„Facebook“ nutarė pasidalyti savo duomenų centro paslaptimis

Publikuota: 2011 m. balandžio 12 d. antradienis

Socialinių tinklų milžinas „Facebook“ paskelbė, kad atskleis konkurentams savo naujojo duomenų centro, pasižyminčio energiją taupančiu dizainu, paslaptimi.

Teigiama, jog Pensilvanijoje neseniai įkurtas duomenų centras sunaudoja 38 proc. mažiau energijos nei analogiški centrai. „Facebook“ tikisi, kad paskelbus šią informaciją bus žymiai sumažintas pramonėje sunaudojamas elektros kiekis. „Facebook“ atstovai tikina, kad atskleis centro bei serverių brėžinius ir duomenis. Techninių operacijų viceprezidentas Džonatanas Heiligeris teigia, kad atėjo laikas nebūti uždarais „kovos klubais“, o siekiant bendros gerovės dalytis savo turimomis žiniomis su kitais.

Duomenų centrų, kuriuos turi visos IT įmonės, elektros serverių ir kompiuterių darbas, jų šaldymas sunaudoja milžiniškus energijos kiekius. Žaliųjų organizacija „Greenpeace“ suskaičiavo, kad 2020 metais centrų elektros suvartojimo kiekis padidės iki 2 trilijonų kW/val.

Kol nebuvo įkurtas centras Pensilvanijoje, „Facebook“ nuomojosi serverius ir duomenų centrus iš kitų įmonių. Statydama naująjį duomenų centrą, IT kompanija daug investavo į ekologiškus ir energiją taupančius sprendimus. Prieš tai „Facebook“ buvo sulaukusi priekaištų iš „Greenpeace“ dėl energijos ir dujų sunaudojimo: tame pačiame facebook.com tinklalapyje žaliųjų iniciatyva buvo sukurta grupė, skatinanti atkreipti dėmesį į „Facebook“ elgesį.

„Facebook“ atstovai teigė tikintys, kad jei nors ketvirtadalis JAV įmonių panaudotų tokius pačius sprendimus, kaip duomenų centras Pensilvanijoje, sutaupytos energijos pakaktų 160-iai tūkstančiui namų poreikiams patenkinti.

 

Šaltinis: bbc.co.uk
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Šauniausi vaizdo žaidimai žiemos atostogoms

Šiuolaikiniai žaidimai gali prisidėti prie kasdieniam gyvenimui reikalingų įgūdžių formavimo: atsakomybės jausmo, loginio mąstymo, sprendimų priėmimo, reakcijos, kūrybiškumo ir greitos orientacijos. skaityti »

M. Zuckerbergas sukūrė dirbtinio intelekto sistemą

„Facebook“ vadovas pristatė dirbtinio intelekto sistemą, padedančią tvarkytis namuose. skaityti »

Japonai sužymės senjorus QR kodu

Japonijos kompanija „Iruma“ sukūrė nemokamą QR kodu pagrįstų žymių sistemą, kuri padės rasti atminties sutrikimais sergančius pasiklydusius žmones. skaityti »

Lietuvių studentų sukurta programėlė kamšys raštingumo spragas?

Šiaulių universiteto studentai trečiakursiai sukūrė mobiliesiems telefonams pritaikytą išmaniąją programėlę „Pažink ABC“. skaityti »

Kiek įmonėms kainuoja netinkamas IT ūkio valdymas?

IT infrastruktūros valdymo procesų optimizavimas suteikia daugybę privalumų – gali sumažinti veiklos sąnaudas ir padidinti bendrą įmonės kibernetinės apsaugos lygį. skaityti »

Tyrimas, kaip tautiečiai renkasi naują telefoną

Pagal kokius kriterijus tautiečiai renkasi naują telefoną? Kokioms techninės savybės svarbiausios? Kiek svarbi įrenginio spalva? skaityti »

Lietuviai žaidimų kūrėjai turi visus įgūdžius sėkmei pasiekti

Pasaulinės žaidimų rinkos augimas stebimas jau ne vienerius metus. Šiuo metu yra apie 2 milijardus žaidėjų ir prognozuojama, kad iki šių metų pabaigos žaidimų rinka atneš daugiau nei 90 milijardų JAV dolerių pajamų. skaityti »

„Dell EMC“ Baltijos šalyse vadovaus Pavol Varga

„Dell EMC“ bendrovės vadovu Šiaurės ir Rytų Europos šalyse buvo paskirtas Pavol Varga. skaityti »

Šiuolaikinė darbo vieta: Y kartai reikia pažangiausių technologijų

Sparčiai tobulėjant technologijoms, keičiasi ir darbuotojų poreikiai – moderniausia įranga aprūpinta darbo vieta šiandien tampa neatsiejamu patrauklaus darbdavio atributu. skaityti »

Įvertinti Vyriausybės planai informacinių technologijų srityje

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) palankiai įvertino naujosios Vyriausybės, vadovaujamos Sauliaus Skvernelio, planus orientuotis į aukštųjų technologijų sritį, spartinti mokslo ir technologijų plėtros politiką, kurti naujas inovatyvias technologijas bei skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą. skaityti »