Interaktyvieji ekranai veržiasi į kasdienybę

Publikuota: 2013 m. balandžio 29 d. pirmadienis

Pasaulyje populiarėja elektronikos prietaisai su jutikliniais ir interaktyviaisiais ekranais. Interaktyvieji ekranai ir lentos vis dažniau naudojamos įmonių rengiamose prezentacijose bei įkurdinamos lavinimo įstaigose. Ši tendencija vyrauja ir Baltijos šalyse.

Didžiosios Britanijos tyrimų ir konsultacijų kompanijos „Futuresource Consulting“ duomenimis, 2012 m. pasaulyje vien verslo ir mokymo sektoriai įsigijo 1 mln. interaktyviųjų ekranų ir interaktyviųjų lentų – tai15 proc. daugiau nei 2011 m. Prognozuojama, kad interaktyviųjų ekranų bei lentų pardavimai turėtų nuolat augti ir 2017 m. pasaulyje šių prietaisų turėtų būti parduota apie 1,16 mln.

„Futuresource Consulting“ atkreipia dėmesį, kad prekyba interaktyviaisiais ekranais ir lentomis atskiruose regionuose skiriasi. Azijoje didžiausias šių prietaisų pardavimo šuolis – apie 70 proc., palyginti su 2011 m. Daugiausiai interaktyviųjų ekranų ir lentų pernai įsigijo Kinija ir Indija. Europoje augimas gerokai mažesnis – 24 proc. Jungtinėse Amerikos Valstijose visai kita tendencija – čia 2012 m. interaktyviųjų ekranų ir lentų pardavimas krito 27 proc. Manoma, kad taip nutiko, nes daugelis įstaigų šiuos prietaisus įsigijo anksčiau ir kol kas nemato poreikio atnaujinti techniką. Interaktyviųjų lentų ir ekranų pardavimą taip pat lėtina planšetinių kompiuterių pardavimas – per praėjusius metus visame pasaulyje mokymo įstaigos įsigijo apie 3 mln. planšetinių kompiuterių.

Plačios panaudojimo galimybės

Nuo 1982-ųjų, kai jutiklinis ekranas pirmą kartą panaudotas „Apollo“ kompiuteryje, liečiamasis ekranas ėmė vis labiau įsigalėti įvairiose gyvenimo srityse. Paprastas ir patogus valdymas lėmė, kad interaktyvieji jutikliniai ekranai „apsigyveno“ ne tik planšetiniuose kompiuteriuose, bet ir interaktyviuosiuose stenduose prekybos vietose, muziejuose, automobiliuose, stalo žaidimų lentose ir t. t. Dabar pasinaudojus jutikliniais ekranais daugelio užsienio šalių prekybos centrų prieigose ar elektroninės prekybos turguose galima įsigyti prekių net neužsukus į parduotuvių vidų – užtenka vitrinoje esančiame monitoriuje atlikti operacijas ir pirkinys – jau tavo.

Didelės įstrižainės interaktyvūs jutikliniai ekranai praverčia konferencijose, prekybos vietose, gydymo, mokymo įstaigose ir kt.

Mėgiami Estijos darželiuose

Pasak bendrovės „Biuro pasaulis“ technikos projektų direktoriaus Dainiaus Slučkos, susidomėjimas interaktyviaisiais ekranais ir lentomis auga ir Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse.

Siekdama patenkinti pirkėjų pageidavimus, www.elektromedia.lt Lietuvoje pirmą kartą pristatė 55 colių įstrižainės interaktyvųjį ekraną „Seewo“. Jis vienu metu geba atlikti projektoriaus, televizoriaus, interaktyviosios lentos ir kompiuterio funkcijas.

„Estijoje šiuos ekranus įsigyja ne tik prezentacijas rengiančios įmonės, bet ir mokyklos, vaikų darželiai. Šie ekranai skatina vaikų kūrybiškumą, nes ant jų galima piešti, žaisti žaidimus, mokytis, žiūrėti filmukus“, – kalbėjo D. Slučka.

„Seewo“ ekranų įstrižainė – 55–70 colių (140–178 cm). Į ekraną galima integruoti modulį su i5 procesoriumi ir 1TB dydžio kietuoju disku, pagal pageidavimą instaliuojama programinė įranga, dažniausiai – „Windows 8“. Prie ekrano galima projungti nešiojamąjį ar planšetinį kompiuterį, todėl vidinis kompiuteris nėra būtinas. Interaktyvusis ekranas rankos ar rašiklio judesius ant paviršiaus atkartoja „Infrared“ jutikliais. Interaktyviojo „Seewo“ ekrano kaina – nuo 10 300 Lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Lumia 530“ – pigiausias išmanusis telefonas rinkoje

Neseniai sukurtas kompanijos „Microsoft“ padalinys „Microsoft Devices Group“ paskelbė apie šiuo metu rinkoje pigiausią išmanųjį telefoną „Nokia Lumia 530“, kurio kaina tesiekia 84 eurus (apie 300 Lt). skaityti »

Kompanija „Gemalto“ – e. valdžios ir sveikatos apsaugos sprendimų lyderė

Kompanijos „ABI Research“ analitikai Nyderlandų bendrovę „Gemalto“ pripažino vyriausybinių ir sveikatos priežiūros elektroninių dokumentų tiekimo lydere. skaityti »

Kompanija „Cisco“ – laidinių ir belaidžių tinklų sprendimų lyderė

Pasaulinė informacinių technologijų kompanija „Cisco“ pirmauja laidinių ir belaidžių tinklų sprendimų kūrimo sektoriuje. skaityti »

LG pristato G3 dėklui „QuickCircle“ skirtus žaidimus

LG Electronics“ (LG) pristatė pirmąjį mobilųjį žaidimą, pritaikytą telefono dėklui „QuickCircle“. skaityti »

„Microsoft“ stabdo „Android“ telefonų gamybą

Kompanijos „Microsoft“ mobiliųjų įrenginių padalinio vadovas Stephenas Elopas (Stephen Elop) pranešė, kad „Microsoft“ stabdo išmaniųjų telefonų su „Android“ operacine sistema gamybą. skaityti »

„Nokia“ ketina keisti prekės ženklą?

Praėjusiais metais sklido gandai, kad bendrovė „Microsoft“ nupirko kompaniją „Nokia“, tačiau vėliau paaiškėjo, jog „Microsoft“ įsigijo tik įmonės „Nokia“ mobiliųjų telefonų gamybos padalinį Suomijoje. skaityti »

Kompanija „Dell“ prisideda prie energijos išteklių taupymo

Viena didžiausių elektronikos gamintojų bendrovė „Dell“ siekia savo 2020 metų tikslo ir įsipareigoja plėsti energiją taupančių produktų portfelį. skaityti »

LG pristato mažesniąją flagmano „G3“ versiją – „G3 s“

„LG Electronics“ (LG) pristato išmanųjį telefoną „G3 s“, mažesnįjį flagmano „G3“ variantą. skaityti »

Kompanijos „Apple“ ir IBM vienija jėgas

Informacinių technologijų kompanijos „Apple“ ir IBM paskelbė apie užmegztą tarpusavio bendradarbiavimą, kurį pačios įvardija kaip vieną reikšmingiausių įvykių įmonių istorijoje. skaityti »

„Cisco“ kuria globalų debesų sprendimą

Informacinių technologijų kompanija „Cisco“ paskelbė planuojanti kurti globalų debesų technologija pagrįstą sprendimą – didžiausią pasaulyje debesų tinklą. skaityti »