Galingas ir kompaktiškas: „iPhone SE“ apžvalga

Publikuota: 2016 m. gegužės 3 d. antradienis

Kodėl „iPhone SE“ ir kodėl dabar?

Į „iPhone SE“ būtų neteisinga žiūrėti kaip į mums jau įprastus „iPhone“ įrenginių atnaujinimo ciklus. Iki „iPhone 5S/5C“ „Apple“ išmanieji telefonai pasirodydavo gana nuspėjama tvarka: nauja versija, po metų patobulintas vidinės konstrukcijos „įdaras“ sename korpuse, dar po metų – vėl nauja versija. 

„iPhone 5С“ plastmasiniame korpuse ir mažesnės kainos buvo pirmas naujas žingsnis. Kitas nukrypimas nuo „Apple“ telefonų leidimo strategijos tapo vienalaikis „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ įrenginių išleidimas. Ir štai šių metų pavasarį sulaukėmė naujo telefoninio obuolio derliaus – „iPhone SE“.

Šio telefono užduotis nėra sužavėti naujomis technologijomis ar šviežiu dizainu. „iPhone SE“ – tai grynas pragmatikas ir pimiausia, tai yra rinkodarininkų ir tik vėliau – inžinierių vaikas. Telefoną sukūrė tam, kad „Apple“ kompanijai jis atrastų naujas rinkas ir priviliotų anksčiau nepasiekiamus naudotojų segmentus.

Dizainas ir svoris

Išoriškai ir pagal svorį „iPhone SE“ niekuo nesiskiria nuo „iPhone 5S“ modelio. Tai lengvas korpusas su metaliniais rėmeliais, kuris patogiai guli rankoje. Dydis toks, kad leidžia lengvai dideliu pirštu pasiekti bet kokį ekrano tašką. Lyginant su „iPhone 5S“, buvo pakeista nupjautų metalinio korpuso apvado kraštų danga, kurie taip pat pasitarnauja kaip antena ir dabar yra matiniai.

Kai kas mano, kad 2013 metų dizaino panaudojimas naujame įrenginyje yra nesėkmingas žingsnis. Pademonstruoti aplinkiniams tai, kad jūsų rankose naujas modelis bus nelengva – reikės pirkti rožinį ar auksinį „iPhone SE“ modelį ir naudotis juo be dėkliuko.

Ekranas

Du pagrindiniai „Apple“ išmaniųjų telefonų pasirinkimo frontai – kaina ir ekrano įstrižainė. Pasinaudojus ir „iPhone SE“, ir „iPhone 6S Plus“ ko gero daugelis nuspręstų nepirkti pirmojo ir pataupytų antrajam. Taip pasielgtų tie, kuriems didelė ekrano įstrižainė nekelia naudojimosi nepatogumų. Tačiau yra labai daug žmonių, (be to ir užsienio žiniasklaidoje taip pat buvo apie tai rašyta), kuriems 4 coliai yra idealaus telefono dydis. Todėl nuostabu, kad „Apple“ atsižvelgė į žmonių pageidavimus ir pasiūlė tokį sprendimą. Naudotis įrenginiu viena ranka tikrai labai patogu ir nebaisu, kad jis gali lengvai išslysti iš delno.

„Retina“ ekranas pasižymi 326 ppi colyje tankiu ir užtkrina ryškius bei tikslius vaizdus.

Kartu su „iPhone SE“ buvo išleistas ir „iOS 9.3“ atnaujinimas. Pagrindinė naujovė mobilioje operacinėje sistemoje yra „Naktinis režimas“, kuris pašalina iš vaizdų šaltus atspalvius. Teoriškai tai padeda daryti ne tokią stiprią įtaką melatonino, kuris yra būtina medžiaga patogiam miegui, gamybai.   

Kamera

Kamera čia buvo rimtai patobulinta. Išmaniajame telefone yra tas pas jutiklis, koks integruotas „iPhone 6S“ kameroje. 12 megapikselių čia lemia, kad vaizdai silpno apšvietimo sąlygomis yra geresni, nes juose akivazdžiai matome mažiau triukšmo. Naujasis obuoliukas gavo naują fokusavimo sistemą „Focus Pixels“, kuri padeda greičiau į kadrą pagauti objektus. „iPhone SE“ taip pat turi „Live Photos“ funkciją, kurios dėka telefono atmintyje išsaugomi trumpučiai 3 sekundžių vaizdo įrašai iki ir po nuotraukų.  

Priekinėje kameroje atsirado „Retina Flash“ režimas, kurio esmė – veido apšvietimas asmenukių metu. Tačiau raiška vis dar čia nedidelė – viso labo 1,2 megapikselio.

Išmanusis telefonas pajėgus užfiksuoti nuostabios raiškos panoraminius vaizdus ir suklijuoti juos į didžiulius 63 megapikselių paveikslus. Be to, „iPhone SE“ išmoko filmuoti 4K raiškoje.

Viskas, kas svarbu – viduje

Jei išorinių pakeitimų ne taip jau ir daug, ties „įdaru“ padirbėta kaip reikiant. „iPhone SE“ gavo topinį „A9“ procesorių ir 2 GB operatyviosios atminties, todėl ir taip sparti „iOS 9.3“ operacinė sistema jame veikia labai greitai ir sklandžiai. Jei pažiūrėtume į grafinę posistemę, lyginant su „iPhone 5S“, pastebimas trigubas skirtumas „iPhone SE“ naudai. Žaisti su šiuo įrenginiu galima praktiškai bet ką, jei mažas ekranas jums čia ne kliūtis. 

Apie „TouchID“ gamintojas kalba taip: „iPhone SE“ modelyje jis veikia sparčiau nei „iPhone 5S“ atveju, tačiau lėčiau nei „iPhone 6S“ modelyje. Tačiau pusės sekundės skirtumą galbūt pastebės tik tie, kuriems yra tekę naudotis „TouchID“ funkcija „iPhone 6S“ įrenginyje. Deja, ekrano paspaudimo jėgos „3D Touch“ čia nėra.

Pagrindinė įrenginio versija siūlo naudotojui 16 GB atminties. Ar tiek saugyklos pakanka aktyviam naudojimui? Jei atmintyje nelaikysime didelės apimties nuotraukų, vaizdo įrašų ir muzikos failų ir naudosimės saugyklomis debesyje – taip, gyventi galima. Tačiau patogesniam naudojimui rekomenduojama rinktis 64 GB versiją tam, kad užtektų talpos 4K vaizdo įrašams.

Baterija ir veikimo laikas

Baterijos talpa buvo šiek tiek padidinta ir dabar siekia 1624 mAh („iPhone 5S“ turėjo 1560 mAh), o šiuolaikiškesnių vidinės konstrukcijos elementų dėka „iPhone SE“ veikia ilgiau nei senasis „iPhone 5S“. Specialių baterijos testų neatlikome, tiesiog naudojomės telefonu įprastu režimu ir pastebėjome, kad „iPhone SE“ baterija veikia ilgiau nei „iPhone 6S Plus“. Aktyvaus naudojimosi metu baterija išgyvena apie pusantros paros laiko.

„iPhone SE“ – tai našiausias šiuo metu rinkoje esantis 4 colių išmanusis telefonas. Ir nors jis ir neišsiskiria nauju dizainu ir jį lengva supainioti su senais „iPhone“ modeliais, jo funkcionalumas yra „iPhone 6S“ flagmano lygio. Didybės manijos išmaniųjų telefonų pasaulyje pasekme tapo tai, kad įsigyti nedidelį įrenginį, kuris pasižymėtų pažangiausiomis charakteristikomis, tampa vis sunkiau. Ne kiekvienas dar pasiruošęs vaikščioti su milžinišku įrenginiu, ypač, kad delnai neauga taip sparčiai, kaip išmaniųjų telefonų  įstrižainės. Todėl „iPhone SE“ – puikus pasirinkimas tiems, kam svarbus pažangių techninių charakteristikų ir dydžio balansas. Na, ir tiems, kurie seniai svajojo apie „iPhone“ savo delne.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »