Įtvirtintas virtualus adresas - žingsnis link atsisakymo reikalauti įmonėms turėti fizinę buveinę

Publikuota: 2012 m. spalio 3 d. trečiadienis

Juridiniai asmenys visą elektroninę korespondenciją nuo šiol galės patogiai gauti ir ją siųsti naudodamiesi virtualiu  adresu. Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus siūlymui įtvirtinti tokią galimybę šiandien pritarė Vyriausybė.

Šis virtualus adresas - tai oficiali pašto dėžutė, kurią juridinis asmuo Juridinių asmenų registre galės savanoriškai nurodyti šalia fizinio įmonės adreso ir į kurią galės būti siunčiami visi elektroninės formos dokumentai. Toks dokumentų apyvartos būdas užtikrina korespondencijos siuntimo ir gavimo fakto fiksavimą bei saugumą, o kartu leidžia juridiniams asmenims sutaupyti ir lėšų, ir laiko. Virtualųjį adresą asmeniui suteiks arba pats Registrų centras, arba kiti elektroninių siuntų pristatymo paslaugų teikėjai.

Iki šiol oficialiai korespondencijai gauti juridiniai asmenys privalėjo nurodyti fizinį įmonės buveinės adresą ir tik juo gauti dokumentai buvo laikomi oficialiai įteiktais.

„Virtualus adresas, kurį įmonės nuo šiol galės savanoriškai pasirinkti šalia fizinio, leis žymiai greičiau, patogiau ir saugiau keistis dokumentais tiek su valstybės institucijomis, tiek ir tarpusavyje,  o kartu sutaupyti ir nemažai lėšų. Juo gauta informacija bus laikoma kaip įteikta ofacialiai. Kol kas virtualus adresas galės būti nurodomas šalia fizinio, tačiau ateityje jis galėtų ir visiškai pakeisti juridinio asmens buveinės adresą, atsisakant ir reikalavimo turėti fizinę buveinę steigiant įmones. Reikalavimas turėti fizinę buveinę yra vis mažiau aktualus, o net kartais ydingas. Neretai tokios buveinės adresas nesutampa su vieta kur faktiškai veikia įmonė, tad bandymai surasti įmonę oficialiu buveinės adresu tampa beprasmiais“, - sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Šiandien priimti Juridinių asmenų registro nuostatų pakeitimai numato ir daugiau naujovių -  netenka galios popieriniai juridinių asmenų pažymėjimai ar jų dublikatai. Jų atsisakoma, nes popierinių pažymėjimų apyvarta ne tik gali suklaidinti asmenis, kuriems jie pateikiami, bet ir neturi prasmės, kadangi esminę ir tam momentui aktualią informaciją apie juridinį asmenį, kuri buvo pateikiama popieriniuose pažymėjimuose, galima pasitikrinti nemokamai prisijungus prie Registrų centro svetainės.

Šalia šių pokyčių, Juridinių asmenų registro nuostatuose taip pat numatyta ir galimybė elektroniniu būdu steigti mažąsias bendrijas, įtvirtinama jurdinių asmenų teisė Juridinių asmenų registrui pateikti  informaciją apie save ne tik lietuvių kalba, bet ir esant poreikiui užsienio kalbomis, daromi kiti pakeitimai leisiantys efektyviau veikti Juridinių asmenų registrui.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »