Interaktyvieji ekranai veržiasi į kasdienybę

Publikuota: 2013 m. balandžio 29 d. pirmadienis

Pasaulyje populiarėja elektronikos prietaisai su jutikliniais ir interaktyviaisiais ekranais. Interaktyvieji ekranai ir lentos vis dažniau naudojamos įmonių rengiamose prezentacijose bei įkurdinamos lavinimo įstaigose. Ši tendencija vyrauja ir Baltijos šalyse.

Didžiosios Britanijos tyrimų ir konsultacijų kompanijos „Futuresource Consulting“ duomenimis, 2012 m. pasaulyje vien verslo ir mokymo sektoriai įsigijo 1 mln. interaktyviųjų ekranų ir interaktyviųjų lentų – tai15 proc. daugiau nei 2011 m. Prognozuojama, kad interaktyviųjų ekranų bei lentų pardavimai turėtų nuolat augti ir 2017 m. pasaulyje šių prietaisų turėtų būti parduota apie 1,16 mln.

„Futuresource Consulting“ atkreipia dėmesį, kad prekyba interaktyviaisiais ekranais ir lentomis atskiruose regionuose skiriasi. Azijoje didžiausias šių prietaisų pardavimo šuolis – apie 70 proc., palyginti su 2011 m. Daugiausiai interaktyviųjų ekranų ir lentų pernai įsigijo Kinija ir Indija. Europoje augimas gerokai mažesnis – 24 proc. Jungtinėse Amerikos Valstijose visai kita tendencija – čia 2012 m. interaktyviųjų ekranų ir lentų pardavimas krito 27 proc. Manoma, kad taip nutiko, nes daugelis įstaigų šiuos prietaisus įsigijo anksčiau ir kol kas nemato poreikio atnaujinti techniką. Interaktyviųjų lentų ir ekranų pardavimą taip pat lėtina planšetinių kompiuterių pardavimas – per praėjusius metus visame pasaulyje mokymo įstaigos įsigijo apie 3 mln. planšetinių kompiuterių.

Plačios panaudojimo galimybės

Nuo 1982-ųjų, kai jutiklinis ekranas pirmą kartą panaudotas „Apollo“ kompiuteryje, liečiamasis ekranas ėmė vis labiau įsigalėti įvairiose gyvenimo srityse. Paprastas ir patogus valdymas lėmė, kad interaktyvieji jutikliniai ekranai „apsigyveno“ ne tik planšetiniuose kompiuteriuose, bet ir interaktyviuosiuose stenduose prekybos vietose, muziejuose, automobiliuose, stalo žaidimų lentose ir t. t. Dabar pasinaudojus jutikliniais ekranais daugelio užsienio šalių prekybos centrų prieigose ar elektroninės prekybos turguose galima įsigyti prekių net neužsukus į parduotuvių vidų – užtenka vitrinoje esančiame monitoriuje atlikti operacijas ir pirkinys – jau tavo.

Didelės įstrižainės interaktyvūs jutikliniai ekranai praverčia konferencijose, prekybos vietose, gydymo, mokymo įstaigose ir kt.

Mėgiami Estijos darželiuose

Pasak bendrovės „Biuro pasaulis“ technikos projektų direktoriaus Dainiaus Slučkos, susidomėjimas interaktyviaisiais ekranais ir lentomis auga ir Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse.

Siekdama patenkinti pirkėjų pageidavimus, www.elektromedia.lt Lietuvoje pirmą kartą pristatė 55 colių įstrižainės interaktyvųjį ekraną „Seewo“. Jis vienu metu geba atlikti projektoriaus, televizoriaus, interaktyviosios lentos ir kompiuterio funkcijas.

„Estijoje šiuos ekranus įsigyja ne tik prezentacijas rengiančios įmonės, bet ir mokyklos, vaikų darželiai. Šie ekranai skatina vaikų kūrybiškumą, nes ant jų galima piešti, žaisti žaidimus, mokytis, žiūrėti filmukus“, – kalbėjo D. Slučka.

„Seewo“ ekranų įstrižainė – 55–70 colių (140–178 cm). Į ekraną galima integruoti modulį su i5 procesoriumi ir 1TB dydžio kietuoju disku, pagal pageidavimą instaliuojama programinė įranga, dažniausiai – „Windows 8“. Prie ekrano galima projungti nešiojamąjį ar planšetinį kompiuterį, todėl vidinis kompiuteris nėra būtinas. Interaktyvusis ekranas rankos ar rašiklio judesius ant paviršiaus atkartoja „Infrared“ jutikliais. Interaktyviojo „Seewo“ ekrano kaina – nuo 10 300 Lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

2014 m. ES skaitmeninės darbotvarkės rezultatų suvestinė

Europos Komisija skelbia, kad iš 2010 metais Europos mastu suplanuoto 101 „skaitmeninio veiksmo“, 87 jau pasiekti – o iki 2015-ųjų bus įgyvendinti 95 suplanuoti veiksmai. skaityti »

Ar žinote, kas yra NUC kompiuteriai ir kada juos verta rinktis?

NUC (Next Unit of Computing) — tai nedidelio dydžio kompiuteriai, sukurti kompanijos „Intel“. skaityti »

„Apple“ naujienos, kurias turėtume žinoti

JAV technologijų milžinė „Apple“ birželio 2 d. San Franciske vykusioje konferencijoje WWDC (angl. Worlwide Developer Conference) pristatė rudenį pasirodysiančių naujų operacinių sistemų „iOS“ ir „Mac OS X“ pakeitimus bei svarbius vartotojams, mobiliųjų programų kūrėjams pastebimus atnaujinimus. skaityti »

Kompanija „Unisys“ įvertinta už patikimą duomenų saugumo sprendimą

Informacinių technologijų kompanijos „Unisys“ sukurtas duomenų apsaugos programinis sprendimas „Stealth“ įvertintas „American Technology Award“ (ATA) apdovanojimu, kuris įrodo, jog minėtas sprendimas šiuo metu yra geriausias JAV technologijų sektoriuje. skaityti »

Pirmą kartą Lietuvoje: „Nextury Ventures“ meta 100 tūkst. litų iššūkį „Android“ programuotojams

Rizikos kapitalo fondas „Nextury Ventures“ organizuoja programavimo konkursą „Nextury Challenge“. skaityti »

Naujasis „Microsoft“ vertėjas pasiruošęs sugriauti kalbos barjerus

Kompanija „Microsoft“ pranešė kurianti naują virtualų vertėją „Skype Translate“, kuris bus paremtas „Skype“ platforma ir gebės realiuoju laiku (angl. on-line) versti žodžius į kitas kalbas. skaityti »

Planuojama privaloma tvarka į kompiuterius diegti lietuvišką programinę įrangą

Naudotis lietuviškais rašmenimis bendraujant kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu – jau seniai ne kliūtis. Tačiau noro naudoti ir lietuvišką programinę įrangą savo kompiuteryje vis dar trūksta. skaityti »

Įmonėms skirtas socialinis tinklas „Yammer“: paprastumas, funkcionalumas ir „Microsoft“ idėja

Vienas iš labai įdomių ir naudingų tinklų -„Yammer“. Tai išskirtinis socialinis tinklas, be kurio savo veiklos nebeįsivaizduoja daugybė pasaulio įmonių. skaityti »

Pristatomas LG flagmanas „G3“

LG Electronics“ (LG) pristato naująjį flagmaną „G3“, kurtą pagal koncepciją „Simple is the New Smart“. skaityti »

Kompanija „Microsoft“ sukūrė virtualųjį asmeninį asistentą „Cortana“

Praėjusį mėnesį vykusioje kompanijos „Build“ konferencijoje bendrovė „Microsoft“ pristatė balsu valdomą programą „Cortana“, kuri yra atsakas į konkurentų siūlomus panašius produktus „Apple Siri“ ir „Google Now“. skaityti »