Įtvirtintas virtualus adresas - žingsnis link atsisakymo reikalauti įmonėms turėti fizinę buveinę

Publikuota: 2012 m. spalio 3 d. trečiadienis

Juridiniai asmenys visą elektroninę korespondenciją nuo šiol galės patogiai gauti ir ją siųsti naudodamiesi virtualiu  adresu. Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus siūlymui įtvirtinti tokią galimybę šiandien pritarė Vyriausybė.

Šis virtualus adresas - tai oficiali pašto dėžutė, kurią juridinis asmuo Juridinių asmenų registre galės savanoriškai nurodyti šalia fizinio įmonės adreso ir į kurią galės būti siunčiami visi elektroninės formos dokumentai. Toks dokumentų apyvartos būdas užtikrina korespondencijos siuntimo ir gavimo fakto fiksavimą bei saugumą, o kartu leidžia juridiniams asmenims sutaupyti ir lėšų, ir laiko. Virtualųjį adresą asmeniui suteiks arba pats Registrų centras, arba kiti elektroninių siuntų pristatymo paslaugų teikėjai.

Iki šiol oficialiai korespondencijai gauti juridiniai asmenys privalėjo nurodyti fizinį įmonės buveinės adresą ir tik juo gauti dokumentai buvo laikomi oficialiai įteiktais.

„Virtualus adresas, kurį įmonės nuo šiol galės savanoriškai pasirinkti šalia fizinio, leis žymiai greičiau, patogiau ir saugiau keistis dokumentais tiek su valstybės institucijomis, tiek ir tarpusavyje,  o kartu sutaupyti ir nemažai lėšų. Juo gauta informacija bus laikoma kaip įteikta ofacialiai. Kol kas virtualus adresas galės būti nurodomas šalia fizinio, tačiau ateityje jis galėtų ir visiškai pakeisti juridinio asmens buveinės adresą, atsisakant ir reikalavimo turėti fizinę buveinę steigiant įmones. Reikalavimas turėti fizinę buveinę yra vis mažiau aktualus, o net kartais ydingas. Neretai tokios buveinės adresas nesutampa su vieta kur faktiškai veikia įmonė, tad bandymai surasti įmonę oficialiu buveinės adresu tampa beprasmiais“, - sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Šiandien priimti Juridinių asmenų registro nuostatų pakeitimai numato ir daugiau naujovių -  netenka galios popieriniai juridinių asmenų pažymėjimai ar jų dublikatai. Jų atsisakoma, nes popierinių pažymėjimų apyvarta ne tik gali suklaidinti asmenis, kuriems jie pateikiami, bet ir neturi prasmės, kadangi esminę ir tam momentui aktualią informaciją apie juridinį asmenį, kuri buvo pateikiama popieriniuose pažymėjimuose, galima pasitikrinti nemokamai prisijungus prie Registrų centro svetainės.

Šalia šių pokyčių, Juridinių asmenų registro nuostatuose taip pat numatyta ir galimybė elektroniniu būdu steigti mažąsias bendrijas, įtvirtinama jurdinių asmenų teisė Juridinių asmenų registrui pateikti  informaciją apie save ne tik lietuvių kalba, bet ir esant poreikiui užsienio kalbomis, daromi kiti pakeitimai leisiantys efektyviau veikti Juridinių asmenų registrui.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »