Kaip keitėsi „Samsung Galaxy S“ telefonai nuo pat šios serijos pradžios

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

Pirmasis „Samsung Galaxy S“ prekyboje pasirodė 2010 metų vasarą. Išmaniojo pasaulio duris atvėręs „Galaxy S“ evoliucionavo iki šių dienų flagmano „Galaxy S5“. Gimtadienio proga prisiminkime kaip atrodė ši „Galaxy S“ išmaniųjų telefonų serijos evoliucija.

Pirmasis „Galaxy S“ šeimos narys turėjo 4 colių „Super AMOLED“ ekraną ir buvo 9,9 mm storio. Tuo tarpu 2012 metais parduotuvių lentynas pasiekęs „Samsung Galaxy S3“ turėjo didesnį „Super AMOLED“ ekraną – pastarasis siekė jau 4,8 colio ir buvo 8,6 mm storio. Nuo pat pradžių prasidėjusi vis didesnio ekrano ir mažesnės apimties tendencija tęsiasi iki šiol. Naujausias, balandžio mėnesį pasirodęs „Galaxy S“ šeimos atstovas „Galaxy S5“ turi didžiausią, 5.1 colio „Full HD“ „Super AMOLED“ ekraną, o jo storis siekia vos 8,1 mm.

„Galaxy S“ serijos atstovai turi ne tik didesnius ekranus, bet ir platesnę spalvų paletę. Pirmieji „Galaxy S“ ir „Galaxy S2“ buvo tik juodos spalvos. Tuo tarpu „Galaxy S3“ ir „Galaxy S4“ vartotojams buvo pasiūlyti tamsiai mėlynos ir baltos spalvos korpusai. Naujieji flagmanai turi ryškių spalvų korpusą: anglies juodą, baltą, elektrinį žydrą arba vario auksinį ir perforuotą galinį dangtelį.

Pirmajame „Galaxy S“ buvo įdiegta vos 5MP foto kamera. 50 milijonų tiražu parduotame „Galaxy S3“ atsirado naujovė – 1,9 MP priekinė kamera (galinė kamera buvo jau 8 MP). Ši naujovė pasiteisino ir yra vis labiau tobulinama – „Samsung Galaxy S4“ turėjo 13MP galinę foto kamerą, 2MP priekinę kamerą bei „Dual Camera“ funkciją, kuri leido tuo pat metu fotografuoti ir filmuoti naudojant ir galinį, ir priekinį fotoaparatus.

Fotoaparatui išmaniuosiuose telefonuose skiriamas vis didesnis dėmesys. „Samsung Galaxy S4“ buvo pristatyta „vaizdo vaizde“ galimybė ir ne vienas fotografavimui skirtas filtras, efektas, galimybė ištrinti visus nepageidaujamus objektus iš padarytų nuotraukų ar darant nuotrauką įrašyti ją lydintį balsą. Tuo tarpu flagmane „Galaxy S5“ įdiegtas spartus automatinis fokusavimas (iki 0,3 sekundės) ir nauja „Selective Focus“ (Pasirinktinis fokusavimas) funkcija, leidžianti fokusuoti tam tikrą fotografuojamo objekto detalę ir tuo pačiu metu išblukinti foną.

„Samsung Galaxy S2“ jau matėsi „S Voice“ funkcijos užuomazgos – telefonas siūlė naudotis pagrindinėmis funkcijomis, tokiomis kaip skambinimas, muzika, žinučių rašymas ar programų paleidimas valdant jas balsu, tačiau veido atpažinimo, valdymo balsu ir judesio funkcijos buvo įvertintos kaip revoliucinės tik po metų pasirodžiusiame „Samsung Galaxy S3“. Išplėtota „S Voice“ funkcija reagavo į vartotojo balsą ir tokiu būdu leido atsiliepti arba atmesti skambutį, pagarsinti ar pritildyti muziką, liepti fotoaparatui fotografuoti arba ryte išjungti žadintuvą pasakius „snooze“!

„Samsung Galaxy S4“ dėmesio sulaukusi naujovė buvo „S Translator“ funkcija, kuri suprato 9 kalbas ir vertė jas ne tik iš teksto į kalbą, bet ir iš kalbos į tekstą. Telefonas galėjo tekstą garsiai perskaityti, o „vertėjas“ suprato ir kameros užfiksuotus užrašus – nufotografavus knygą buvo gaunamas jos vertimas. Be to, kurdama naująjį telefoną, bendrovė suteikė galimybę vairuojantiems susikalbėti su navigacija telefone be prisilietimų prie paties telefono – „S Voice" buvo patobulintas iki „S Voice Drive", kuris vairuotojui gavus žinutę, pasisiūlydavo ją perskaityti balsu.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išmaniųjų telefonų „Samsung Galaxy S“ ir „Samsung Galaxy S II“ parduota per 50 mln.

„Samsung“ pardavė per 50 mln. išmaniųjų telefonų „Galaxy S“ ir „Samsung Galaxy S II“, populiariausių aparatų su operacine „Google Android“ sistema. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »