„Hewlett–Packard“ EMEA technologijų vadovas W. Grommenas: Lietuva turi realią galimybę tapti inovacijų lydere

Publikuota: 2012 m. spalio 25 d. ketvirtadienis

Lietuvoje viešintis pasaulinės informacinių technologijų (IT) lyderės „Hewlett–Packard“ (HP) Technologijų vadovas Wilfriedas Grommenas įsitikinęs, kad Lietuva turi realią galimybę tapti lydere pagal IT naudojimą. Lietuvos pranašumas – moderni IT infrastruktūra, didelė interneto skverbtis, aukštas išsilavinimo lygis ir atvira kultūra.

Rytoj Baltijos investuotojų forume pranešimą skaitysiantis W. Grommenas teigia, kad Lietuva priklauso tai pasaulio valstybių grupei, kurioje IT yra plačiai integruota į visas ekonominės veiklos sritis, o IT sprendimus intensyviai naudoja tiek verslo, tiek viešojo sektoriaus organizacijos. Pasak specialisto, technologijų integracija ir pritaikymas yra lemiamas faktorius, siekiant įsitvirtinti konkurencingoje globalioje rinkoje.

„Pagal šviesolaidinio interneto skverbtį jūsų šalis pirmauja Europoje, taip pat galite pasigirti modernių IT sprendimų naudojimu versle ir viešajame sektoriuje. Tokiai jaunai šaliai, kaip Lietuva, tai yra puikūs rodikliai. Tačiau Jums svarbiausia plėtoti modernią kultūrą, kur technologijos pritaikomos kasdieniniam gyvenimui.

Tikiu, kad esate pajėgūs žengti toliau ir aktyviai diegti bei taikyti tokias technologijas, kaip debesų kompiuterija, gili duomenų analizė ir prietaisų, tokių kaip planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji telefonai, taikymas versle", – teigė HP Technologijų vadovas Wilfriedas Grommenas.

IT reikšmė – vis didesnė

HP eksperto teigimu, IT jau yra tapusi bendrosios paskirties technologija, tačiau IT reikšmė tampa vis didesnė, nes technologiniai sprendimai žymiai padidina veiklos efektyvumą visose ūkio šakose – pradedant paslaugomis, mažmenine prekyba, bankininkyste, pramone, telekomunikacijomis, transportu ir baigiant viešo sektoriaus valdymu.

HP Technologijų vadovas mano, kad IT tapo daugelio vartotojų kasdieninio gyvenimo dalimi – žmonės IT sprendimus ir paslaugas plačiai naudoja tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbo aplinkoje. Todėl natūralu, kad vartotojai tikisi technologiškai pažangių sprendimų iš verslo įmonių ir valstybės organizacijų.

Geras kūrybiško pritaikymo pavyzdys galėtų būti elektroninio balsavimo parlamento rinkimuose įvedimas. Pavyzdžiui, toks miestas, kaip Ženeva ar Estijos valstybė gali pasigirti teigiama patirtimi šioje srityje.

Ateitis priklauso debesų kompiuterijai

W. Grommenas įsitikinęs, kad debesų kompiuterijos technologija bus vyraujanti, o debesų kompiuterijos paslaugų tiekėjai artimiausiu metu galės pasiūlyti dar daugiau galimybių. Todėl HP siekia tapti IT paslaugų tiekėju, kuris kuria sprendimus kitiems IT paslaugų tiekėjams.

HP technologijų vadovas W. Grommenas mano, kad debesų kompiuterija suteikia puikias galimybes mažo ir vidutinio dydžio bendrovėms bei atveria kelius nepriklausomoms programinės įrangos kompanijoms. Naujas aplikacijų diegimu paremtas verslo modelis skatina kūrybiškų aplikacijų kūrimą be didelių pradinių investicijų ir korporacinių aplikacijų perkūrimo. Todėl programinės įrangos industrija gaus naują impulsą ir bus sukurta daug galimybių imtis naujų iniciatyvų.

Ekspertas yra įsitikinęs, kad debesų kompiuterija jau netolimoje ateityje pakeis IT sektorių, tačiau yra svarbiau, kaip verslas ir viešasis sektorius panaudos informacines technologijas. W. Grommenas prognozuoja, kad debesų kompiuterijos sprendimai leis padidinti organizacijų efektyvumą ir lankstumą, gerokai sumažins sąnaudas (apie 30 proc.) ir inovacijų pritaikymo laiką. Be to, tai unikalus šansas viešojo sektoriaus organizacijoms kurti ir piliečiams siūlyti e. valdžios paslaugas. HP eksperto manymu, perspektyviausias yra evoliucinis arba „hibridinis“ debesų kompiuterijos modelis, kai kartu yra naudojami tiek debesų kompiuterijos, tiek ir įprastiniai IT sprendimai.

Pasak W. Grommenas, dauguma dabartinių inovacijų gimsta kuriant jas kartu – pavyzdžiui, vartotojai kuria kartu su verslu, atsižvelgdami į tai, ką debesų kompiuterija reiškia jiems. Kuriant drauge, pasiekiamas didelis konkurencinis pranašumas ir sukuriama verslo ar socialinė vertė.

Bendros infrastruktūros pranašumai

Pasak HP Pardavimų direktoriaus Lietuvoje Tado Goberio, HP hibridinis debesų kompiuterijos modelis remiasi bendra architektūra, vienijančia ir apimančia HP konsoliduotąją infrastruktūrą (HP Converged Infrastructure), valdymo ir saugumo priemones bei integruotas informacijos valdymo technologijas.

„Visose šios architektūros komponentų srityse HP yra pasaulinis lyderis, galintis užtikrinti nepriekaištingą ir išskirtinę jų integraciją ir tarpusavio suderinamumą. Tai akivaizdus HP konkurencinis pranašumas ir neabejotina nauda mūsų klientams ir partneriams“, – teigė T. Goberis.

Be to, dėl bendros architektūros ir atvirų standartų HP hibridinis debesų kompiuterijos modelis leidžia klientams ne tik radikaliai keisti savo IT strategiją, visiškai migruojant į debesų kompiuteriją, bet ir pajusti debesų kompiuterijos technologijų teikiamą naudą integruojant jas į jau egzistuojančią tradicinę IT aplinką.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kinai kuria naujos kartos superkompiuterį

Kinų mokslininkai pradėjo kurti naujos kartos superkompiuterio prototipą, kuris geba atlikti milijardų milijardus operacijų per sekundę. skaityti »

Keliautojai namuose palieka ne kompiuterius, o jų apsaugą

Tyrimas atskleidė, kad net IT profesionalai tinkamai nepasirūpina savo duomenų apsauga vasaros atostogų metu. skaityti »

Prie televizorių daugiausia laiko praleidžia italai

2015 m. duomenimis, italai vidutiniškai per dieną televizorių žiūri 4 val. ir 40 min. skaityti »

Projektuotojai galės naudotis tik licencijuota programine įranga

Aplinkos ministro š. m. liepos 25 d. įsakymu patikslintas Statybos techninis reglamentas „Statinio projektavimas“. Jis papildytas nuostata, kad statinio projektui rengti privalu naudoti licencijuotą projektavimo programinę įrangą. skaityti »

„Dell“ pristatė 17-os colių nešiojamąjį kompiuterį-transformerį

IT milžinė „Dell“ neseniai pristatė naują „Inspiron“ serijos „2-in-1“ nešiojamų kompiuterių liniją, idealiai tinkamą studentams, pradedantiesiems verslininkams ir šeimoms, ieškančioms priimtino sprendimo, kuris patenkintų kasdienius jų poreikius. skaityti »

Ilgaamžis akumuliatorius veiks net 20 metų

Skelbiama, kad naujas akumuliatoriaus tipas veiks net 20 metų, t. y. 10 kartų ilgiau, nei veikia standartiniai ličio jonų akumuliatoriai. skaityti »

„Dell“ pristatė itin galingų kompiuterių liniją

IT milžinė „Dell“ pristatė naują „Alienware“ nešiojamų kompiuterių liniją – žaidėjams skirti galingieji kompiuteriai dabar dar didesnės spartos bei optimizuoti darbui su virtualiąja realybe (VR). skaityti »

5 patarimai, kaip apsaugoti telefoną nuo virusų

Telefonas – tai tarsi mažas kompiuteris, talpinantis daug asmeninės informacijos, todėl jei norite būti tikri dėl jame esančių duomenų saugumo, rekomenduojama laikytis svarbiausių saugumo taisyklių. skaityti »

Pristatyti naujos kartos serveriai milžiniškiems duomenų kiekiams apdoroti

Šiandien kaip niekada anksčiau jaučiamas didžiulis spaudimas IT rinkai pasiūlyti didelės spartos sistemas, kurios galėtų būti lengvai pritaikomos sparčiai besikeičiančioje verslo aplinkoje. skaityti »

Europos įgūdžių darbotvarkėje – ypatingas dėmesys žmonių skaitmeniniams įgūdžiams gerinti

Europos Sąjunga skatina ugdyti aukščiausios klasės įgūdžius, kurie didintų konkurencingumą, inovacijų kūrimą ir padėtų žmonėms įgyvendinti savo profesinius siekius. skaityti »