Kaip keitėsi „Samsung Galaxy S“ telefonai nuo pat šios serijos pradžios

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

Pirmasis „Samsung Galaxy S“ prekyboje pasirodė 2010 metų vasarą. Išmaniojo pasaulio duris atvėręs „Galaxy S“ evoliucionavo iki šių dienų flagmano „Galaxy S5“. Gimtadienio proga prisiminkime kaip atrodė ši „Galaxy S“ išmaniųjų telefonų serijos evoliucija.

Pirmasis „Galaxy S“ šeimos narys turėjo 4 colių „Super AMOLED“ ekraną ir buvo 9,9 mm storio. Tuo tarpu 2012 metais parduotuvių lentynas pasiekęs „Samsung Galaxy S3“ turėjo didesnį „Super AMOLED“ ekraną – pastarasis siekė jau 4,8 colio ir buvo 8,6 mm storio. Nuo pat pradžių prasidėjusi vis didesnio ekrano ir mažesnės apimties tendencija tęsiasi iki šiol. Naujausias, balandžio mėnesį pasirodęs „Galaxy S“ šeimos atstovas „Galaxy S5“ turi didžiausią, 5.1 colio „Full HD“ „Super AMOLED“ ekraną, o jo storis siekia vos 8,1 mm.

„Galaxy S“ serijos atstovai turi ne tik didesnius ekranus, bet ir platesnę spalvų paletę. Pirmieji „Galaxy S“ ir „Galaxy S2“ buvo tik juodos spalvos. Tuo tarpu „Galaxy S3“ ir „Galaxy S4“ vartotojams buvo pasiūlyti tamsiai mėlynos ir baltos spalvos korpusai. Naujieji flagmanai turi ryškių spalvų korpusą: anglies juodą, baltą, elektrinį žydrą arba vario auksinį ir perforuotą galinį dangtelį.

Pirmajame „Galaxy S“ buvo įdiegta vos 5MP foto kamera. 50 milijonų tiražu parduotame „Galaxy S3“ atsirado naujovė – 1,9 MP priekinė kamera (galinė kamera buvo jau 8 MP). Ši naujovė pasiteisino ir yra vis labiau tobulinama – „Samsung Galaxy S4“ turėjo 13MP galinę foto kamerą, 2MP priekinę kamerą bei „Dual Camera“ funkciją, kuri leido tuo pat metu fotografuoti ir filmuoti naudojant ir galinį, ir priekinį fotoaparatus.

Fotoaparatui išmaniuosiuose telefonuose skiriamas vis didesnis dėmesys. „Samsung Galaxy S4“ buvo pristatyta „vaizdo vaizde“ galimybė ir ne vienas fotografavimui skirtas filtras, efektas, galimybė ištrinti visus nepageidaujamus objektus iš padarytų nuotraukų ar darant nuotrauką įrašyti ją lydintį balsą. Tuo tarpu flagmane „Galaxy S5“ įdiegtas spartus automatinis fokusavimas (iki 0,3 sekundės) ir nauja „Selective Focus“ (Pasirinktinis fokusavimas) funkcija, leidžianti fokusuoti tam tikrą fotografuojamo objekto detalę ir tuo pačiu metu išblukinti foną.

„Samsung Galaxy S2“ jau matėsi „S Voice“ funkcijos užuomazgos – telefonas siūlė naudotis pagrindinėmis funkcijomis, tokiomis kaip skambinimas, muzika, žinučių rašymas ar programų paleidimas valdant jas balsu, tačiau veido atpažinimo, valdymo balsu ir judesio funkcijos buvo įvertintos kaip revoliucinės tik po metų pasirodžiusiame „Samsung Galaxy S3“. Išplėtota „S Voice“ funkcija reagavo į vartotojo balsą ir tokiu būdu leido atsiliepti arba atmesti skambutį, pagarsinti ar pritildyti muziką, liepti fotoaparatui fotografuoti arba ryte išjungti žadintuvą pasakius „snooze“!

„Samsung Galaxy S4“ dėmesio sulaukusi naujovė buvo „S Translator“ funkcija, kuri suprato 9 kalbas ir vertė jas ne tik iš teksto į kalbą, bet ir iš kalbos į tekstą. Telefonas galėjo tekstą garsiai perskaityti, o „vertėjas“ suprato ir kameros užfiksuotus užrašus – nufotografavus knygą buvo gaunamas jos vertimas. Be to, kurdama naująjį telefoną, bendrovė suteikė galimybę vairuojantiems susikalbėti su navigacija telefone be prisilietimų prie paties telefono – „S Voice" buvo patobulintas iki „S Voice Drive", kuris vairuotojui gavus žinutę, pasisiūlydavo ją perskaityti balsu.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išmaniųjų telefonų „Samsung Galaxy S“ ir „Samsung Galaxy S II“ parduota per 50 mln.

„Samsung“ pardavė per 50 mln. išmaniųjų telefonų „Galaxy S“ ir „Samsung Galaxy S II“, populiariausių aparatų su operacine „Google Android“ sistema. skaityti »

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »