Kaip gimsta garsas: „Samsung“ garsų laboratorija

Publikuota: 2014 m. sausio 22 d. trečiadienis

Sulaukėte žinutės? Įsijungėte telefoną ar jį išjungėte? Visa tai atpažįstate iš pyptelėjimų – ilgesnių ar trumpesnių garsų junginių. Šie, rodos, nepastebimi, garsai jums neša vienokią ar kitokią, kartais labai svarbią, o kartais – mažiau reikšmingą žinią.

Kas slypi už vos kelių sekundžių ar sekundės dalių garso? Visa garsų kūrimo laboratorija. „Samsung Sound Lab“, vadovaujama Joong sam Yuno, – laboratorija, kurioje gimsta garsai, kasdien po keliolika ar keliasdešimt kartų girdimi „Samsung“ telefonų naudotojų.

Sukurti trumpus garsus gali būti kur kas sunkiau nei ilgesnes melodijas. Trumpas garsas turi būti švarus ir nešti kiekvienam vartotojui aiškią, gerai suprantamą žinią. „Garsas turi būti malonus ir skatinti emociją. Žinoma, svarbiausia jo paskirtis – padėti naudotojui. Štai savo telefone paliekate tam tikrą užduotį, kuri reikalauja pasirinkti – „taip“ arba „ne“, „teisinga“ arba „neteisinga“ ir pan. Kiekvieną reikšmę išreiškia skirtingas garsas“, – pasakoja J. sam Yunas.

„Samsung Sound Lab“ dirba įvairiausių sričių specialistai – kompozitoriai, elektros ir mechanikos inžinieriai, prodiuseriai, gyvo garso operatoriai. Suburta garso kūrėjų komanda renka ir manipuliuoja įvairiais garso elementais, kurdami prietaisų ir jų funkcijų atpažįstamumą garsu. Galutiniai „Sound Lab“ komandos sukurti produktai gali būti girdimi trijuose segmentuose: produktuose (mobiliuosiuose prietaisuose, buities technikoje ir kt.), visuomenės informavimo priemonėse (interneto svetainėse, reklamose, renginiuose) bei prekybos vietose („Samsung“ parduotuvėse, stenduose parodose).

„Galaxy“ garsų istorija

Iki „Galaxy“ serijos įrenginių „Samsung Sound Lab“ vadovavosi tradicinėmis taisyklėmis paremtu garsų kūrimo darbu, derinant suskaitmenintus garsus iš studijoje įrašytų garsų katalogo. Tačiau gaminant „Galaxy S III“ išmaniuosius telefonus „Samsung Sound Lab“ buvo iškelta užduotis sukurti šiltesnių natūralesnių telefono garsų komplektą, t.y., atspindėti naujojo modelio koncepciją – „Įkvėptas gamtos“.

Pirmieji garsų deriniai kompanijoje susilaukė įvairiausių atsiliepimų, kai kuriems vertintojams atrodė, kad garsas primena vandens teliūskavimą klozete. „Tai buvo visai ne tokia reakcija, kokios tikėjomės“, –juokiasi J. sam Yunas. Kaip kelrode žvaigžde sekdama naująja gamtos įkvėpta koncepcija, „Samsung“ komanda apsirūpino stikliniais bei porcelianiniais indais ir įvairiausiais skysčiais. Teliūskavimo garsas, girdimas „Galaxy SIII“ ir „Galaxy S4“ telefonuose, nėra sukurtas vandens, taip pat ne pieno ar jogurto, nors kūrybos metu visi trys skysčiai buvo bandomi. Tai, ką girdi telefonų naudotojai, yra apelsinų sultys: http://bit.ly/1bcTqJJ

„Norėjome garsams suteikti emocinės vertės. Kas geriau ją galėtų sukurti nei pats žmogus? Taip gimė mintis pasikviesti dirbti kartu aktyvia muzikine veikla užsiimančius profesionalius muzikantus. Ėmėmės to, kas prieš keletą metų galėjo atrodyti kaip nereikalinga kvailystė“, – pasakoja J. sam Yunas. „Galaxy S III“ ir „Galaxy S 4“ išmaniuosiuose telefonuose įdiegta melodija, kurios pagrindinis motyvas girdimas įjungiant ar išjungiant telefoną, atėjus žinutei, skambant žadintuvui, pavadinimu „Over the Horizon“, yra įgrotas Prahos filharmonijos simfoninio orkestro. Įdomu tai, kad įrašas darytas nuotoliniu būdu, Holivudo studijoje, orkestrui grojant „namuose“: http://bit.ly/1aD8rYa

Beje, „Over the Horizon“ įkvėptas garsusis prodiuseris ir muzikantas Quincy Jonesas, vienas iš pop legendos Michaelio Jacksono atradėjų, pakviestas prisijungti prie pernai vykdyto „Galaxy Music“ projekto, šiai melodijai sukūrė „tikrą“ muzikinį kūrinį: http://www.playgalaxymusic.com/spotlight/quincy.html#quincyLink.

Pastaruoju metu „Samsung“ aktyviai dirba su vibracijomis, pakeičiančiomis garsus. Šie technologiniai tobulinimai turi didelę svarbą žmonėms, kenčiantiems dėl klausos sutrikimų. Kita vertus, jų aktualumas didėja ir populiarėjant dėvimiesiems įrenginiais, tokiems kaip išmanieji laikrodžiai. „Mūsų tikslas – suprasti, kokiu mastu vibracijos gali būti naudojamos kaip informacijos nešėjos, kaip jos gali būti tobulinamos“, – pažymi J. sam Yunas, „Samsung“ garsų laboratorijos vadovas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Samsung“ žiedas vietoj telefono ir žadintuvo

„Samsung“ kuria išmanųjį žiedą, kuris matuos širdies ritmą ir leis atsakyti į telefono skambučius. skaityti »

„Microsoft“ pristato įrankių paketą naujiems mokslo metams

Artėjant mokslo metams, reikia pasiruošti ne tik sąsiuvinius ir rašiklius, bet ir technologijas efektyviam mokymuisi. Pristatome „Microsoft“ įrankių paketą, skirtą šiems mokslo metams. skaityti »

Išankstiniai „Samsung Galaxy Note 7“ užsakymai rodo didžiulę paklausą Baltijos šalyse

„Samsung Electronics“ praneša, jog praėjus savaitei nuo išankstinių užsakymų pradžios, naujojo „Galaxy Note 7“ flagmano užsakymai Europoje sulaukė didžiulio susidomėjimo. skaityti »

IFA 2016 parodoje LG pristatys HDR galimybes

„LG Electronics“ (LG) bendradarbiauja su gerai žinomais vaizdo transliuotojais ir techninio turinio tiekėjais, kad pademonstruotų HDR technologijos galimybes tarptautinėje elektronikos technologijų parodoje IFA 2016. skaityti »

Ką turėtų žinoti tėvai, pirkdami vaikui naują kompiuterį

Psichologė Asta Petrulienė pažymi, kad neretai vaiko technologinį išprusimą tėvai stabdo bijodami galimų grėsmių – kad vaikas nemokės žaisti įprastais žaislais, skaityti popierinių knygų, o ne internetinės dėlionės jų nesudomins. skaityti »

RRT skelbia išankstinius elektroninių ryšių rinkos 2016 m. II ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2016 m. antrojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Kaip išsirinkti išmanųjį telefoną su ilgai veikiančia baterija?

Spartus mobiliųjų įrenginių technologijų vystymasis ne visada turi galingas baterijas, todėl dažnas naudotojas skundžiasi greitai išsikraunančiu telefonu. skaityti »

40 greitųjų „Excel“ komandų, kurias būtina žinoti

Beveik visi naudojasi programa „Excel“, tačiau daugelis bereikalingai išeikvoja galybę laiko bandydami atlikti tam tikrus veiksmus, kuriems yra kur kas trumpesnis kelias. Pateikiame 40 patogiausių „Excel“ komandų, kurias žinoti tikrai verta. skaityti »

Skelbiamas geriausių nešiojamųjų kompiuterių sąrašas

Pateiktas geriausių ir ypač mobilių nešiojamųjų kompiuterių sąrašas, sudarytas remiantis www.techradar.com apžvalgininkų pateiktais atskirtų modelių vertinimais ir rekomendacijomis. skaityti »

Asmeninė debesų saugykla striukėje

JAV Alabamos universiteto inžinieriai sugalvojo įdiegti privačią debesų saugyklą į striukę. skaityti »