Kol didieji pešasi...

Publikuota: 2012 m. lapkričio 20 d. antradienis

Dviejų IT gigančių „Apple“ ir „Samsung“ priešprieša jau tapo savotišku mokslo ir technologijų bei verslo ir teisės pasaulių epu, kuriame kiekviena diena arba kiekvieno naujo minėtų kompanijų gaminio pasirodymas žada naują jo skirsnį, paprastai palydimą arba siekiais uždrausti konkurentų produktų pardavimą kurioje nors šalyje, arba daugiamilijoniniais ieškiniais.

Žinoma, nuolat pasirodo informacijos, kad „Apple“ bei „Samsung“ tarpusavyje turi ir tam tikrų, gan glaudžių gamybinių ryšių, tačiau tokio pobūdžio „nuotrupos“ tikrai nesušvelnina bendrojo priešpriešos fono, kuris ėmė ypač ryškėti, kai iš gyvenimo pasitraukė genialusis „Apple“ įkūrėjas bei ilgametis vadovas Steve Jobs. Galima pastebėti, kad vieši „Samsung“ išpuoliai prieš „Apple“ ir prasidėjo būtent tuomet, kai ši kompanija bandė atsigauti po S. Jobs netekties ir neužleisti savo pozicijų rinkoje, į kurią, reikia pripažinti, „Samsung“ įsiveržė labai energingai.

Tradiciškai reikėtų manyti, jog tarpusavyje besipešant dviem gigantėms puikią progą smogti jiems vieną kitą rimtesnį niuksą įgyja kiti rinkos dalyviai, pvz., tokios kompanijos kaip HTC, „Motorola“ ar „Nokia“. Tačiau HTC nesenai pasiekė savotišką taikos susitarimą su „Apple“, „Motorola“ ambicijos mobiliųjų įrenginių rinkoje jau senokai yra pažabotos, o „Nokia“, ko gero, tik ir laukia, kol už jos prekinį ženklą milijardinę sumą atseikės kokia nors Kinijos kompanija. Taigi, turime tokią situaciją, kurioje didiesiems peštis yra netgi patogu, nes įtampos palaikymas rinkoje, ypač tokioje jautrioje naujovėms kaip IT, visuomet skatina vartojimą. Juk ne veltui prie „Apple“ parduotuvių laukdami naujo „iPhone“ modelio žmonės laukdavo paromis, o „Samsung“ tapo neatsiejama tokių įvykių kaip olimpinės žaidynės dalimi.

Šiuo atveju emocijos tarsi aiškiai nurodo, kad draudimas realizuoti savo produkciją Jungtinėse Amerikos Valstijose kompanijai „Samsung“, kurio taip siekia „Apple“, tarsi yra didžiulė grėsmė. Kaip ir milijardiniai korėjiečių ieškiniai „Apple“ atžvilgiu. Tačiau yra ir ekonominė logika, kažkuo panaši į sportinį azartą, nes eilinis vartotojas, tokioje kovoje palaikantis vieną ar kitą pusę, įaudrintas pasaulinės dvikovos, pirks eilinį „Galaxy“ ar „iPhone“ su dvigubu entuziazmu, net jei palapinėje ant šaligatvio ir teks praleisti keletą dienų. Juk „savas brendas“ valdo.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacinės technologijos turi pasitarnauti ir moterų lyderystei

Į Pasaulio ekonomikos forumą Davose išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Globalaus moterų parlamentarių forumo surengtoje aukšto lygio diskusijoje. skaityti »

Debesų infrastruktūros rinka išaugo 23 proc.

Trečiajame 2015 m. ketvirtyje pasaulinė debesų infrastruktūros rinka išaugo 23 proc. Apie tai skelbiama „Worldwide Quarterly Cloud IT Infrastructure Tracker“ ataskaitoje. skaityti »

Lietuva pripažinta inovatyvesne už Latviją ir Estiją

Agentūros „Bloomberg“ analitikai paskelbė inovatyviausių šalių sąrašą. Lietuva šiame sąraše užima 32 vietą ir lenkia Estiją bei Latviją. skaityti »

„Microsoft“ paaukos 1 mlrd. JAV dolerių vertės debesų kompiuterijos resursų visuomenės gerovei

Korporacijos „Microsoft“ vadovas Satya Nadella paskelbė, kad neseniai įkurta organizacija „Microsoft Philanthropies“ per ateinančius trejus metus nevyriausybinėms organizacijoms ir moksliniams tyrimams paaukos bendrovės debesų kompiuterijos resursų, vertų 1 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Biometrinės technologijos sparčiai populiarės

„BCC Research“ ataskaitos duomenimis, vidutinis pasaulio biometrijos rinkos augimas 2015˜–2020 metais sudarys 22,7 proc. skaityti »

Išmanieji telefonai „Samsung Galaxy A“ jau Lietuvoje

„Samsung Electronics Co., Ltd“ Lietuvoje pristatė naujausius „Galaxy A“ serijos išmaniuosius telefonus: modelius „A5“ ir „A3“. skaityti »

Išmanusis telefonas padės nustatyti vėžį

Kai kas mano, kad mobilusis telefonas gali sukelti vėžį, o štai japonai kuria išmanųjį telefoną, kuris padės nustatyti, ar žmogus neserga vėžiu. skaityti »

„Huawei“ per metus pardavė 108 mln. išmaniųjų telefonų

Padariusi proveržį Kinijoje ir dabar užimdama didžiausią šios šalies rinkos dalį, per praėjusius metus „Huawei“ patikimai įsitvirtino kaip viena iš trijų didžiausių išmaniųjų telefonų gamintojų pasaulyje. skaityti »

„Huawei“ pristatė telefoną „Mate 8“ ir moterišką išmanųjį laikrodį

„Huawei Mate 8“ išmanųjį telefoną ir naujas „Huawei Watch“ versijas – „Jewel“ ir „Elegant“, sukurtas bendradarbiaujant su „Swarovski‘s Gemstone Business“. skaityti »

„Twitter“ naudotojai galės rašyti ilgesnes žinutes

Nuo kovo mėnesio socialiniame tinkle „Twitter“ bus galima skelbti iki 10 tūkst. ženklų ilgio žinutes. skaityti »