Kol didieji pešasi...

Publikuota: 2012 m. lapkričio 20 d. antradienis

Dviejų IT gigančių „Apple“ ir „Samsung“ priešprieša jau tapo savotišku mokslo ir technologijų bei verslo ir teisės pasaulių epu, kuriame kiekviena diena arba kiekvieno naujo minėtų kompanijų gaminio pasirodymas žada naują jo skirsnį, paprastai palydimą arba siekiais uždrausti konkurentų produktų pardavimą kurioje nors šalyje, arba daugiamilijoniniais ieškiniais.

Žinoma, nuolat pasirodo informacijos, kad „Apple“ bei „Samsung“ tarpusavyje turi ir tam tikrų, gan glaudžių gamybinių ryšių, tačiau tokio pobūdžio „nuotrupos“ tikrai nesušvelnina bendrojo priešpriešos fono, kuris ėmė ypač ryškėti, kai iš gyvenimo pasitraukė genialusis „Apple“ įkūrėjas bei ilgametis vadovas Steve Jobs. Galima pastebėti, kad vieši „Samsung“ išpuoliai prieš „Apple“ ir prasidėjo būtent tuomet, kai ši kompanija bandė atsigauti po S. Jobs netekties ir neužleisti savo pozicijų rinkoje, į kurią, reikia pripažinti, „Samsung“ įsiveržė labai energingai.

Tradiciškai reikėtų manyti, jog tarpusavyje besipešant dviem gigantėms puikią progą smogti jiems vieną kitą rimtesnį niuksą įgyja kiti rinkos dalyviai, pvz., tokios kompanijos kaip HTC, „Motorola“ ar „Nokia“. Tačiau HTC nesenai pasiekė savotišką taikos susitarimą su „Apple“, „Motorola“ ambicijos mobiliųjų įrenginių rinkoje jau senokai yra pažabotos, o „Nokia“, ko gero, tik ir laukia, kol už jos prekinį ženklą milijardinę sumą atseikės kokia nors Kinijos kompanija. Taigi, turime tokią situaciją, kurioje didiesiems peštis yra netgi patogu, nes įtampos palaikymas rinkoje, ypač tokioje jautrioje naujovėms kaip IT, visuomet skatina vartojimą. Juk ne veltui prie „Apple“ parduotuvių laukdami naujo „iPhone“ modelio žmonės laukdavo paromis, o „Samsung“ tapo neatsiejama tokių įvykių kaip olimpinės žaidynės dalimi.

Šiuo atveju emocijos tarsi aiškiai nurodo, kad draudimas realizuoti savo produkciją Jungtinėse Amerikos Valstijose kompanijai „Samsung“, kurio taip siekia „Apple“, tarsi yra didžiulė grėsmė. Kaip ir milijardiniai korėjiečių ieškiniai „Apple“ atžvilgiu. Tačiau yra ir ekonominė logika, kažkuo panaši į sportinį azartą, nes eilinis vartotojas, tokioje kovoje palaikantis vieną ar kitą pusę, įaudrintas pasaulinės dvikovos, pirks eilinį „Galaxy“ ar „iPhone“ su dvigubu entuziazmu, net jei palapinėje ant šaligatvio ir teks praleisti keletą dienų. Juk „savas brendas“ valdo.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kinai kuria naujos kartos superkompiuterį

Kinų mokslininkai pradėjo kurti naujos kartos superkompiuterio prototipą, kuris geba atlikti milijardų milijardus operacijų per sekundę. skaityti »

Keliautojai namuose palieka ne kompiuterius, o jų apsaugą

Tyrimas atskleidė, kad net IT profesionalai tinkamai nepasirūpina savo duomenų apsauga vasaros atostogų metu. skaityti »

Prie televizorių daugiausia laiko praleidžia italai

2015 m. duomenimis, italai vidutiniškai per dieną televizorių žiūri 4 val. ir 40 min. skaityti »

Projektuotojai galės naudotis tik licencijuota programine įranga

Aplinkos ministro š. m. liepos 25 d. įsakymu patikslintas Statybos techninis reglamentas „Statinio projektavimas“. Jis papildytas nuostata, kad statinio projektui rengti privalu naudoti licencijuotą projektavimo programinę įrangą. skaityti »

„Dell“ pristatė 17-os colių nešiojamąjį kompiuterį-transformerį

IT milžinė „Dell“ neseniai pristatė naują „Inspiron“ serijos „2-in-1“ nešiojamų kompiuterių liniją, idealiai tinkamą studentams, pradedantiesiems verslininkams ir šeimoms, ieškančioms priimtino sprendimo, kuris patenkintų kasdienius jų poreikius. skaityti »

Ilgaamžis akumuliatorius veiks net 20 metų

Skelbiama, kad naujas akumuliatoriaus tipas veiks net 20 metų, t. y. 10 kartų ilgiau, nei veikia standartiniai ličio jonų akumuliatoriai. skaityti »

„Dell“ pristatė itin galingų kompiuterių liniją

IT milžinė „Dell“ pristatė naują „Alienware“ nešiojamų kompiuterių liniją – žaidėjams skirti galingieji kompiuteriai dabar dar didesnės spartos bei optimizuoti darbui su virtualiąja realybe (VR). skaityti »

5 patarimai, kaip apsaugoti telefoną nuo virusų

Telefonas – tai tarsi mažas kompiuteris, talpinantis daug asmeninės informacijos, todėl jei norite būti tikri dėl jame esančių duomenų saugumo, rekomenduojama laikytis svarbiausių saugumo taisyklių. skaityti »

Pristatyti naujos kartos serveriai milžiniškiems duomenų kiekiams apdoroti

Šiandien kaip niekada anksčiau jaučiamas didžiulis spaudimas IT rinkai pasiūlyti didelės spartos sistemas, kurios galėtų būti lengvai pritaikomos sparčiai besikeičiančioje verslo aplinkoje. skaityti »

Europos įgūdžių darbotvarkėje – ypatingas dėmesys žmonių skaitmeniniams įgūdžiams gerinti

Europos Sąjunga skatina ugdyti aukščiausios klasės įgūdžius, kurie didintų konkurencingumą, inovacijų kūrimą ir padėtų žmonėms įgyvendinti savo profesinius siekius. skaityti »