Interaktyvieji ekranai veržiasi į kasdienybę

Publikuota: 2013 m. balandžio 29 d. pirmadienis

Pasaulyje populiarėja elektronikos prietaisai su jutikliniais ir interaktyviaisiais ekranais. Interaktyvieji ekranai ir lentos vis dažniau naudojamos įmonių rengiamose prezentacijose bei įkurdinamos lavinimo įstaigose. Ši tendencija vyrauja ir Baltijos šalyse.

Didžiosios Britanijos tyrimų ir konsultacijų kompanijos „Futuresource Consulting“ duomenimis, 2012 m. pasaulyje vien verslo ir mokymo sektoriai įsigijo 1 mln. interaktyviųjų ekranų ir interaktyviųjų lentų – tai15 proc. daugiau nei 2011 m. Prognozuojama, kad interaktyviųjų ekranų bei lentų pardavimai turėtų nuolat augti ir 2017 m. pasaulyje šių prietaisų turėtų būti parduota apie 1,16 mln.

„Futuresource Consulting“ atkreipia dėmesį, kad prekyba interaktyviaisiais ekranais ir lentomis atskiruose regionuose skiriasi. Azijoje didžiausias šių prietaisų pardavimo šuolis – apie 70 proc., palyginti su 2011 m. Daugiausiai interaktyviųjų ekranų ir lentų pernai įsigijo Kinija ir Indija. Europoje augimas gerokai mažesnis – 24 proc. Jungtinėse Amerikos Valstijose visai kita tendencija – čia 2012 m. interaktyviųjų ekranų ir lentų pardavimas krito 27 proc. Manoma, kad taip nutiko, nes daugelis įstaigų šiuos prietaisus įsigijo anksčiau ir kol kas nemato poreikio atnaujinti techniką. Interaktyviųjų lentų ir ekranų pardavimą taip pat lėtina planšetinių kompiuterių pardavimas – per praėjusius metus visame pasaulyje mokymo įstaigos įsigijo apie 3 mln. planšetinių kompiuterių.

Plačios panaudojimo galimybės

Nuo 1982-ųjų, kai jutiklinis ekranas pirmą kartą panaudotas „Apollo“ kompiuteryje, liečiamasis ekranas ėmė vis labiau įsigalėti įvairiose gyvenimo srityse. Paprastas ir patogus valdymas lėmė, kad interaktyvieji jutikliniai ekranai „apsigyveno“ ne tik planšetiniuose kompiuteriuose, bet ir interaktyviuosiuose stenduose prekybos vietose, muziejuose, automobiliuose, stalo žaidimų lentose ir t. t. Dabar pasinaudojus jutikliniais ekranais daugelio užsienio šalių prekybos centrų prieigose ar elektroninės prekybos turguose galima įsigyti prekių net neužsukus į parduotuvių vidų – užtenka vitrinoje esančiame monitoriuje atlikti operacijas ir pirkinys – jau tavo.

Didelės įstrižainės interaktyvūs jutikliniai ekranai praverčia konferencijose, prekybos vietose, gydymo, mokymo įstaigose ir kt.

Mėgiami Estijos darželiuose

Pasak bendrovės „Biuro pasaulis“ technikos projektų direktoriaus Dainiaus Slučkos, susidomėjimas interaktyviaisiais ekranais ir lentomis auga ir Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse.

Siekdama patenkinti pirkėjų pageidavimus, www.elektromedia.lt Lietuvoje pirmą kartą pristatė 55 colių įstrižainės interaktyvųjį ekraną „Seewo“. Jis vienu metu geba atlikti projektoriaus, televizoriaus, interaktyviosios lentos ir kompiuterio funkcijas.

„Estijoje šiuos ekranus įsigyja ne tik prezentacijas rengiančios įmonės, bet ir mokyklos, vaikų darželiai. Šie ekranai skatina vaikų kūrybiškumą, nes ant jų galima piešti, žaisti žaidimus, mokytis, žiūrėti filmukus“, – kalbėjo D. Slučka.

„Seewo“ ekranų įstrižainė – 55–70 colių (140–178 cm). Į ekraną galima integruoti modulį su i5 procesoriumi ir 1TB dydžio kietuoju disku, pagal pageidavimą instaliuojama programinė įranga, dažniausiai – „Windows 8“. Prie ekrano galima projungti nešiojamąjį ar planšetinį kompiuterį, todėl vidinis kompiuteris nėra būtinas. Interaktyvusis ekranas rankos ar rašiklio judesius ant paviršiaus atkartoja „Infrared“ jutikliais. Interaktyviojo „Seewo“ ekrano kaina – nuo 10 300 Lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip išsirinkti žaidimams skirtą nešiojamąjį kompiuterį?

Šiuolaikiniai žaidėjams skirti nešiojamieji kompiuteriai savo našumu prilygsta stacionariems įrenginiams. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis žaidimų nešiojamąjį kompiuterį bei norint mėgautis jo našumu ilgą laiką? skaityti »

„Microsoft“ investuoja į debesų technologijų plėtrą Europoje

Jungtinių Valstijų technologijų milžinė „Microsoft“ per praėjusius metus investicijas į debesų technologijas Europoje padidino du kartus, o per visą laiką investicijos į debesų technologijų plėtrą regione pasiekė 3 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

„Apple“ kuria namus valdysiantį išmanųjį garsiakalbį

„Apple“ jau dvejus metus kuria modernų įrenginį, skirtą išmaniesiems namams. skaityti »

R. Dargis: programuoti turėsime ne prasčiau nei naudojamės šakute

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LKP) prezidentas Robertas Dargis pažymi, kad gyventojų mažėjančioje Lietuvoje šiandien kaip niekad didelis dėmesys turi būti skiriamas investicijoms į informacines technologijas (IT). skaityti »

„Dell“ pristatė rimtą konkurentą „MacBook Air“

IT milžinė „Dell Technologies“ pristatė atnaujintą nešiojamąjį kompiuterį „XPS 13“, jau laikomą ne tik viena stilingiausių sezono technologinių naujienų, bet ir bene kompaktiškiausiu šių laikų kelionių palydovu itin lengvų nešiojamųjų kompiuterių (angl. ultrabook) kategorijoje. skaityti »

RRT skelbia elektroninių ryšių rinkos 2016 m. II ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia 2016 m. II ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Nauji „Alienware“ nešiojamieji žaidimų monstrai – virtuali realybė ir akių sekimo technologija

„Alienware“ ir toliau gerina žaidimų entuziastų patirtį – sukurti pirmieji nešiojamieji kompiuteriai, palaikantys virtualią realybę. Vienas ryškiausių pakeitimų – neseniai NVIDIA pristatytos, į nešiojamuosius kompiuterius integruotos naujausios GeForce GTX 10 serijos vaizdo plokštės. skaityti »

IT ir moteris – (ne)suderinama?

Ar žinote, kad pirmąja programuotoja laikoma 1815 12 10–1852 11 27 gyvenusi didžio anglų poeto lordo Džordžo Bairono dukra grafienė Ada Lovelace? Taip, tai ne vyras, o moteris, nors pagal gajų stereotipą IT sritis laikoma vyrų viešpatija. skaityti »

Kitais metais laukia telefonų su dvigubomis kameromis lietus

Naujoji „Qualcomm“ technologija gali labai išpopuliarinti dvigubų kamerų panaudojimo galimybę išmaniuosiuose telefonuose. skaityti »

„Google“ švenčia 18 gimtadienį

Rugsėjo 27 dieną kompanija „Google“ švenčia savo 18 gimtadienį. Įmonės pavadinimas kilo iš žodžio „googol“, kuriuo Miltonas Sirotta, amerikiečių matematiko Edwardo Kasnerio sūnėnas, pavadino skaičių, susidedantį iš vieneto ir 100 nulių. skaityti »