumo paslauga pasinaudojo 18,1 tūkst. fiksuoto telefono ryšio abonentų (2,4 proc. nuo bendro fiksuoto telefono ryšio abonentų skaičiaus), per I ketvirtį buvo perkelti 1,03 tūkst. fiksuoto telefono ryšio numerių, 10,0 proc. mažiau negu per 2010 m. IV ketvirtį.

Per 2011 m. I ketvirtį Lietuvos judriojo telefono ryšio operatoriai gavo leidimus naudoti (arba užregistravo) 55 GSM/DCS judriojo radijo ryšio bazines stotis ir 57 UMTS bazines stotis. Įskaitant naujas stotis, 2011 m. kovo 31 d. buvo išduoti leidimai naudoti 3041 GSM/DCS judriųjų radijo ryšio bazinę stotį ir užregistruotos 1133 UMTS bazinės stotys. Per metus GSM/DSC judriojo radijo ryšio bazinių stočių skaičius išaugo 6,4 proc., UMTS bazinių stočių skaičius – 23,7 proc.

2011 m. I ketvirtį investicijos į elektroninių ryšių tinklo infrastruktūrą, palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, sumažėjo 58 proc. ir sudarė 60 mln. Lt, tačiau, palyginti su 2010 m. I ketvirčiu, jos išaugo 39 proc. 2011 m. I ketvirtį elektroninių ryšių rinka (vertinant pagal pajamas iš fiksuoto telefono ryšio tinklo ir paslaugų, judriojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų, skirtųjų linijų paslaugų, interneto prieigos bei kitų duomenų perdavimo paslaugų, fizinių šviesolaidinių (optinių) linijų skaidulų, televizijos paslaugų, radijo ir televizijos programų siuntimo paslaugų teikimo, laidinio radijo veiklos bei iš elektroninių ryšių tinklų sujungimo), palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, sumažėjo 7,0 proc. ir sudarė apie 587,1 mln. Lt. Palyginti su atitinkamu 2010 m. laikotarpiu, elektroninių ryšių rinka sumažėjo taip pat 7 proc.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

RRT stiprina vartotojų apsaugą elektroninių ryšių srityje

2011 m. lapkričio 11 d. įsigaliojo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) patvirtinti Elektroninių ryšių paslaugų teikimo taisyklių pakeitimai, kuriais dar aiškiau nustatomos elektroninių ryšių paslaugų vartotojų ir paslaugų teikėjų teisės ir pareigos. skaityti »

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »