Kol didieji pešasi...

Publikuota: 2012 m. lapkričio 20 d. antradienis

Dviejų IT gigančių „Apple“ ir „Samsung“ priešprieša jau tapo savotišku mokslo ir technologijų bei verslo ir teisės pasaulių epu, kuriame kiekviena diena arba kiekvieno naujo minėtų kompanijų gaminio pasirodymas žada naują jo skirsnį, paprastai palydimą arba siekiais uždrausti konkurentų produktų pardavimą kurioje nors šalyje, arba daugiamilijoniniais ieškiniais.

Žinoma, nuolat pasirodo informacijos, kad „Apple“ bei „Samsung“ tarpusavyje turi ir tam tikrų, gan glaudžių gamybinių ryšių, tačiau tokio pobūdžio „nuotrupos“ tikrai nesušvelnina bendrojo priešpriešos fono, kuris ėmė ypač ryškėti, kai iš gyvenimo pasitraukė genialusis „Apple“ įkūrėjas bei ilgametis vadovas Steve Jobs. Galima pastebėti, kad vieši „Samsung“ išpuoliai prieš „Apple“ ir prasidėjo būtent tuomet, kai ši kompanija bandė atsigauti po S. Jobs netekties ir neužleisti savo pozicijų rinkoje, į kurią, reikia pripažinti, „Samsung“ įsiveržė labai energingai.

Tradiciškai reikėtų manyti, jog tarpusavyje besipešant dviem gigantėms puikią progą smogti jiems vieną kitą rimtesnį niuksą įgyja kiti rinkos dalyviai, pvz., tokios kompanijos kaip HTC, „Motorola“ ar „Nokia“. Tačiau HTC nesenai pasiekė savotišką taikos susitarimą su „Apple“, „Motorola“ ambicijos mobiliųjų įrenginių rinkoje jau senokai yra pažabotos, o „Nokia“, ko gero, tik ir laukia, kol už jos prekinį ženklą milijardinę sumą atseikės kokia nors Kinijos kompanija. Taigi, turime tokią situaciją, kurioje didiesiems peštis yra netgi patogu, nes įtampos palaikymas rinkoje, ypač tokioje jautrioje naujovėms kaip IT, visuomet skatina vartojimą. Juk ne veltui prie „Apple“ parduotuvių laukdami naujo „iPhone“ modelio žmonės laukdavo paromis, o „Samsung“ tapo neatsiejama tokių įvykių kaip olimpinės žaidynės dalimi.

Šiuo atveju emocijos tarsi aiškiai nurodo, kad draudimas realizuoti savo produkciją Jungtinėse Amerikos Valstijose kompanijai „Samsung“, kurio taip siekia „Apple“, tarsi yra didžiulė grėsmė. Kaip ir milijardiniai korėjiečių ieškiniai „Apple“ atžvilgiu. Tačiau yra ir ekonominė logika, kažkuo panaši į sportinį azartą, nes eilinis vartotojas, tokioje kovoje palaikantis vieną ar kitą pusę, įaudrintas pasaulinės dvikovos, pirks eilinį „Galaxy“ ar „iPhone“ su dvigubu entuziazmu, net jei palapinėje ant šaligatvio ir teks praleisti keletą dienų. Juk „savas brendas“ valdo.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Samsung“ pristatė greičiausius ir talpiausius kietuosius diskus

Bendrovė „Samsung Electronics“, pristatė „960 PRO“ ir „960 EVO“ – savo naujausius „V-NAND“ technologijos SSD diskus. Tai pastoviosios atminties kategorijojai (NVMe) priskiriami „M.2 Form Factor“ SSD diskai, pasižymintys išskirtiniu našumu, ištverme bei talpa. skaityti »

Paskelbtos „iPhone 7“ kainos ir jų pasirodymo data Lietuvoje

Jau rugsėjo 23 d., nuo pasaulinės prekybos pradžios praėjus vos savaitei, „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ pasieks Lietuvą. skaityti »

Atnaujintos „Precision“ mobilios darbo stotys – dar daugiau spartos ir atminties

„Precision“ mobilios darbo stotys pasižymi didesne sparta ir atmintimi bei leidžia duomenis apdoroti greičiau. Tai puikiai dera su plonesniu ir lengvesniu korpusu, vienu geriausių rinkoje dizainų bei puikios kokybės ekranu. skaityti »

Būsimiems i.SAF ir i.VAZ posistemių naudotojams VMI parengė atmintines

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad būsimiems elektroninių važtaraščių posistemio i.VAZ ir elektroninio PVM sąskaitų faktūrų registrų posistemio I.SAF naudotojams parengė atmintines, padėsiančias lengviau pasiruošti duomenų teikimui į minėtus Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) posistemius. skaityti »

Pasiektas didžiausios programavimo pamokos Gineso pasaulio rekordas

Renginio #SWITCH! metu pasiektas didžiausios programavimo pamokos Gineso pasaulio rekordas. Rekordo siekė 712 mokinių iš visos Lietuvos, kurių amžius – 7-13 metų. skaityti »

Vokietijoje televizija matoma 4K kokybe

Bendrovė „Vodafone Deutschland“ Vokietijoje pradėjo siūlyti interneto naudotojams TV priedėlį, kuris leidžia žiūrėti vaizdo įrašus „Ultra HD“ (4K) kokybe. skaityti »

Dešimt prognozių dėl skaitmeninių technologijų raidos 2017 m.

2016 m. rugsėjo 7 d. Įmonė „Oliver Wyman“ paskelbė savo naują ataskaitą „Dešimt skaitmeninių idėjų“ („Ten Digital Ideas“), kurioje kalbama apie tai, kokią naudą gali gauti įvairių sektorių lyderiai, naudodami skaitmenines inovacijas. skaityti »

„Dell“ baigė EMC įsigijimo sandorį

JAV kompiuterinės technikos gamintoja „Dell“ baigė didžiausią sandorį technologijų rinkos istorijoje. Kompanija už 67 mlrd. JAV dol. įsigijo „EMC Corporation“. skaityti »

Kokią papildomą informaciją gali suteikti pašto kodas?

Šiuo metu informacijos srautus smarkiai keičia didieji duomenys (angl. Big Data). skaityti »

Kas tie populiarieji „debesys“ ir kur link jie plaukia

Debesų kompiuterija ir technologijos vis labiau populiarėja. Kaip skelbia rinkos tyrimų kompanija „Gartner“, pasaulinė debesų technologijų rinka šiemet augs 16,5 proc., iki 204 mlrd. JAV dolerių (2015 metais šis skaičius buvo 175 mlrd. dol.). Taigi, kas ties „debesys“ ir iš kur jie atsirado? skaityti »