Kaip gimsta garsas: „Samsung“ garsų laboratorija

Publikuota: 2014 m. sausio 22 d. trečiadienis

Sulaukėte žinutės? Įsijungėte telefoną ar jį išjungėte? Visa tai atpažįstate iš pyptelėjimų – ilgesnių ar trumpesnių garsų junginių. Šie, rodos, nepastebimi, garsai jums neša vienokią ar kitokią, kartais labai svarbią, o kartais – mažiau reikšmingą žinią.

Kas slypi už vos kelių sekundžių ar sekundės dalių garso? Visa garsų kūrimo laboratorija. „Samsung Sound Lab“, vadovaujama Joong sam Yuno, – laboratorija, kurioje gimsta garsai, kasdien po keliolika ar keliasdešimt kartų girdimi „Samsung“ telefonų naudotojų.

Sukurti trumpus garsus gali būti kur kas sunkiau nei ilgesnes melodijas. Trumpas garsas turi būti švarus ir nešti kiekvienam vartotojui aiškią, gerai suprantamą žinią. „Garsas turi būti malonus ir skatinti emociją. Žinoma, svarbiausia jo paskirtis – padėti naudotojui. Štai savo telefone paliekate tam tikrą užduotį, kuri reikalauja pasirinkti – „taip“ arba „ne“, „teisinga“ arba „neteisinga“ ir pan. Kiekvieną reikšmę išreiškia skirtingas garsas“, – pasakoja J. sam Yunas.

„Samsung Sound Lab“ dirba įvairiausių sričių specialistai – kompozitoriai, elektros ir mechanikos inžinieriai, prodiuseriai, gyvo garso operatoriai. Suburta garso kūrėjų komanda renka ir manipuliuoja įvairiais garso elementais, kurdami prietaisų ir jų funkcijų atpažįstamumą garsu. Galutiniai „Sound Lab“ komandos sukurti produktai gali būti girdimi trijuose segmentuose: produktuose (mobiliuosiuose prietaisuose, buities technikoje ir kt.), visuomenės informavimo priemonėse (interneto svetainėse, reklamose, renginiuose) bei prekybos vietose („Samsung“ parduotuvėse, stenduose parodose).

„Galaxy“ garsų istorija

Iki „Galaxy“ serijos įrenginių „Samsung Sound Lab“ vadovavosi tradicinėmis taisyklėmis paremtu garsų kūrimo darbu, derinant suskaitmenintus garsus iš studijoje įrašytų garsų katalogo. Tačiau gaminant „Galaxy S III“ išmaniuosius telefonus „Samsung Sound Lab“ buvo iškelta užduotis sukurti šiltesnių natūralesnių telefono garsų komplektą, t.y., atspindėti naujojo modelio koncepciją – „Įkvėptas gamtos“.

Pirmieji garsų deriniai kompanijoje susilaukė įvairiausių atsiliepimų, kai kuriems vertintojams atrodė, kad garsas primena vandens teliūskavimą klozete. „Tai buvo visai ne tokia reakcija, kokios tikėjomės“, –juokiasi J. sam Yunas. Kaip kelrode žvaigžde sekdama naująja gamtos įkvėpta koncepcija, „Samsung“ komanda apsirūpino stikliniais bei porcelianiniais indais ir įvairiausiais skysčiais. Teliūskavimo garsas, girdimas „Galaxy SIII“ ir „Galaxy S4“ telefonuose, nėra sukurtas vandens, taip pat ne pieno ar jogurto, nors kūrybos metu visi trys skysčiai buvo bandomi. Tai, ką girdi telefonų naudotojai, yra apelsinų sultys: http://bit.ly/1bcTqJJ

„Norėjome garsams suteikti emocinės vertės. Kas geriau ją galėtų sukurti nei pats žmogus? Taip gimė mintis pasikviesti dirbti kartu aktyvia muzikine veikla užsiimančius profesionalius muzikantus. Ėmėmės to, kas prieš keletą metų galėjo atrodyti kaip nereikalinga kvailystė“, – pasakoja J. sam Yunas. „Galaxy S III“ ir „Galaxy S 4“ išmaniuosiuose telefonuose įdiegta melodija, kurios pagrindinis motyvas girdimas įjungiant ar išjungiant telefoną, atėjus žinutei, skambant žadintuvui, pavadinimu „Over the Horizon“, yra įgrotas Prahos filharmonijos simfoninio orkestro. Įdomu tai, kad įrašas darytas nuotoliniu būdu, Holivudo studijoje, orkestrui grojant „namuose“: http://bit.ly/1aD8rYa

Beje, „Over the Horizon“ įkvėptas garsusis prodiuseris ir muzikantas Quincy Jonesas, vienas iš pop legendos Michaelio Jacksono atradėjų, pakviestas prisijungti prie pernai vykdyto „Galaxy Music“ projekto, šiai melodijai sukūrė „tikrą“ muzikinį kūrinį: http://www.playgalaxymusic.com/spotlight/quincy.html#quincyLink.

Pastaruoju metu „Samsung“ aktyviai dirba su vibracijomis, pakeičiančiomis garsus. Šie technologiniai tobulinimai turi didelę svarbą žmonėms, kenčiantiems dėl klausos sutrikimų. Kita vertus, jų aktualumas didėja ir populiarėjant dėvimiesiems įrenginiais, tokiems kaip išmanieji laikrodžiai. „Mūsų tikslas – suprasti, kokiu mastu vibracijos gali būti naudojamos kaip informacijos nešėjos, kaip jos gali būti tobulinamos“, – pažymi J. sam Yunas, „Samsung“ garsų laboratorijos vadovas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ ketina įsigyti kompaniją „Yahoo!“

Amerikiečių korporacija „Microsoft“ ketina pirkti kompaniją „Yahoo!“. Naujienų agentūros „Reuters“ duomenimis, „Microsoft“ pradėjo derybas su potencialiais „Yahoo!“ investuotojais dėl probleminės įmonės įsigijimo finansavimo. skaityti »

Dėvimoji elektronika sparčiai populiarėja

Dėvimosios elektronikos rinkos dalis 2015 m. viršijo 2 mlrd. JAV dolerių. Prognozuojama, kad 2016 m. ji pasieks 3 mlrd., o 2017 m. – 4 mlrd. skaityti »

Viskas, ką turėtumėte žinoti apie telefoną „iPhone SE“

Pirmoji „Apple“ kompanijos prezentacija šiais metais įvyks jau pirmadienį. Prognozuojama, kad pagrindinė kovo 21 dienos renginio naujiena taps naujasis 4 colių „iPhone SE“ išmanusis telefonas. skaityti »

Nauji saugumo sprendimai privers pamiršti apie tradicinius kompiuterių virusų skenavimo būdus

IT milžinė „Dell“ pristato dar vieną saugumo sprendimą kompiuteriams – BIOS tikrinimo technologiją „Dell Data Protection | Endpoint Security Suite Enterprise“ su integruota „Cylance“ dirbtinio intelekto ir sistemos mokymosi technologija (angl. „machine learning“). skaityti »

Šviesos staliukais Europą užkariaujanti kūrėja: be el. įgūdžių, kaip be gerų batų maratonui

Europą nustebinusi dar neregėtais inovatyviais šviesos staliukais Vita Markevičiūtė mano, kad domėtis technologijomis ir mokytis elektroninių įgūdžių gali ir turi visi, nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus. skaityti »

Naujas identifikavimo metodas garantuoja 99 proc. tikslumą

Šiuo metu taikoma įvairių metodų, padedančių identifikuoti asmenybę. Tiek naudojant išmanųjį telefoną, pirštų atspaudus, skenuojant akies rainelę ir kt. skaityti »

„Google“ sukūrė verslininkams skirtą skaitmeninių įgūdžių mokymo tinklalapį

„Google“ prezidentas Europai Matt Brittin paskelbė įsipareigojimą išmokyti 2 milijonus europiečių skaitmeninių įgūdžių. Šiam tikslui pasiekti „Google“ sukūrė Lietuvos verslininkams skirtą skaitmeninių įgūdžių mokymo tinklalapį lietuvių kalba. skaityti »

„Samsung Galaxy S7“ ir „Galaxy S7 edge“ – jau Lietuvos parduotuvėse

„Samsung Electronics Co. Ltd“ Lietuvoje pradeda prekybą naujausiais „Galaxy“ linijos išmaniaisiais telefonais: „Samsung Galaxy S7 edge“ ir „S7“. skaityti »

„Facebook“ įsigijo Baltarusijos įmonę „Masquerade“

Socialinis tinklas „Facebook“ įsigijo Baltarusijos pradedančiąją bendrovę „Masquerade“ (MSQRD). Šios įmonės produktai leidžia realiuoju laiku ant išmaniuoju telefonu filmuojamo vaizdo uždėti juokingas kaukes-filtrus. skaityti »

Lietuvis robotų kūrėjas: nustokite sprogdinti saldainius telefonuose ir pradėkite kurti

Kristijonas Vasiliauskas politikos mokslus iškeitė į robotiką, nes, anot jo, robotus suprasti kur kas lengviau nei žmones. Šiuo metu 23 m. vilnietis yra „Robotikos akademijos“ bendraįkūrėjas, besistengiantis įrodyti visiems, kad programavimas, robotai ir kompiuteriai nėra tik ypatingais protiniais gebėjimais apdovanotiems žmonėms. skaityti »