Kas naujo išmaniųjų telefonų pasaulyje?

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 15 d. antradienis

Išmanieji telefonai sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Kas mėnesį į rinką ateina keletas dešimčių naujų modelių, todėl nenuostabu, kad ši sritis yra tokia įdomi ir patraukli jauniems technomanams. Pasižiūrėkime, kas naujo išmaniųjų telefonų pasaulyje pastarosiomis dienomis.

„iPhone 6S“ pristatymas

Didžiausia naujiena paskutinėmis dienomis – naujausio „Apple“ išmaniojo telefono pristatymas. Apple išmanieji telefonai visada prikausto pasaulio žiniasklaidos dėmesį, tad nenuostabu, kad iš šiais metais įvyko didelis sukrėtimas išmaniųjų rinkoje. Pristatytas naujas „iPhone 6S“ ir „iPhone 6S Plus“ telefonas. Juo prekiauti bus pradėta rugsėjo 25 dieną.

Išmaniuosiuose telefonuose „iPhone 6“ įdiegtas naujas „A9“ procesorius. Taip pat pagerinta kamera – gale 4K kamera 12 megapikselių, o priekyje – net 8 megapikselių kamera.

Atsinaujino ir korpuso spalvos. Atsirado rožinės spalvos telefonai.

Išmanieji telefonai „Apple“ yra paprastai atnaujinami kas dvejus metus. Prieš pora metų kilo skandalas, kad jie išsilenkia. Daugybė tinklaraščių bandė sulankstyti „iPhone 6“ ir jiems tai pavyko. Šiais metais atnaujintas „iPhone 6S“  jau nebeturėtų taip paprastai lankstytis, nes pakeistos korpuso medžiagos – pasirinktas itin tvirtas aliuminio lydinys.

Dar viena naujovė – „3D Touch“ technologija, kuri gali matuoti paspaudimo stiprumą ant ekrano ir atlikti skirtingus veiksmus, kai spaudžiama stipriau ir kai spaudžiama silpniau.

6GB RAM

Šiuolaikinius išmaniuosius telefonus kankina viena problema – nepakankamai didelis galingumas. 4 branduolių procesorius po 4 RAM jau dabar ne visada atitinka reiklių klientų lūkesčius, todėl „Samsung“ pradeda naują erą ir ėmė gaminti 6GB RAM lustus. Jie sunaudoja net 20 proc. mažiau energijos, pagreitina duomenų perdavimą ir yra pritaikyti specialiai mobiliesiems įrenginiams. Kada „Samsung“ išmanieji telefonai turės 6GM RAM, dar neatslaidžiama.

„Nokia“ grįš į išmaniųjų telefonų rinką

Neseniai „Nokia“ ir „Microsoft“ keliai išsiskyrė. Taip „Nokia Lumia“ tapo „Microsoft Lumia“, o „Nokia“ pasuko savo keliais ir pažadėjo daugiau dėmesio skirti tinklo įrangai. Tačiau kalbama, kad kitais metais „Nokia“ išleis išmanųjį telefoną „C1“ su naujausia operacine sistema „Android 6.0 Marshmallow“.

Tai reiškia ne ką kita, o šios praeityje garsios kompanijos dar vieną bandymą grįžti į lyderių ratelį. Mobilieji telefonai „Nokia“  vis dar yra vieni iš paklausiausių, tačiau išmaniųjų telefonų rinkoje jai niekada nesisekė gerai. Pamatysime, kaip seksis šį kartą.

Išmaniojo telefono asistentai prabils kiniškai

Kompanijos „Google“ konkurentas Kinijoje „Baidu“ turės asistentą išmaniajam telefonui „Duer“. Taip „Apple Siri“, „Microsoft Cortana“ ir „Google Now“ sulauks dar vieno konkurento. Aišku, jis bus orientuotas į kiniškai kalbančių žmonių rinkas, tačiau bendras dirbtinio intelekto išmaniuosiuose įrenginiuose vystymasis labai įdomus.

Primename, kad išmaniojo asistentas yra speciali programėlė, kuri supranta, ko jos klausiama ir gali atitinkamai reaguoti į klausimą balsu. Aišku, jos tikslas – pateikti norimą informaciją vaizdu, raštu ir žodžiu.

„Žvėris“ ateina! Žaidėjams norisi kuo greičiau jį išbandyti

Kaip atsirado žaidimams skirti nešiojami kompiuteriai, taip dabar pristatomi ir specialiai žaidimams skirti išmanieji telefonai. Tokį telefoną pristatė bendrovė „Acer“. Išmanusis telefonas „Acer Predator 6“ yra rimtas „žvėris“ žaidėjams su 10 branduolių procesoriumi ir 4 GB RAM. Kamera – 21 megapikselio raiškos.

Įdomu, kam žaidėjams reikia tokios galingos kameros? Juose yra 32 arba 64 GB atminties, tad tilps tikrai nemažai žaidimų. Šie išmanieji telefonai internetu bus pradėti pardavinėti spalį. Be to, minėta kompanija išleido ir planšetinį kompiuterį žaidimams „Predator 8“. Šie du nauji produktai turėtų sudrebinti rinką atskleisdami naujas galimybes.

Naujovė – telefonas „Nextbit Robin“

Naujasis telefonas „Nextbit Robin“ įdomus tuo, kad 32 GB įmontuotos atminties nėra riba – atmintis išplečiama naudojant debesies tarnybas, tad senų nuotraukų trinti su šiuo telefonu tikrai nebereikės.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kokią ateitį pranašauja „Microsoft“

„Microsoft“ Tyrimų skyriaus darbuotojai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų išnyks paieškos laukelis, naudojamas interneto puslapiuose, o virtualioji realybė taps neatsiejama nuo realybės. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ pajamos iš paslaugų išaugo

Pajamos iš „Cisco Systems Inc.“ teikiamų paslaugų išaugo 7,5 proc. Daugiausia paslaugų sudarė tinklo įrangos atnaujinimo darbai, taip pat įsigytos įrangos priežiūra. skaityti »

IRT studentai Europos Sąjungos lyderiams įteikė „Skaitmeninės Europos manifestą“

74-ių informacinių ir technologijų studentų grupė iš visos Europos parengė ir Europos Sąjungos lyderiams pristatė „Rytojaus skaitmeninės Europos manifestą“ (angl. Manifesto for the Digital Europe of Tomorrow). skaityti »

Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje Lietuva užima 29-ą vietą

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje, kurioje skelbiamas Įtinklinto pasirengimo indeksas, įvertinantis valstybių galimybes išnaudoti informacinių ir ryšių technologijų potencialą, 2016 m. Lietuva, surinkusi 4,9 taško iš 7 galimų, užima 29-ą vietą tarp 139 pasaulio valstybių. skaityti »

„Dell Technologies“ ištyrė įmonių pasirengimą skaitmeninei revoliucijai

Skaitmeninės technologijos ne tik negrįžtamai keičia visas veiklos sritis – kaip mes gyvename, dirbame ir bendraujame, bet ir diktuoja pokyčių kryptį verslui bei ištisiems pramonės sektoriams. skaityti »

E. sveikata – greita, patogu ir paprasta

Nuo 2016 m. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos pradėjo naudoti sukurtus e. sveikatos sprendimus, t. y. įstaigų informacines sistemas kartu su centrine e. sveikatos informacine sistema (ESPBI IS). skaityti »

Lietuva – viena iš debesų kompiuterijos naudojimo lyderių

Lietuvos verslas itin sparčiai pritaiko debesų kompiuterijos sprendimus savo veiklai. Tarp 15 Centrinės ir Rytų Europos šalių Lietuvos bendrovės yra pirmajame trejetuke pagal tai, kokią dalį jų versle užima debesų kompiuterijos sprendimai. skaityti »

Lietuvos moksleiviai į virtualią realybę kels žymiausius Baltijos kaimynių objektus

Gebėjimas programuoti gali padėti ne tik profesinėje karjeroje, bet ir sprendžiant problemas bei ieškant sprendimų gyvenime. skaityti »

Kuo skiriamės nuo kaimynų, pirkdami naują išmanųjį?

Net 81 proc. Lietuvos gyventojų šiuo metu naudojamą išmanųjį telefoną įsigijo ne seniau nei prieš dvejus metus – rodo rinkos tyrimas. skaityti »

RRT skelbia išankstinius elektroninių ryšių rinkos 2016 m. III ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2016 m. III ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »