Interaktyvieji ekranai veržiasi į kasdienybę

Publikuota: 2013 m. balandžio 29 d. pirmadienis

Pasaulyje populiarėja elektronikos prietaisai su jutikliniais ir interaktyviaisiais ekranais. Interaktyvieji ekranai ir lentos vis dažniau naudojamos įmonių rengiamose prezentacijose bei įkurdinamos lavinimo įstaigose. Ši tendencija vyrauja ir Baltijos šalyse.

Didžiosios Britanijos tyrimų ir konsultacijų kompanijos „Futuresource Consulting“ duomenimis, 2012 m. pasaulyje vien verslo ir mokymo sektoriai įsigijo 1 mln. interaktyviųjų ekranų ir interaktyviųjų lentų – tai15 proc. daugiau nei 2011 m. Prognozuojama, kad interaktyviųjų ekranų bei lentų pardavimai turėtų nuolat augti ir 2017 m. pasaulyje šių prietaisų turėtų būti parduota apie 1,16 mln.

„Futuresource Consulting“ atkreipia dėmesį, kad prekyba interaktyviaisiais ekranais ir lentomis atskiruose regionuose skiriasi. Azijoje didžiausias šių prietaisų pardavimo šuolis – apie 70 proc., palyginti su 2011 m. Daugiausiai interaktyviųjų ekranų ir lentų pernai įsigijo Kinija ir Indija. Europoje augimas gerokai mažesnis – 24 proc. Jungtinėse Amerikos Valstijose visai kita tendencija – čia 2012 m. interaktyviųjų ekranų ir lentų pardavimas krito 27 proc. Manoma, kad taip nutiko, nes daugelis įstaigų šiuos prietaisus įsigijo anksčiau ir kol kas nemato poreikio atnaujinti techniką. Interaktyviųjų lentų ir ekranų pardavimą taip pat lėtina planšetinių kompiuterių pardavimas – per praėjusius metus visame pasaulyje mokymo įstaigos įsigijo apie 3 mln. planšetinių kompiuterių.

Plačios panaudojimo galimybės

Nuo 1982-ųjų, kai jutiklinis ekranas pirmą kartą panaudotas „Apollo“ kompiuteryje, liečiamasis ekranas ėmė vis labiau įsigalėti įvairiose gyvenimo srityse. Paprastas ir patogus valdymas lėmė, kad interaktyvieji jutikliniai ekranai „apsigyveno“ ne tik planšetiniuose kompiuteriuose, bet ir interaktyviuosiuose stenduose prekybos vietose, muziejuose, automobiliuose, stalo žaidimų lentose ir t. t. Dabar pasinaudojus jutikliniais ekranais daugelio užsienio šalių prekybos centrų prieigose ar elektroninės prekybos turguose galima įsigyti prekių net neužsukus į parduotuvių vidų – užtenka vitrinoje esančiame monitoriuje atlikti operacijas ir pirkinys – jau tavo.

Didelės įstrižainės interaktyvūs jutikliniai ekranai praverčia konferencijose, prekybos vietose, gydymo, mokymo įstaigose ir kt.

Mėgiami Estijos darželiuose

Pasak bendrovės „Biuro pasaulis“ technikos projektų direktoriaus Dainiaus Slučkos, susidomėjimas interaktyviaisiais ekranais ir lentomis auga ir Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse.

Siekdama patenkinti pirkėjų pageidavimus, www.elektromedia.lt Lietuvoje pirmą kartą pristatė 55 colių įstrižainės interaktyvųjį ekraną „Seewo“. Jis vienu metu geba atlikti projektoriaus, televizoriaus, interaktyviosios lentos ir kompiuterio funkcijas.

„Estijoje šiuos ekranus įsigyja ne tik prezentacijas rengiančios įmonės, bet ir mokyklos, vaikų darželiai. Šie ekranai skatina vaikų kūrybiškumą, nes ant jų galima piešti, žaisti žaidimus, mokytis, žiūrėti filmukus“, – kalbėjo D. Slučka.

„Seewo“ ekranų įstrižainė – 55–70 colių (140–178 cm). Į ekraną galima integruoti modulį su i5 procesoriumi ir 1TB dydžio kietuoju disku, pagal pageidavimą instaliuojama programinė įranga, dažniausiai – „Windows 8“. Prie ekrano galima projungti nešiojamąjį ar planšetinį kompiuterį, todėl vidinis kompiuteris nėra būtinas. Interaktyvusis ekranas rankos ar rašiklio judesius ant paviršiaus atkartoja „Infrared“ jutikliais. Interaktyviojo „Seewo“ ekrano kaina – nuo 10 300 Lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ ketina įsigyti kompaniją „Yahoo!“

Amerikiečių korporacija „Microsoft“ ketina pirkti kompaniją „Yahoo!“. Naujienų agentūros „Reuters“ duomenimis, „Microsoft“ pradėjo derybas su potencialiais „Yahoo!“ investuotojais dėl probleminės įmonės įsigijimo finansavimo. skaityti »

Dėvimoji elektronika sparčiai populiarėja

Dėvimosios elektronikos rinkos dalis 2015 m. viršijo 2 mlrd. JAV dolerių. Prognozuojama, kad 2016 m. ji pasieks 3 mlrd., o 2017 m. – 4 mlrd. skaityti »

Viskas, ką turėtumėte žinoti apie telefoną „iPhone SE“

Pirmoji „Apple“ kompanijos prezentacija šiais metais įvyks jau pirmadienį. Prognozuojama, kad pagrindinė kovo 21 dienos renginio naujiena taps naujasis 4 colių „iPhone SE“ išmanusis telefonas. skaityti »

Nauji saugumo sprendimai privers pamiršti apie tradicinius kompiuterių virusų skenavimo būdus

IT milžinė „Dell“ pristato dar vieną saugumo sprendimą kompiuteriams – BIOS tikrinimo technologiją „Dell Data Protection | Endpoint Security Suite Enterprise“ su integruota „Cylance“ dirbtinio intelekto ir sistemos mokymosi technologija (angl. „machine learning“). skaityti »

Šviesos staliukais Europą užkariaujanti kūrėja: be el. įgūdžių, kaip be gerų batų maratonui

Europą nustebinusi dar neregėtais inovatyviais šviesos staliukais Vita Markevičiūtė mano, kad domėtis technologijomis ir mokytis elektroninių įgūdžių gali ir turi visi, nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus. skaityti »

Naujas identifikavimo metodas garantuoja 99 proc. tikslumą

Šiuo metu taikoma įvairių metodų, padedančių identifikuoti asmenybę. Tiek naudojant išmanųjį telefoną, pirštų atspaudus, skenuojant akies rainelę ir kt. skaityti »

„Google“ sukūrė verslininkams skirtą skaitmeninių įgūdžių mokymo tinklalapį

„Google“ prezidentas Europai Matt Brittin paskelbė įsipareigojimą išmokyti 2 milijonus europiečių skaitmeninių įgūdžių. Šiam tikslui pasiekti „Google“ sukūrė Lietuvos verslininkams skirtą skaitmeninių įgūdžių mokymo tinklalapį lietuvių kalba. skaityti »

„Samsung Galaxy S7“ ir „Galaxy S7 edge“ – jau Lietuvos parduotuvėse

„Samsung Electronics Co. Ltd“ Lietuvoje pradeda prekybą naujausiais „Galaxy“ linijos išmaniaisiais telefonais: „Samsung Galaxy S7 edge“ ir „S7“. skaityti »

„Facebook“ įsigijo Baltarusijos įmonę „Masquerade“

Socialinis tinklas „Facebook“ įsigijo Baltarusijos pradedančiąją bendrovę „Masquerade“ (MSQRD). Šios įmonės produktai leidžia realiuoju laiku ant išmaniuoju telefonu filmuojamo vaizdo uždėti juokingas kaukes-filtrus. skaityti »

Lietuvis robotų kūrėjas: nustokite sprogdinti saldainius telefonuose ir pradėkite kurti

Kristijonas Vasiliauskas politikos mokslus iškeitė į robotiką, nes, anot jo, robotus suprasti kur kas lengviau nei žmones. Šiuo metu 23 m. vilnietis yra „Robotikos akademijos“ bendraįkūrėjas, besistengiantis įrodyti visiems, kad programavimas, robotai ir kompiuteriai nėra tik ypatingais protiniais gebėjimais apdovanotiems žmonėms. skaityti »