„Interneto išradėjas“ ragina apsaugoti internetą nuo valdžios

Publikuota: 2010 m. spalio 4 d. pirmadienis

Interneto adresas

Šaltinis: www.itbaze.lt

„Interneto išradėjas“ Timas Bernersas-Li pareiškė, kad jį labai neramina kai kurių šalių nauji įstatymai, pagal kuriuos vartotojai gali būti atjungti nuo interneto ilgam laikui. Jis paragino ekspertus visomis išgalėmis saugoti internetą nuo valdžios kėsinimosi į jį. Timas Bernersas-Li, kuris laikomas HTTP protokolo, HTML kalbos ir URL identifikatoriaus išradėju bei vadinamas „interneto išradėju“, konferencijoje Londone pasisakė prieš įvairiose šalyse priimamus naujus įstatymus, leidžiančius valdžiai atjungti žmones nuo interneto.

„Paskutiniuoju metu atsidaro daugybė įstatymų, suteikiančių valdžiai ir interneto tiekėjams teisė ir prievolę atjungti žmones nuo interneto“, – teigia Bernersas-Li. Jis išskyrė šiais metais įsigaliojantį analogišką įstatymą Prancūzijoje, pagal kurį, vartotojus, besisiunčiančius piratinius failus, dabar galima atjungti nuo interneto, o taip pat trukdyti nelegalių failų platinimui, ribojant greitį arba blokuojant kai kuriuos resursus.

„Kai prancūzų šeima pagal įstatymą gali likti be interneto tik dėl to, kad vienas iš vaikų atsisiuntė kažką, kas autorinių teisių savininkų manymu yra neteisėta, aš manau, tad tokia bausmė yra netinkama“, – pareiškė Bernersas-Li. „Aš nenorėčiau likti be interneto. Jei jį atjungs, tai pažeis mano socialinį gyvenimą, o kai kas be interneto gali prarasti prieigą prie savo medicininių duomenų“, – pabrėžė jis.

Timas Bernersas-Li užsiminė ir apie JAV valdžios naują įstatymų projektą, pagal kurį teisėsaugos organai gaus galimybę perimti ir iššifruoti žinutes iš visų interneto servisų, tarp kurių yra „Skype“ ir socialinis tinklas „Facebook“.

Jo teigimu, dabar internetas pasiekė „kritinį savo raidos tašką“. „Interneto išradėjas“ paragino konferencijoje susirinkusius ekspertus visomis išgalėmis saugoti interneto laisves.

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »