„Facebook“ nutarė pasidalyti savo duomenų centro paslaptimis

Publikuota: 2011 m. balandžio 12 d. antradienis

Socialinių tinklų milžinas „Facebook“ paskelbė, kad atskleis konkurentams savo naujojo duomenų centro, pasižyminčio energiją taupančiu dizainu, paslaptimi.

Teigiama, jog Pensilvanijoje neseniai įkurtas duomenų centras sunaudoja 38 proc. mažiau energijos nei analogiški centrai. „Facebook“ tikisi, kad paskelbus šią informaciją bus žymiai sumažintas pramonėje sunaudojamas elektros kiekis. „Facebook“ atstovai tikina, kad atskleis centro bei serverių brėžinius ir duomenis. Techninių operacijų viceprezidentas Džonatanas Heiligeris teigia, kad atėjo laikas nebūti uždarais „kovos klubais“, o siekiant bendros gerovės dalytis savo turimomis žiniomis su kitais.

Duomenų centrų, kuriuos turi visos IT įmonės, elektros serverių ir kompiuterių darbas, jų šaldymas sunaudoja milžiniškus energijos kiekius. Žaliųjų organizacija „Greenpeace“ suskaičiavo, kad 2020 metais centrų elektros suvartojimo kiekis padidės iki 2 trilijonų kW/val.

Kol nebuvo įkurtas centras Pensilvanijoje, „Facebook“ nuomojosi serverius ir duomenų centrus iš kitų įmonių. Statydama naująjį duomenų centrą, IT kompanija daug investavo į ekologiškus ir energiją taupančius sprendimus. Prieš tai „Facebook“ buvo sulaukusi priekaištų iš „Greenpeace“ dėl energijos ir dujų sunaudojimo: tame pačiame facebook.com tinklalapyje žaliųjų iniciatyva buvo sukurta grupė, skatinanti atkreipti dėmesį į „Facebook“ elgesį.

„Facebook“ atstovai teigė tikintys, kad jei nors ketvirtadalis JAV įmonių panaudotų tokius pačius sprendimus, kaip duomenų centras Pensilvanijoje, sutaupytos energijos pakaktų 160-iai tūkstančiui namų poreikiams patenkinti.

 

Šaltinis: bbc.co.uk
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »