„Google“ atskleidė techninius kompiuterio „Glass“ ypatumus

Publikuota: 2013 m. vasario 4 d. pirmadienis

„Google“  JAV federalinei komunikacijų komisijai (FCC) atskleidė technines akinių pavidalo nešiojamojo kompiuterio prototipo „Glass“ specifikacijas ir jo scheminę diagramą. Tačiau kompanija komisijos paprašė pusę metų neviešinti tam tikrų įrenginio aspektų, taip pat ir jo nuotraukos bei naudojimo instrukcijos, praneša FCC.

Dokumentų pridavimas FCC – viena iš tipinių procedūrų norint JAV rinkoje pristatyti naują belaidį įrenginį. Jau žinoma, kad „Google Glass Explorer Edition“ prototipas kainuos  apie 1,5 tūkst. JAV dolerių.

Kompanija FCC pranešė pagrindines technines įrenginio charakteristikas, tarkim, kad akinių pavidalo kompiuteris palaikys Wi-Fi prisijungimą ir turės „Bluetooth 4.0“ modulį. Be to, „Google Glass“ numatytas garso perdavimas vibraciniais davikliais atsižvelgiant į kaukolės kaulo laidumą – įrenginys nekels jokio triukšmo.

FCC tinklalapyje pateikiama įrenginio schema, tačiau „Google Glass“ nuotrauką, techninius ypatumus ir naudojimosi instrukciją kompanija prašo laikyti paslaptyje 180 dienų. „Google“ dokumentus FCC padavė iškart po pirmųjų San Franciske vykusių seminarų, skirtų programuotojams susipažinti su „Glass“. Prieš renginius dalyviai pasirašė susitarimą neskelbti „Google Glass“ detalių.

„Glass“ prototipas turi nedidelį ekraną , pritvirtintą prie rėmelio prieš dešinę vartotojo akį, o dešinėje akinių kojelėje įmontuotas akumuliatorius. Renginyje realizuotos fotografavimo ir filmavimo funkcijos, pasiekiamas internetas, tačiau kol kas nenumatytos papildytos realybės funkcijos. Pirmą kartą „Google“ įrenginį pademonstravo  2012 metų balandį, o prekyboje jis turėtų pasirodyti ne anksčiau nei 2014 metais.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »