„Interneto išradėjas“ ragina apsaugoti internetą nuo valdžios

Publikuota: 2010 m. spalio 4 d. pirmadienis

Interneto adresas

Šaltinis: www.itbaze.lt

„Interneto išradėjas“ Timas Bernersas-Li pareiškė, kad jį labai neramina kai kurių šalių nauji įstatymai, pagal kuriuos vartotojai gali būti atjungti nuo interneto ilgam laikui. Jis paragino ekspertus visomis išgalėmis saugoti internetą nuo valdžios kėsinimosi į jį. Timas Bernersas-Li, kuris laikomas HTTP protokolo, HTML kalbos ir URL identifikatoriaus išradėju bei vadinamas „interneto išradėju“, konferencijoje Londone pasisakė prieš įvairiose šalyse priimamus naujus įstatymus, leidžiančius valdžiai atjungti žmones nuo interneto.

„Paskutiniuoju metu atsidaro daugybė įstatymų, suteikiančių valdžiai ir interneto tiekėjams teisė ir prievolę atjungti žmones nuo interneto“, – teigia Bernersas-Li. Jis išskyrė šiais metais įsigaliojantį analogišką įstatymą Prancūzijoje, pagal kurį, vartotojus, besisiunčiančius piratinius failus, dabar galima atjungti nuo interneto, o taip pat trukdyti nelegalių failų platinimui, ribojant greitį arba blokuojant kai kuriuos resursus.

„Kai prancūzų šeima pagal įstatymą gali likti be interneto tik dėl to, kad vienas iš vaikų atsisiuntė kažką, kas autorinių teisių savininkų manymu yra neteisėta, aš manau, tad tokia bausmė yra netinkama“, – pareiškė Bernersas-Li. „Aš nenorėčiau likti be interneto. Jei jį atjungs, tai pažeis mano socialinį gyvenimą, o kai kas be interneto gali prarasti prieigą prie savo medicininių duomenų“, – pabrėžė jis.

Timas Bernersas-Li užsiminė ir apie JAV valdžios naują įstatymų projektą, pagal kurį teisėsaugos organai gaus galimybę perimti ir iššifruoti žinutes iš visų interneto servisų, tarp kurių yra „Skype“ ir socialinis tinklas „Facebook“.

Jo teigimu, dabar internetas pasiekė „kritinį savo raidos tašką“. „Interneto išradėjas“ paragino konferencijoje susirinkusius ekspertus visomis išgalėmis saugoti interneto laisves.

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »