Kaip gimsta garsas: „Samsung“ garsų laboratorija

Publikuota: 2014 m. sausio 22 d. trečiadienis

Sulaukėte žinutės? Įsijungėte telefoną ar jį išjungėte? Visa tai atpažįstate iš pyptelėjimų – ilgesnių ar trumpesnių garsų junginių. Šie, rodos, nepastebimi, garsai jums neša vienokią ar kitokią, kartais labai svarbią, o kartais – mažiau reikšmingą žinią.

Kas slypi už vos kelių sekundžių ar sekundės dalių garso? Visa garsų kūrimo laboratorija. „Samsung Sound Lab“, vadovaujama Joong sam Yuno, – laboratorija, kurioje gimsta garsai, kasdien po keliolika ar keliasdešimt kartų girdimi „Samsung“ telefonų naudotojų.

Sukurti trumpus garsus gali būti kur kas sunkiau nei ilgesnes melodijas. Trumpas garsas turi būti švarus ir nešti kiekvienam vartotojui aiškią, gerai suprantamą žinią. „Garsas turi būti malonus ir skatinti emociją. Žinoma, svarbiausia jo paskirtis – padėti naudotojui. Štai savo telefone paliekate tam tikrą užduotį, kuri reikalauja pasirinkti – „taip“ arba „ne“, „teisinga“ arba „neteisinga“ ir pan. Kiekvieną reikšmę išreiškia skirtingas garsas“, – pasakoja J. sam Yunas.

„Samsung Sound Lab“ dirba įvairiausių sričių specialistai – kompozitoriai, elektros ir mechanikos inžinieriai, prodiuseriai, gyvo garso operatoriai. Suburta garso kūrėjų komanda renka ir manipuliuoja įvairiais garso elementais, kurdami prietaisų ir jų funkcijų atpažįstamumą garsu. Galutiniai „Sound Lab“ komandos sukurti produktai gali būti girdimi trijuose segmentuose: produktuose (mobiliuosiuose prietaisuose, buities technikoje ir kt.), visuomenės informavimo priemonėse (interneto svetainėse, reklamose, renginiuose) bei prekybos vietose („Samsung“ parduotuvėse, stenduose parodose).

„Galaxy“ garsų istorija

Iki „Galaxy“ serijos įrenginių „Samsung Sound Lab“ vadovavosi tradicinėmis taisyklėmis paremtu garsų kūrimo darbu, derinant suskaitmenintus garsus iš studijoje įrašytų garsų katalogo. Tačiau gaminant „Galaxy S III“ išmaniuosius telefonus „Samsung Sound Lab“ buvo iškelta užduotis sukurti šiltesnių natūralesnių telefono garsų komplektą, t.y., atspindėti naujojo modelio koncepciją – „Įkvėptas gamtos“.

Pirmieji garsų deriniai kompanijoje susilaukė įvairiausių atsiliepimų, kai kuriems vertintojams atrodė, kad garsas primena vandens teliūskavimą klozete. „Tai buvo visai ne tokia reakcija, kokios tikėjomės“, –juokiasi J. sam Yunas. Kaip kelrode žvaigžde sekdama naująja gamtos įkvėpta koncepcija, „Samsung“ komanda apsirūpino stikliniais bei porcelianiniais indais ir įvairiausiais skysčiais. Teliūskavimo garsas, girdimas „Galaxy SIII“ ir „Galaxy S4“ telefonuose, nėra sukurtas vandens, taip pat ne pieno ar jogurto, nors kūrybos metu visi trys skysčiai buvo bandomi. Tai, ką girdi telefonų naudotojai, yra apelsinų sultys: http://bit.ly/1bcTqJJ

„Norėjome garsams suteikti emocinės vertės. Kas geriau ją galėtų sukurti nei pats žmogus? Taip gimė mintis pasikviesti dirbti kartu aktyvia muzikine veikla užsiimančius profesionalius muzikantus. Ėmėmės to, kas prieš keletą metų galėjo atrodyti kaip nereikalinga kvailystė“, – pasakoja J. sam Yunas. „Galaxy S III“ ir „Galaxy S 4“ išmaniuosiuose telefonuose įdiegta melodija, kurios pagrindinis motyvas girdimas įjungiant ar išjungiant telefoną, atėjus žinutei, skambant žadintuvui, pavadinimu „Over the Horizon“, yra įgrotas Prahos filharmonijos simfoninio orkestro. Įdomu tai, kad įrašas darytas nuotoliniu būdu, Holivudo studijoje, orkestrui grojant „namuose“: http://bit.ly/1aD8rYa

Beje, „Over the Horizon“ įkvėptas garsusis prodiuseris ir muzikantas Quincy Jonesas, vienas iš pop legendos Michaelio Jacksono atradėjų, pakviestas prisijungti prie pernai vykdyto „Galaxy Music“ projekto, šiai melodijai sukūrė „tikrą“ muzikinį kūrinį: http://www.playgalaxymusic.com/spotlight/quincy.html#quincyLink.

Pastaruoju metu „Samsung“ aktyviai dirba su vibracijomis, pakeičiančiomis garsus. Šie technologiniai tobulinimai turi didelę svarbą žmonėms, kenčiantiems dėl klausos sutrikimų. Kita vertus, jų aktualumas didėja ir populiarėjant dėvimiesiems įrenginiais, tokiems kaip išmanieji laikrodžiai. „Mūsų tikslas – suprasti, kokiu mastu vibracijos gali būti naudojamos kaip informacijos nešėjos, kaip jos gali būti tobulinamos“, – pažymi J. sam Yunas, „Samsung“ garsų laboratorijos vadovas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Maisto bus galima užsisakyti per „Samsung“ šaldytuvą

„MasterCard“ ir „Samsung“ kuria programą, kuria naudojantis bus galima per šaldytuvą užsisakyti prekių ir už jas susimokėti. Programa diegiama į naują išmanųjį šaldytuvą „Samsung’s Family Hub fridge“. skaityti »

Ką kitiems metams turėtų pasižadėti IT specialistai?

Kasmet milijonai eurų skiriama apsaugoti verslo procesus, tačiau kibernetiniai nusikaltėliai randa būdų ir saugumo spragų įsilaužti į įmonės tinklus bei serverius. skaityti »

„Apple“, „Alphabet“ ir „Microsoft“ – didžiausios pasaulio bendrovės

„The Wall Street Journal“ duomenimis, „Apple“ vis dar tebėra turtingiausia pasaulio įmonė, nepaisant to, kad per metus jos turtas nukrito. skaityti »

Populiariausios Kalėdų dovanos: nuo kompiuterinių žaidimų iki išmaniųjų laikrodžių

Kokios buvo technologijų raidos tendencijos ir kokie įrenginiai sulaukė didžiausios sėkmės per pastarąjį dešimtmetį? skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ – inovatyviausių pasaulio įmonių sąraše

Konsultacijų agentūra „Boston Consulting Group“ (BCG) paskelbė 50 inovatyviausių pasaulio įmonių sąrašą. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ ir „Philips Lighting“ kartu diegs daiktų internetą

„Philips Lighting“ ir „Cisco Systems Inc.“ sukūrė strateginį aljansą, skirtą diegti daiktų interneto technologijas šiuolaikiniuose verslo centruose, efektyviai išnaudojant ir taupant energiją. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ užregistravo daugiau nei 20 tūkst. patentų

Per visą „Cisco Systems Inc.“ gyvavimo istoriją įmonė užregistravo apie 20 100 patentų. Per 2015 metus – apie 1 100 patentų. skaityti »

Į Lietuvą atkeliavo pigiausias „Microsoft Lumia“ telefonas su „Windows 10“

Spalį pristatytas išmanusis telefonas „Microsoft Lumia 550“, turintis naujausią „Windows 10“ operacinę sistemą, jau pasiekė Lietuvą ir yra prieinamas prekybos vietose. skaityti »

Moksleiviai bus mokomi programuoti garaže ir per internetą

Didžioji dalis Lietuvos moksleivių norėtų išmokti programuoti ir mano, kad būsimose darbo paieškose šios žinios bus reikalingos. skaityti »

„Visa“ ir „MasterCard“ pateko į inovatyviausių pasaulio įmonių 50-tuką

Konsultavimo kompanijos „Boston Consulting Group“ kasmet atliekamas tyrimas parodė, kad įmonės vis aktyviau diegia savo darbe inovatyvias technologijas. skaityti »