„Hewlett–Packard“ EMEA technologijų vadovas W. Grommenas: Lietuva turi realią galimybę tapti inovacijų lydere

Publikuota: 2012 m. spalio 25 d. ketvirtadienis

Lietuvoje viešintis pasaulinės informacinių technologijų (IT) lyderės „Hewlett–Packard“ (HP) Technologijų vadovas Wilfriedas Grommenas įsitikinęs, kad Lietuva turi realią galimybę tapti lydere pagal IT naudojimą. Lietuvos pranašumas – moderni IT infrastruktūra, didelė interneto skverbtis, aukštas išsilavinimo lygis ir atvira kultūra.

Rytoj Baltijos investuotojų forume pranešimą skaitysiantis W. Grommenas teigia, kad Lietuva priklauso tai pasaulio valstybių grupei, kurioje IT yra plačiai integruota į visas ekonominės veiklos sritis, o IT sprendimus intensyviai naudoja tiek verslo, tiek viešojo sektoriaus organizacijos. Pasak specialisto, technologijų integracija ir pritaikymas yra lemiamas faktorius, siekiant įsitvirtinti konkurencingoje globalioje rinkoje.

„Pagal šviesolaidinio interneto skverbtį jūsų šalis pirmauja Europoje, taip pat galite pasigirti modernių IT sprendimų naudojimu versle ir viešajame sektoriuje. Tokiai jaunai šaliai, kaip Lietuva, tai yra puikūs rodikliai. Tačiau Jums svarbiausia plėtoti modernią kultūrą, kur technologijos pritaikomos kasdieniniam gyvenimui.

Tikiu, kad esate pajėgūs žengti toliau ir aktyviai diegti bei taikyti tokias technologijas, kaip debesų kompiuterija, gili duomenų analizė ir prietaisų, tokių kaip planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji telefonai, taikymas versle", – teigė HP Technologijų vadovas Wilfriedas Grommenas.

IT reikšmė – vis didesnė

HP eksperto teigimu, IT jau yra tapusi bendrosios paskirties technologija, tačiau IT reikšmė tampa vis didesnė, nes technologiniai sprendimai žymiai padidina veiklos efektyvumą visose ūkio šakose – pradedant paslaugomis, mažmenine prekyba, bankininkyste, pramone, telekomunikacijomis, transportu ir baigiant viešo sektoriaus valdymu.

HP Technologijų vadovas mano, kad IT tapo daugelio vartotojų kasdieninio gyvenimo dalimi – žmonės IT sprendimus ir paslaugas plačiai naudoja tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbo aplinkoje. Todėl natūralu, kad vartotojai tikisi technologiškai pažangių sprendimų iš verslo įmonių ir valstybės organizacijų.

Geras kūrybiško pritaikymo pavyzdys galėtų būti elektroninio balsavimo parlamento rinkimuose įvedimas. Pavyzdžiui, toks miestas, kaip Ženeva ar Estijos valstybė gali pasigirti teigiama patirtimi šioje srityje.

Ateitis priklauso debesų kompiuterijai

W. Grommenas įsitikinęs, kad debesų kompiuterijos technologija bus vyraujanti, o debesų kompiuterijos paslaugų tiekėjai artimiausiu metu galės pasiūlyti dar daugiau galimybių. Todėl HP siekia tapti IT paslaugų tiekėju, kuris kuria sprendimus kitiems IT paslaugų tiekėjams.

HP technologijų vadovas W. Grommenas mano, kad debesų kompiuterija suteikia puikias galimybes mažo ir vidutinio dydžio bendrovėms bei atveria kelius nepriklausomoms programinės įrangos kompanijoms. Naujas aplikacijų diegimu paremtas verslo modelis skatina kūrybiškų aplikacijų kūrimą be didelių pradinių investicijų ir korporacinių aplikacijų perkūrimo. Todėl programinės įrangos industrija gaus naują impulsą ir bus sukurta daug galimybių imtis naujų iniciatyvų.

Ekspertas yra įsitikinęs, kad debesų kompiuterija jau netolimoje ateityje pakeis IT sektorių, tačiau yra svarbiau, kaip verslas ir viešasis sektorius panaudos informacines technologijas. W. Grommenas prognozuoja, kad debesų kompiuterijos sprendimai leis padidinti organizacijų efektyvumą ir lankstumą, gerokai sumažins sąnaudas (apie 30 proc.) ir inovacijų pritaikymo laiką. Be to, tai unikalus šansas viešojo sektoriaus organizacijoms kurti ir piliečiams siūlyti e. valdžios paslaugas. HP eksperto manymu, perspektyviausias yra evoliucinis arba „hibridinis“ debesų kompiuterijos modelis, kai kartu yra naudojami tiek debesų kompiuterijos, tiek ir įprastiniai IT sprendimai.

Pasak W. Grommenas, dauguma dabartinių inovacijų gimsta kuriant jas kartu – pavyzdžiui, vartotojai kuria kartu su verslu, atsižvelgdami į tai, ką debesų kompiuterija reiškia jiems. Kuriant drauge, pasiekiamas didelis konkurencinis pranašumas ir sukuriama verslo ar socialinė vertė.

Bendros infrastruktūros pranašumai

Pasak HP Pardavimų direktoriaus Lietuvoje Tado Goberio, HP hibridinis debesų kompiuterijos modelis remiasi bendra architektūra, vienijančia ir apimančia HP konsoliduotąją infrastruktūrą (HP Converged Infrastructure), valdymo ir saugumo priemones bei integruotas informacijos valdymo technologijas.

„Visose šios architektūros komponentų srityse HP yra pasaulinis lyderis, galintis užtikrinti nepriekaištingą ir išskirtinę jų integraciją ir tarpusavio suderinamumą. Tai akivaizdus HP konkurencinis pranašumas ir neabejotina nauda mūsų klientams ir partneriams“, – teigė T. Goberis.

Be to, dėl bendros architektūros ir atvirų standartų HP hibridinis debesų kompiuterijos modelis leidžia klientams ne tik radikaliai keisti savo IT strategiją, visiškai migruojant į debesų kompiuteriją, bet ir pajusti debesų kompiuterijos technologijų teikiamą naudą integruojant jas į jau egzistuojančią tradicinę IT aplinką.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Mac“ savininkai labiau linkę pažintims naudoti socialinius tinklus

Kompanija „Kaspersky Lab“ nustatė romantiško elgesio ypatumus socialiniuose tinkluose. skaityti »

„Dell“ žengia į mokyklas su „du viename“ kompiuteriais

JAV technologijų kompanija „Dell EMC“ pristatė atnaujintą „Latitude“ kompiuterių liniją, specialiai pritaikytą mokiniams ir mokytojams. skaityti »

Tautiečiai renkasi išmanųjį: kainos vilioja, reklama neįtikina

Net 86 proc. Lietuvos gyventojų, pirkdami išmanųjį, jį rinktųsi pagal parduotuves, skelbiančias apie geriausius kainų pasiūlymus – rodo rinkos tyrimas. skaityti »

Naujausia „Samsung Galaxy A“ telefonų serija jau Lietuvoje

Naujausius telefonus „Samsung Galaxy A5“ ir „Galaxy A3“ galima įsigyti ir Lietuvos parduotuvėse. skaityti »

Dirbtinį intelektą kurs dirbtinis intelektas

Kompanija „Google“ nusprendė sukurti dirbtinį intelektą, kuris pats gamintų dirbtinio intelekto sistemas. skaityti »

Ko laukti iš technologijų artimiausiu metu?

Technologijos tobulėja. Tai, kas kadaise atrodė fantastika, tampa realybe. skaityti »

Nepakeičiamos programėlės, gyvenantiems „išmaniai“

Nesvarbu, ar savo telefone laikote per kelias dešimtis programėlių, ar priklausote tai žmonių grupei, kuri joms apskritai abejinga – yra tokių programėlių, kurias „Android“ telefonų savininkai turėti privalo. skaityti »

„Dell“ technologijų prognozės 2017-iesiems

Paskutiniai keleri metai technologijų pasaulyje buvo pakankamai audringi, tačiau 2017-ieji žada būti ne mažiau ramūs tiek verslui, tiek eiliniam vartotojui. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ perka „AppDynamics“ už beveik 4 mlrd. dol.

Pranešama, kad kompanija „Cisco Systems Inc.“ susitarė dėl programinės įrangos gamintojos „AppDynamics Inc“ įsigijimo už 3,7 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Išrastas ličio jonų baterijų gesintuvas

Stenfordo universiteto mokslininkai išrado ličio jonų bateriją su įtaisytu „gesintuvu“, kuris suveikia, jei baterijos temperatūra pakyla. skaityti »