Kaip keitėsi „Samsung Galaxy S“ telefonai nuo pat šios serijos pradžios

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

Pirmasis „Samsung Galaxy S“ prekyboje pasirodė 2010 metų vasarą. Išmaniojo pasaulio duris atvėręs „Galaxy S“ evoliucionavo iki šių dienų flagmano „Galaxy S5“. Gimtadienio proga prisiminkime kaip atrodė ši „Galaxy S“ išmaniųjų telefonų serijos evoliucija.

Pirmasis „Galaxy S“ šeimos narys turėjo 4 colių „Super AMOLED“ ekraną ir buvo 9,9 mm storio. Tuo tarpu 2012 metais parduotuvių lentynas pasiekęs „Samsung Galaxy S3“ turėjo didesnį „Super AMOLED“ ekraną – pastarasis siekė jau 4,8 colio ir buvo 8,6 mm storio. Nuo pat pradžių prasidėjusi vis didesnio ekrano ir mažesnės apimties tendencija tęsiasi iki šiol. Naujausias, balandžio mėnesį pasirodęs „Galaxy S“ šeimos atstovas „Galaxy S5“ turi didžiausią, 5.1 colio „Full HD“ „Super AMOLED“ ekraną, o jo storis siekia vos 8,1 mm.

„Galaxy S“ serijos atstovai turi ne tik didesnius ekranus, bet ir platesnę spalvų paletę. Pirmieji „Galaxy S“ ir „Galaxy S2“ buvo tik juodos spalvos. Tuo tarpu „Galaxy S3“ ir „Galaxy S4“ vartotojams buvo pasiūlyti tamsiai mėlynos ir baltos spalvos korpusai. Naujieji flagmanai turi ryškių spalvų korpusą: anglies juodą, baltą, elektrinį žydrą arba vario auksinį ir perforuotą galinį dangtelį.

Pirmajame „Galaxy S“ buvo įdiegta vos 5MP foto kamera. 50 milijonų tiražu parduotame „Galaxy S3“ atsirado naujovė – 1,9 MP priekinė kamera (galinė kamera buvo jau 8 MP). Ši naujovė pasiteisino ir yra vis labiau tobulinama – „Samsung Galaxy S4“ turėjo 13MP galinę foto kamerą, 2MP priekinę kamerą bei „Dual Camera“ funkciją, kuri leido tuo pat metu fotografuoti ir filmuoti naudojant ir galinį, ir priekinį fotoaparatus.

Fotoaparatui išmaniuosiuose telefonuose skiriamas vis didesnis dėmesys. „Samsung Galaxy S4“ buvo pristatyta „vaizdo vaizde“ galimybė ir ne vienas fotografavimui skirtas filtras, efektas, galimybė ištrinti visus nepageidaujamus objektus iš padarytų nuotraukų ar darant nuotrauką įrašyti ją lydintį balsą. Tuo tarpu flagmane „Galaxy S5“ įdiegtas spartus automatinis fokusavimas (iki 0,3 sekundės) ir nauja „Selective Focus“ (Pasirinktinis fokusavimas) funkcija, leidžianti fokusuoti tam tikrą fotografuojamo objekto detalę ir tuo pačiu metu išblukinti foną.

„Samsung Galaxy S2“ jau matėsi „S Voice“ funkcijos užuomazgos – telefonas siūlė naudotis pagrindinėmis funkcijomis, tokiomis kaip skambinimas, muzika, žinučių rašymas ar programų paleidimas valdant jas balsu, tačiau veido atpažinimo, valdymo balsu ir judesio funkcijos buvo įvertintos kaip revoliucinės tik po metų pasirodžiusiame „Samsung Galaxy S3“. Išplėtota „S Voice“ funkcija reagavo į vartotojo balsą ir tokiu būdu leido atsiliepti arba atmesti skambutį, pagarsinti ar pritildyti muziką, liepti fotoaparatui fotografuoti arba ryte išjungti žadintuvą pasakius „snooze“!

„Samsung Galaxy S4“ dėmesio sulaukusi naujovė buvo „S Translator“ funkcija, kuri suprato 9 kalbas ir vertė jas ne tik iš teksto į kalbą, bet ir iš kalbos į tekstą. Telefonas galėjo tekstą garsiai perskaityti, o „vertėjas“ suprato ir kameros užfiksuotus užrašus – nufotografavus knygą buvo gaunamas jos vertimas. Be to, kurdama naująjį telefoną, bendrovė suteikė galimybę vairuojantiems susikalbėti su navigacija telefone be prisilietimų prie paties telefono – „S Voice" buvo patobulintas iki „S Voice Drive", kuris vairuotojui gavus žinutę, pasisiūlydavo ją perskaityti balsu.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išmaniųjų telefonų „Samsung Galaxy S“ ir „Samsung Galaxy S II“ parduota per 50 mln.

„Samsung“ pardavė per 50 mln. išmaniųjų telefonų „Galaxy S“ ir „Samsung Galaxy S II“, populiariausių aparatų su operacine „Google Android“ sistema. skaityti »

Šauniausi vaizdo žaidimai žiemos atostogoms

Šiuolaikiniai žaidimai gali prisidėti prie kasdieniam gyvenimui reikalingų įgūdžių formavimo: atsakomybės jausmo, loginio mąstymo, sprendimų priėmimo, reakcijos, kūrybiškumo ir greitos orientacijos. skaityti »

M. Zuckerbergas sukūrė dirbtinio intelekto sistemą

„Facebook“ vadovas pristatė dirbtinio intelekto sistemą, padedančią tvarkytis namuose. skaityti »

Japonai sužymės senjorus QR kodu

Japonijos kompanija „Iruma“ sukūrė nemokamą QR kodu pagrįstų žymių sistemą, kuri padės rasti atminties sutrikimais sergančius pasiklydusius žmones. skaityti »

Lietuvių studentų sukurta programėlė kamšys raštingumo spragas?

Šiaulių universiteto studentai trečiakursiai sukūrė mobiliesiems telefonams pritaikytą išmaniąją programėlę „Pažink ABC“. skaityti »

Kiek įmonėms kainuoja netinkamas IT ūkio valdymas?

IT infrastruktūros valdymo procesų optimizavimas suteikia daugybę privalumų – gali sumažinti veiklos sąnaudas ir padidinti bendrą įmonės kibernetinės apsaugos lygį. skaityti »

Tyrimas, kaip tautiečiai renkasi naują telefoną

Pagal kokius kriterijus tautiečiai renkasi naują telefoną? Kokioms techninės savybės svarbiausios? Kiek svarbi įrenginio spalva? skaityti »

Lietuviai žaidimų kūrėjai turi visus įgūdžius sėkmei pasiekti

Pasaulinės žaidimų rinkos augimas stebimas jau ne vienerius metus. Šiuo metu yra apie 2 milijardus žaidėjų ir prognozuojama, kad iki šių metų pabaigos žaidimų rinka atneš daugiau nei 90 milijardų JAV dolerių pajamų. skaityti »

„Dell EMC“ Baltijos šalyse vadovaus Pavol Varga

„Dell EMC“ bendrovės vadovu Šiaurės ir Rytų Europos šalyse buvo paskirtas Pavol Varga. skaityti »

Šiuolaikinė darbo vieta: Y kartai reikia pažangiausių technologijų

Sparčiai tobulėjant technologijoms, keičiasi ir darbuotojų poreikiai – moderniausia įranga aprūpinta darbo vieta šiandien tampa neatsiejamu patrauklaus darbdavio atributu. skaityti »

Įvertinti Vyriausybės planai informacinių technologijų srityje

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) palankiai įvertino naujosios Vyriausybės, vadovaujamos Sauliaus Skvernelio, planus orientuotis į aukštųjų technologijų sritį, spartinti mokslo ir technologijų plėtros politiką, kurti naujas inovatyvias technologijas bei skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą. skaityti »