Interaktyvieji ekranai veržiasi į kasdienybę

Publikuota: 2013 m. balandžio 29 d. pirmadienis

Pasaulyje populiarėja elektronikos prietaisai su jutikliniais ir interaktyviaisiais ekranais. Interaktyvieji ekranai ir lentos vis dažniau naudojamos įmonių rengiamose prezentacijose bei įkurdinamos lavinimo įstaigose. Ši tendencija vyrauja ir Baltijos šalyse.

Didžiosios Britanijos tyrimų ir konsultacijų kompanijos „Futuresource Consulting“ duomenimis, 2012 m. pasaulyje vien verslo ir mokymo sektoriai įsigijo 1 mln. interaktyviųjų ekranų ir interaktyviųjų lentų – tai15 proc. daugiau nei 2011 m. Prognozuojama, kad interaktyviųjų ekranų bei lentų pardavimai turėtų nuolat augti ir 2017 m. pasaulyje šių prietaisų turėtų būti parduota apie 1,16 mln.

„Futuresource Consulting“ atkreipia dėmesį, kad prekyba interaktyviaisiais ekranais ir lentomis atskiruose regionuose skiriasi. Azijoje didžiausias šių prietaisų pardavimo šuolis – apie 70 proc., palyginti su 2011 m. Daugiausiai interaktyviųjų ekranų ir lentų pernai įsigijo Kinija ir Indija. Europoje augimas gerokai mažesnis – 24 proc. Jungtinėse Amerikos Valstijose visai kita tendencija – čia 2012 m. interaktyviųjų ekranų ir lentų pardavimas krito 27 proc. Manoma, kad taip nutiko, nes daugelis įstaigų šiuos prietaisus įsigijo anksčiau ir kol kas nemato poreikio atnaujinti techniką. Interaktyviųjų lentų ir ekranų pardavimą taip pat lėtina planšetinių kompiuterių pardavimas – per praėjusius metus visame pasaulyje mokymo įstaigos įsigijo apie 3 mln. planšetinių kompiuterių.

Plačios panaudojimo galimybės

Nuo 1982-ųjų, kai jutiklinis ekranas pirmą kartą panaudotas „Apollo“ kompiuteryje, liečiamasis ekranas ėmė vis labiau įsigalėti įvairiose gyvenimo srityse. Paprastas ir patogus valdymas lėmė, kad interaktyvieji jutikliniai ekranai „apsigyveno“ ne tik planšetiniuose kompiuteriuose, bet ir interaktyviuosiuose stenduose prekybos vietose, muziejuose, automobiliuose, stalo žaidimų lentose ir t. t. Dabar pasinaudojus jutikliniais ekranais daugelio užsienio šalių prekybos centrų prieigose ar elektroninės prekybos turguose galima įsigyti prekių net neužsukus į parduotuvių vidų – užtenka vitrinoje esančiame monitoriuje atlikti operacijas ir pirkinys – jau tavo.

Didelės įstrižainės interaktyvūs jutikliniai ekranai praverčia konferencijose, prekybos vietose, gydymo, mokymo įstaigose ir kt.

Mėgiami Estijos darželiuose

Pasak bendrovės „Biuro pasaulis“ technikos projektų direktoriaus Dainiaus Slučkos, susidomėjimas interaktyviaisiais ekranais ir lentomis auga ir Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse.

Siekdama patenkinti pirkėjų pageidavimus, www.elektromedia.lt Lietuvoje pirmą kartą pristatė 55 colių įstrižainės interaktyvųjį ekraną „Seewo“. Jis vienu metu geba atlikti projektoriaus, televizoriaus, interaktyviosios lentos ir kompiuterio funkcijas.

„Estijoje šiuos ekranus įsigyja ne tik prezentacijas rengiančios įmonės, bet ir mokyklos, vaikų darželiai. Šie ekranai skatina vaikų kūrybiškumą, nes ant jų galima piešti, žaisti žaidimus, mokytis, žiūrėti filmukus“, – kalbėjo D. Slučka.

„Seewo“ ekranų įstrižainė – 55–70 colių (140–178 cm). Į ekraną galima integruoti modulį su i5 procesoriumi ir 1TB dydžio kietuoju disku, pagal pageidavimą instaliuojama programinė įranga, dažniausiai – „Windows 8“. Prie ekrano galima projungti nešiojamąjį ar planšetinį kompiuterį, todėl vidinis kompiuteris nėra būtinas. Interaktyvusis ekranas rankos ar rašiklio judesius ant paviršiaus atkartoja „Infrared“ jutikliais. Interaktyviojo „Seewo“ ekrano kaina – nuo 10 300 Lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ atšventė 41-ąjį gimtadienį

1975 metų balandžio 4 dieną Bilas Geitsas ir Polas Alenas įkūrė bendrovę „Microsoft“. skaityti »

Rytų Europoje auga mokamos TV operatorių pajamos

Nepaisant to, kad mokamos televizijos (TV) naudotojų skaičius Rytų Europoje per metus išauga ne daugiau nei vienu milijonu, mokamos TV operatorių pajamos 2015–2021 metais išaugs 9,9 proc. ir pasieks 5 970 mln. JAV dolerių. skaityti »

Pasiektas naujas duomenų perdavimo greičio rekordas

Ilinojaus valstijos universiteto tyrinėtojai pasiekė naują duomenų perdavimo spartos rekordą. Jis užfiksuotas tiekiant duomenis šviesolaidžiu. skaityti »

Tryliktus metus iš eilės lyderiauja „Canon“

„Canon Inc.“ paskelbė trylika metų iš eilės pirmaujanti skaitmeninių fotoaparatų su keičiamais objektyvais rinkoje, kuri apima skaitmeninius veidrodinius ir kompaktinius sisteminius fotoaparatus. skaityti »

LG gaminiai dizaino apdovanojimuose „Red Dot“ įvertinti už išskirtinį dizainą

Šiemet vykusiuose prestižiniuose dizaino apdovanojimuose „Red Dot Awards“ du „LG Electronics“ gaminiai įvertinti kaip „Geriausi iš geriausių“, o dar trisdešimčiai už inovacijas ir išskirtinį dizainą skirtas „Red Dot Award“. skaityti »

„Apple“ švenčia 40-metį

1976 m. balandžio 1 d. Styvas Džobsas, Styvas Vozniakas ir Ronaldas Veinas įsteigė bendrovę „Apple Computer“. skaityti »

„Microsoft“ pristatė naujovių ir atnaujinimų savo produktams bei paslaugoms

Per praėjusias kelias dienas „Microsoft“ „Build“ konferencijoje San Franciske pristatė nemažai naujovių ir atnaujinimų savo produktams bei paslaugoms. skaityti »

Andy Staffordas – naujasis „Unisys“ viceprezidentas

IT kompanija „Unisys Corporation“ paskelbė naujo viceprezidento vardą. Juo tapo Andy Staffordas. Jis vadovaus padaliniui, atsakingam už saugumo ir debesų infrastruktūros sprendimus. skaityti »

Išmaniųjų telefonų kameros: ką naujo siūlo gamintojai?

Dėl nuolatinių inovacijų išmaniųjų telefonų kameros konkuruoja net ir su profesionaliais fotoaparatais. Tačiau kokios šių dienų naujovės leidžia taip manyti? skaityti »

LG pristato naują operacinę sistemą savo gaminiams

„LG Electronics“ pristato visiškai naują mobiliąją vartotojo sąsają „LG UX 5.0“, paremtą „Android Marshmallow OS“. skaityti »