Internetas gąsdina siaubais

Publikuota: 2010 m. lapkričio 15 d. pirmadienis

„Prieš kelias savaites viename iš Vilniaus kino teatrų moteris sėsdamasi į savo vietą pajuto dūrį. Pakilusi ji aptiko savo krėsle adatą ir laiškelį, skelbiantį „Jūs ką tik užsikrėtėte ŽIV.“ AIDS centras informavo apie daugybę panašių incidentų, neseniai įvykusių įvairiuose miestuose. Visos adatos buvo užkrėstos virusu. Centras taip pat informuoja, jog tokių adatų buvo rasta ir bankomatuose“, – tokių kraupių pranešimų pastarosiomis dienomis buvo galima aptikti internete.

Beje, centro specialistai suskubo paneigti šią informaciją. Tokie tekstai, dažnai pasirašomi garsių gydytojų, ne pirmą kartą platinami internete. Pavyzdžiui, tokia dezinformacija buvo pasirašoma Vilniaus greitosios pagalbos ligoninės direktorės Vandos Pumputienės, Vilniaus universitetinės ligoninės vadovės Alinos Purienės ir net medicinos centrų tinklo direktoriaus Kęstučio Matulionio, kuris seniai pakeitęs darbo vietą, vardu. Beje, dabartiniai tinklo administratoriai skundžiasi jau pavargę nuo piliečių, tikrinančių minėtą informaciją, skambučių.

Visgi specialistai tvirtina, jog tikimybė užsikrėsti ŽIV nuo adatos dūrio lygi 0,3 proc. O Povilo Krikščiūno iš Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto teigimu, šiuo atveju imamas pavyzdys iš Vakarų Europos interneto „pokštininkų“. Tokių žinučių vis pasirodo ir jose sujungiama dalis tiesios su melaginga informacija.

Beje, tokių anoniminių pranešimų autorių sučiupti beveik neįmanoma.

 

Šaltinis: LZ
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »