Galingas ir kompaktiškas: „iPhone SE“ apžvalga

Publikuota: 2016 m. gegužės 3 d. antradienis

Kodėl „iPhone SE“ ir kodėl dabar?

Į „iPhone SE“ būtų neteisinga žiūrėti kaip į mums jau įprastus „iPhone“ įrenginių atnaujinimo ciklus. Iki „iPhone 5S/5C“ „Apple“ išmanieji telefonai pasirodydavo gana nuspėjama tvarka: nauja versija, po metų patobulintas vidinės konstrukcijos „įdaras“ sename korpuse, dar po metų – vėl nauja versija. 

„iPhone 5С“ plastmasiniame korpuse ir mažesnės kainos buvo pirmas naujas žingsnis. Kitas nukrypimas nuo „Apple“ telefonų leidimo strategijos tapo vienalaikis „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ įrenginių išleidimas. Ir štai šių metų pavasarį sulaukėmė naujo telefoninio obuolio derliaus – „iPhone SE“.

Šio telefono užduotis nėra sužavėti naujomis technologijomis ar šviežiu dizainu. „iPhone SE“ – tai grynas pragmatikas ir pimiausia, tai yra rinkodarininkų ir tik vėliau – inžinierių vaikas. Telefoną sukūrė tam, kad „Apple“ kompanijai jis atrastų naujas rinkas ir priviliotų anksčiau nepasiekiamus naudotojų segmentus.

Dizainas ir svoris

Išoriškai ir pagal svorį „iPhone SE“ niekuo nesiskiria nuo „iPhone 5S“ modelio. Tai lengvas korpusas su metaliniais rėmeliais, kuris patogiai guli rankoje. Dydis toks, kad leidžia lengvai dideliu pirštu pasiekti bet kokį ekrano tašką. Lyginant su „iPhone 5S“, buvo pakeista nupjautų metalinio korpuso apvado kraštų danga, kurie taip pat pasitarnauja kaip antena ir dabar yra matiniai.

Kai kas mano, kad 2013 metų dizaino panaudojimas naujame įrenginyje yra nesėkmingas žingsnis. Pademonstruoti aplinkiniams tai, kad jūsų rankose naujas modelis bus nelengva – reikės pirkti rožinį ar auksinį „iPhone SE“ modelį ir naudotis juo be dėkliuko.

Ekranas

Du pagrindiniai „Apple“ išmaniųjų telefonų pasirinkimo frontai – kaina ir ekrano įstrižainė. Pasinaudojus ir „iPhone SE“, ir „iPhone 6S Plus“ ko gero daugelis nuspręstų nepirkti pirmojo ir pataupytų antrajam. Taip pasielgtų tie, kuriems didelė ekrano įstrižainė nekelia naudojimosi nepatogumų. Tačiau yra labai daug žmonių, (be to ir užsienio žiniasklaidoje taip pat buvo apie tai rašyta), kuriems 4 coliai yra idealaus telefono dydis. Todėl nuostabu, kad „Apple“ atsižvelgė į žmonių pageidavimus ir pasiūlė tokį sprendimą. Naudotis įrenginiu viena ranka tikrai labai patogu ir nebaisu, kad jis gali lengvai išslysti iš delno.

„Retina“ ekranas pasižymi 326 ppi colyje tankiu ir užtkrina ryškius bei tikslius vaizdus.

Kartu su „iPhone SE“ buvo išleistas ir „iOS 9.3“ atnaujinimas. Pagrindinė naujovė mobilioje operacinėje sistemoje yra „Naktinis režimas“, kuris pašalina iš vaizdų šaltus atspalvius. Teoriškai tai padeda daryti ne tokią stiprią įtaką melatonino, kuris yra būtina medžiaga patogiam miegui, gamybai.   

Kamera

Kamera čia buvo rimtai patobulinta. Išmaniajame telefone yra tas pas jutiklis, koks integruotas „iPhone 6S“ kameroje. 12 megapikselių čia lemia, kad vaizdai silpno apšvietimo sąlygomis yra geresni, nes juose akivazdžiai matome mažiau triukšmo. Naujasis obuoliukas gavo naują fokusavimo sistemą „Focus Pixels“, kuri padeda greičiau į kadrą pagauti objektus. „iPhone SE“ taip pat turi „Live Photos“ funkciją, kurios dėka telefono atmintyje išsaugomi trumpučiai 3 sekundžių vaizdo įrašai iki ir po nuotraukų.  

Priekinėje kameroje atsirado „Retina Flash“ režimas, kurio esmė – veido apšvietimas asmenukių metu. Tačiau raiška vis dar čia nedidelė – viso labo 1,2 megapikselio.

Išmanusis telefonas pajėgus užfiksuoti nuostabios raiškos panoraminius vaizdus ir suklijuoti juos į didžiulius 63 megapikselių paveikslus. Be to, „iPhone SE“ išmoko filmuoti 4K raiškoje.

Viskas, kas svarbu – viduje

Jei išorinių pakeitimų ne taip jau ir daug, ties „įdaru“ padirbėta kaip reikiant. „iPhone SE“ gavo topinį „A9“ procesorių ir 2 GB operatyviosios atminties, todėl ir taip sparti „iOS 9.3“ operacinė sistema jame veikia labai greitai ir sklandžiai. Jei pažiūrėtume į grafinę posistemę, lyginant su „iPhone 5S“, pastebimas trigubas skirtumas „iPhone SE“ naudai. Žaisti su šiuo įrenginiu galima praktiškai bet ką, jei mažas ekranas jums čia ne kliūtis. 

Apie „TouchID“ gamintojas kalba taip: „iPhone SE“ modelyje jis veikia sparčiau nei „iPhone 5S“ atveju, tačiau lėčiau nei „iPhone 6S“ modelyje. Tačiau pusės sekundės skirtumą galbūt pastebės tik tie, kuriems yra tekę naudotis „TouchID“ funkcija „iPhone 6S“ įrenginyje. Deja, ekrano paspaudimo jėgos „3D Touch“ čia nėra.

Pagrindinė įrenginio versija siūlo naudotojui 16 GB atminties. Ar tiek saugyklos pakanka aktyviam naudojimui? Jei atmintyje nelaikysime didelės apimties nuotraukų, vaizdo įrašų ir muzikos failų ir naudosimės saugyklomis debesyje – taip, gyventi galima. Tačiau patogesniam naudojimui rekomenduojama rinktis 64 GB versiją tam, kad užtektų talpos 4K vaizdo įrašams.

Baterija ir veikimo laikas

Baterijos talpa buvo šiek tiek padidinta ir dabar siekia 1624 mAh („iPhone 5S“ turėjo 1560 mAh), o šiuolaikiškesnių vidinės konstrukcijos elementų dėka „iPhone SE“ veikia ilgiau nei senasis „iPhone 5S“. Specialių baterijos testų neatlikome, tiesiog naudojomės telefonu įprastu režimu ir pastebėjome, kad „iPhone SE“ baterija veikia ilgiau nei „iPhone 6S Plus“. Aktyvaus naudojimosi metu baterija išgyvena apie pusantros paros laiko.

„iPhone SE“ – tai našiausias šiuo metu rinkoje esantis 4 colių išmanusis telefonas. Ir nors jis ir neišsiskiria nauju dizainu ir jį lengva supainioti su senais „iPhone“ modeliais, jo funkcionalumas yra „iPhone 6S“ flagmano lygio. Didybės manijos išmaniųjų telefonų pasaulyje pasekme tapo tai, kad įsigyti nedidelį įrenginį, kuris pasižymėtų pažangiausiomis charakteristikomis, tampa vis sunkiau. Ne kiekvienas dar pasiruošęs vaikščioti su milžinišku įrenginiu, ypač, kad delnai neauga taip sparčiai, kaip išmaniųjų telefonų  įstrižainės. Todėl „iPhone SE“ – puikus pasirinkimas tiems, kam svarbus pažangių techninių charakteristikų ir dydžio balansas. Na, ir tiems, kurie seniai svajojo apie „iPhone“ savo delne.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »