Kaip keitėsi „Samsung Galaxy S“ telefonai nuo pat šios serijos pradžios

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

Pirmasis „Samsung Galaxy S“ prekyboje pasirodė 2010 metų vasarą. Išmaniojo pasaulio duris atvėręs „Galaxy S“ evoliucionavo iki šių dienų flagmano „Galaxy S5“. Gimtadienio proga prisiminkime kaip atrodė ši „Galaxy S“ išmaniųjų telefonų serijos evoliucija.

Pirmasis „Galaxy S“ šeimos narys turėjo 4 colių „Super AMOLED“ ekraną ir buvo 9,9 mm storio. Tuo tarpu 2012 metais parduotuvių lentynas pasiekęs „Samsung Galaxy S3“ turėjo didesnį „Super AMOLED“ ekraną – pastarasis siekė jau 4,8 colio ir buvo 8,6 mm storio. Nuo pat pradžių prasidėjusi vis didesnio ekrano ir mažesnės apimties tendencija tęsiasi iki šiol. Naujausias, balandžio mėnesį pasirodęs „Galaxy S“ šeimos atstovas „Galaxy S5“ turi didžiausią, 5.1 colio „Full HD“ „Super AMOLED“ ekraną, o jo storis siekia vos 8,1 mm.

„Galaxy S“ serijos atstovai turi ne tik didesnius ekranus, bet ir platesnę spalvų paletę. Pirmieji „Galaxy S“ ir „Galaxy S2“ buvo tik juodos spalvos. Tuo tarpu „Galaxy S3“ ir „Galaxy S4“ vartotojams buvo pasiūlyti tamsiai mėlynos ir baltos spalvos korpusai. Naujieji flagmanai turi ryškių spalvų korpusą: anglies juodą, baltą, elektrinį žydrą arba vario auksinį ir perforuotą galinį dangtelį.

Pirmajame „Galaxy S“ buvo įdiegta vos 5MP foto kamera. 50 milijonų tiražu parduotame „Galaxy S3“ atsirado naujovė – 1,9 MP priekinė kamera (galinė kamera buvo jau 8 MP). Ši naujovė pasiteisino ir yra vis labiau tobulinama – „Samsung Galaxy S4“ turėjo 13MP galinę foto kamerą, 2MP priekinę kamerą bei „Dual Camera“ funkciją, kuri leido tuo pat metu fotografuoti ir filmuoti naudojant ir galinį, ir priekinį fotoaparatus.

Fotoaparatui išmaniuosiuose telefonuose skiriamas vis didesnis dėmesys. „Samsung Galaxy S4“ buvo pristatyta „vaizdo vaizde“ galimybė ir ne vienas fotografavimui skirtas filtras, efektas, galimybė ištrinti visus nepageidaujamus objektus iš padarytų nuotraukų ar darant nuotrauką įrašyti ją lydintį balsą. Tuo tarpu flagmane „Galaxy S5“ įdiegtas spartus automatinis fokusavimas (iki 0,3 sekundės) ir nauja „Selective Focus“ (Pasirinktinis fokusavimas) funkcija, leidžianti fokusuoti tam tikrą fotografuojamo objekto detalę ir tuo pačiu metu išblukinti foną.

„Samsung Galaxy S2“ jau matėsi „S Voice“ funkcijos užuomazgos – telefonas siūlė naudotis pagrindinėmis funkcijomis, tokiomis kaip skambinimas, muzika, žinučių rašymas ar programų paleidimas valdant jas balsu, tačiau veido atpažinimo, valdymo balsu ir judesio funkcijos buvo įvertintos kaip revoliucinės tik po metų pasirodžiusiame „Samsung Galaxy S3“. Išplėtota „S Voice“ funkcija reagavo į vartotojo balsą ir tokiu būdu leido atsiliepti arba atmesti skambutį, pagarsinti ar pritildyti muziką, liepti fotoaparatui fotografuoti arba ryte išjungti žadintuvą pasakius „snooze“!

„Samsung Galaxy S4“ dėmesio sulaukusi naujovė buvo „S Translator“ funkcija, kuri suprato 9 kalbas ir vertė jas ne tik iš teksto į kalbą, bet ir iš kalbos į tekstą. Telefonas galėjo tekstą garsiai perskaityti, o „vertėjas“ suprato ir kameros užfiksuotus užrašus – nufotografavus knygą buvo gaunamas jos vertimas. Be to, kurdama naująjį telefoną, bendrovė suteikė galimybę vairuojantiems susikalbėti su navigacija telefone be prisilietimų prie paties telefono – „S Voice" buvo patobulintas iki „S Voice Drive", kuris vairuotojui gavus žinutę, pasisiūlydavo ją perskaityti balsu.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išmaniųjų telefonų „Samsung Galaxy S“ ir „Samsung Galaxy S II“ parduota per 50 mln.

„Samsung“ pardavė per 50 mln. išmaniųjų telefonų „Galaxy S“ ir „Samsung Galaxy S II“, populiariausių aparatų su operacine „Google Android“ sistema. skaityti »

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »