IT lyderiai vienija jėgas aplinkosaugos problemoms spręsti

Publikuota: 2011 m. gruodžio 9 d. penktadienis

Europos Aplinkos Agentūra (EAA), kartu su pasaulinėmis GIS ir IT lyderėmis „Esri“ bei „Microsoft“ pristato pasaulinę geoerdvinę (angl.: geospatial) iniciatyvą, suteikiančią galimybę dalintis aplinkosauginiais duomenimis, - „Žvilgsnis į Žemę“ (Eye on Earth Network).

Konferencijoje „Žvilgsnis į Žemę“, vyksiančioje Abu Dabyje (JAE) š. m. gruodžio 12–15 d., buvęs JAV prezidentas Bilas Klintonas, „Esri“ prezidentas Jackas Dangermondas ir EAA direktorė Jacquelyn McGlade kartu su kitais pranešėjais aptars, kokią vertę tarptautiniam bendradarbiavimui ir sprendimų priėmimui suteikia lengvai pasiekiami valstybinių institucijų kaupiami duomenys.

„Esri“, „Microsoft“ ir EAA suvienijo savo patirtį ir „Žvilgsnis į Žemę“ svetainę perkėlė į Esri ArcGIS Online bei Microsoft Windows Azure – „debesų“ kompiuterijos pagrindu veikiančią geoerdvinę turinio valdymo sistemą. „Žvilgsnis į Žemę“ dabar turi priemones, kuriomis galima kurti savo žemėlapius, pasiekti tūkstančius jau paruoštų žemėlapių ir duomenų, valdyti geoerdvinį turinį. Žmonės gali naudotis šia svetaine ir dalintis ekologine, geografine informacija viešai, grupėse ar naudoti ją privačiai. Vyriausybės, tyrimų ir nevyriausybinės organizacijos, visuomenė gali naudotis šiuo tinklalapiu ir dirbti kartu įvertinant ekologinę situaciją, ieškant sprendimų, kuriant veiklos planus ir bendrai sprendžiant problemas. Jau dabar žmonės gali įvesti savo stebėjimų rezultatus, apie oro bei vandens kokybę ir triukšmo lygį savo gyvenamoje aplinkoje, sekti skelbiamą informaciją. Tikimasi, šis „debesų“ kompiuterijos principais sukurtas tinklalapis paskatins ir kitų analogiškų aplinkosauginių iniciatyvų plėtojimą įvairiuose Pasaulio regionuose.

„Žmonės iš tiesų rūpinasi savo aplinka, bet jie gali nežinoti, kaip prisidėti prie aplinkosauginės politikos ir kaip ją keisti, –sako Jackas Dangermondas. – Įduodamas aplinkosauginę ir socialinę informaciją į daugelio žmonių rankas, „Žvilgsnio į Žemę“ tinklas tampa diskusijos katalizatoriumi. Mes manome, tai išjudins žmones, suteiks jiems galią suprasti problemas ir tapti sprendimų priėmimo dalimi.“

„Galime drąsiai teigti, kad prieš keletą metų Lietuvoje inicijuotas „Maps.lt“ ir Baltijos Aplinkos Forumo projektas „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ tapo aplinkosauginių iniciatyvų, apjungiančių visuomenės, nevyriausybinių organizacijų ir internetinių žemėlapių teikiamas galimybes, pradininku,“ sako „Hnit-Baltic“ direktorius Linas Gipiškis. „Esri“ prezidentas p. J. Dangermondas asmeniškai rodė didelį dėmesį mūsų projektui ir prisidėjo prie jo garsinimo - šis lietuviškas projektas per pastaruosius porą metų ne kartą pristatytas daugiatūkstantinėse tarptautinėse konferencijose, įvairiose Pasaulio valstybių vyriausybinėse institucijose, todėl sulaukė didelio susidomėjimo ir, kaip matome bei džiaugiamės, pasekėjų.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »