Interneto archyve – per 10 PB

Publikuota: 2012 m. spalio 29 d. pirmadienis

1996 metais darbą pradėjo interneto archyvas, savo serveriuose saugantis įvairaus laikotarpio tinklalapių turinį. Archyvo tikslas – pateikti ateities kartoms prieigą prie senos medžiagos, dinamiškai keičiančios svetaines. Tai suteikia galimybę išsaugoti prieigą ir prie seniai nebeveikiančių interneto resursų.

Tiesa, ne visa tinklalapių informacija patenka į archyvą – čia saugomi tekstai ir vaizdai, neviršijantys tam tikro limito. Šiuo metu archyve saugoma daugiau nei 150 mlrd. puslapių, o sukauptų duomenų kiekis jau pasiekė 10 mln. gigabaitų. Beje, serveriuose saugoma ir daugiau nei milijonas vaizdo įrašų (gan kuklu, jei lygintume su „YouTube“ ir kitais panašiais resursais) bei 1,5 mln. garso failų ir daugybė skaitmenizuotų leidinių.  

Nors 10 PB (petabaitų), palyginti su duomenų apimtimis, kuriomis gali pasigirti tokie interneto gigantai kaip „Facebook“ (šis tinklas saugo per 100 PB fotografijų ir vaizdų), nėra tiek daug, visgi archyvui tai reikšmingas kiekis turint labai kuklų finansavimą. Neseniai interneto archyvas pranešė apie „BitTorrent“ įdiegimą, kuris suteiks naudotojams daugiau patogumo ir sumažins kanalo apkrovą.

 

Šaltinis: 3dnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Dell“ pristatė naujas sistemas efektyvesniam IT infrastruktūros valdymui

„Dell“ atnaujino programinę įrangą, skirtą modulinių sistemų „Dell PowerEdge FX2“ valdymui. skaityti »

Aptarti bibliotekų informacinių sistemų konsolidavimo klausimai

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. Renaldas Gudauskas susitiko su Lietuvos akademinių bibliotekų informacinės infrastruktūros mokslui ir studijoms palaikymo konsorciumo valdybos pirmininke Lina Bloveščiūniene, valdybos nare Meilute Kretavičiene, Lietuvos akademinių bibliotekų direktorių asociacijos tarybos pirmininke Gintare Tautkevičiene. skaityti »

Kaip išnaudoti laiką spūstyje ar laukiant gydytojo?

„Laikas – pinigai“. Užuot be tikslo naršę internete, išbandykite mobiliąsias programėles, kurios ne tik padės užpildyti laukimo valandas, tačiau ir bus naudingos saviugdai. skaityti »

„Dell“ pristatė „Vostro“ kompiuterius smulkioms ir vidutinėms įmonėms

„Dell“ atnaujino nešiojamųjų kompiuterių liniją „Vostro“, specialiai pritaikytą smulkių ir vidutinių organizacijų poreikiams. skaityti »

Patogios programėlės studentiškam gyvenimui

Šiais laikais studentai gali atsisiųsti naudingų programėlių, padedančių ne tik neužstrigti kamštyje, bet ir surasti artimiausią kebabinę. skaityti »

Europos el. ryšių reguliuotojai aptarė informacinių ir ryšių technologijų klausimus

Vilniuje Europos elektroninių ryšių reguliuotojų vadovai diskutavo svarbiais informacinių ir ryšių technologijų klausimais. skaityti »

Sukurtas rašiklis, piešiantis elektros grandines

Tokijuje įsikūrusi bendrovė „AgIC“ sukūrė rašymo priemonę, kuri geba konstruoti elektros grandines. skaityti »

Išmaniosios TV auditoriją augina didelės raiškos kanalai

Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, Lietuvoje per šiuos metus IPTV abonentų padaugėjo 20,8 proc. skaityti »

„Panasonic“ kuria duomenų perdavimo lietimu technologiją

„Panasonic“ kuria technologiją, kuri leis keistis duomenimis tarp žmonių ir objektų lietimo būdu. skaityti »

„Google“ pristatė virtualiosios realybės šalmą

Pristatymo „Made by Google“ metu korporacijos atstovai pristatė virtualiosios realybė šalmą „Daydream View“, kuris susietas su išmaniuoju telefonu. skaityti »