IT lyderiai vienija jėgas aplinkosaugos problemoms spręsti

Publikuota: 2011 m. gruodžio 9 d. penktadienis

Europos Aplinkos Agentūra (EAA), kartu su pasaulinėmis GIS ir IT lyderėmis „Esri“ bei „Microsoft“ pristato pasaulinę geoerdvinę (angl.: geospatial) iniciatyvą, suteikiančią galimybę dalintis aplinkosauginiais duomenimis, - „Žvilgsnis į Žemę“ (Eye on Earth Network).

Konferencijoje „Žvilgsnis į Žemę“, vyksiančioje Abu Dabyje (JAE) š. m. gruodžio 12–15 d., buvęs JAV prezidentas Bilas Klintonas, „Esri“ prezidentas Jackas Dangermondas ir EAA direktorė Jacquelyn McGlade kartu su kitais pranešėjais aptars, kokią vertę tarptautiniam bendradarbiavimui ir sprendimų priėmimui suteikia lengvai pasiekiami valstybinių institucijų kaupiami duomenys.

„Esri“, „Microsoft“ ir EAA suvienijo savo patirtį ir „Žvilgsnis į Žemę“ svetainę perkėlė į Esri ArcGIS Online bei Microsoft Windows Azure – „debesų“ kompiuterijos pagrindu veikiančią geoerdvinę turinio valdymo sistemą. „Žvilgsnis į Žemę“ dabar turi priemones, kuriomis galima kurti savo žemėlapius, pasiekti tūkstančius jau paruoštų žemėlapių ir duomenų, valdyti geoerdvinį turinį. Žmonės gali naudotis šia svetaine ir dalintis ekologine, geografine informacija viešai, grupėse ar naudoti ją privačiai. Vyriausybės, tyrimų ir nevyriausybinės organizacijos, visuomenė gali naudotis šiuo tinklalapiu ir dirbti kartu įvertinant ekologinę situaciją, ieškant sprendimų, kuriant veiklos planus ir bendrai sprendžiant problemas. Jau dabar žmonės gali įvesti savo stebėjimų rezultatus, apie oro bei vandens kokybę ir triukšmo lygį savo gyvenamoje aplinkoje, sekti skelbiamą informaciją. Tikimasi, šis „debesų“ kompiuterijos principais sukurtas tinklalapis paskatins ir kitų analogiškų aplinkosauginių iniciatyvų plėtojimą įvairiuose Pasaulio regionuose.

„Žmonės iš tiesų rūpinasi savo aplinka, bet jie gali nežinoti, kaip prisidėti prie aplinkosauginės politikos ir kaip ją keisti, –sako Jackas Dangermondas. – Įduodamas aplinkosauginę ir socialinę informaciją į daugelio žmonių rankas, „Žvilgsnio į Žemę“ tinklas tampa diskusijos katalizatoriumi. Mes manome, tai išjudins žmones, suteiks jiems galią suprasti problemas ir tapti sprendimų priėmimo dalimi.“

„Galime drąsiai teigti, kad prieš keletą metų Lietuvoje inicijuotas „Maps.lt“ ir Baltijos Aplinkos Forumo projektas „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ tapo aplinkosauginių iniciatyvų, apjungiančių visuomenės, nevyriausybinių organizacijų ir internetinių žemėlapių teikiamas galimybes, pradininku,“ sako „Hnit-Baltic“ direktorius Linas Gipiškis. „Esri“ prezidentas p. J. Dangermondas asmeniškai rodė didelį dėmesį mūsų projektui ir prisidėjo prie jo garsinimo - šis lietuviškas projektas per pastaruosius porą metų ne kartą pristatytas daugiatūkstantinėse tarptautinėse konferencijose, įvairiose Pasaulio valstybių vyriausybinėse institucijose, todėl sulaukė didelio susidomėjimo ir, kaip matome bei džiaugiamės, pasekėjų.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »