Kompanija „Google“ uždaro ryšio paslaugą „Wave“

Publikuota: 2012 m. balandžio 30 d. pirmadienis

Interneto bendrovė „Google“ pirmadienį uždaro ryšio paslaugą „Google Wave“, skirtą bendrauti ir keistis failais.

Paslauga „Google Wave“ paleista 2009-ųjų gegužę, o atvirai užsiregistruoti buvo galima tik po metų – nuo 2010 metų gegužės. Tačiau jau 2010-ųjų rugpjūtį kompanija paskelbė nutraukianti paslaugos kūrimą ir pasiūlė naudotojams duomenis iš jos eksportuoti iki 2012 metų balandžio 30 dienos. Paslaugos uždarymo priežastis – nepakankamas jos populiarumas tarp naudotojų.

Kurdama paslaugą kompanija „Google“ į ją dėjo dideles viltis, planavo, kad ji galės pakeisti elektroninį paštą ir internetines žinutes. Paslaugos išskirtinumas buvo tas, kad naudotojai galėjo keistis failais realiu laiku, neišeidama iš naršyklės lango, kuriame atidarytas „Google Wave“.

Būdavo bendraujama „bangose“ – ryšio erdvėje tarp kelių naudotojų. „Bangos“ prenumeratoriai galėdavo ją papildyti informacija ir komentuoti kitų naudotojų užrašus.

Po pranešimo apie paslaugos uždarymą „Google“ suteikė laisvą prieigą prie raktinių „Wave“ komponentų šaltinio kodo, o tai leido sukurti panašią paslaugą. Taip pat „Google“ projekto kodą atidavė „Apache Software Foundation“ programuotojams, ir dabar „Apache Wave“ yra vienas „Apache Incubator“ projektų.

Pastaruoju metu kompanija „Google“ uždarė keletą kitų savo paslaugų. Pirmiausia projektą „Google Labs“, kuriame kompanija kūrė eksperimentines funkcijas, paslaugą „Google Health“, naudotojams suteikusią prieigą prie jų asmeninių duomenų apie sveikatą ir savijautą, ir „Google PowerMeter“, padėjusią fiksuoti elektros energijos sunaudojimo statistiką. Taip pat „Google“ išformavo socialinių žaidimų ir paslaugų „Slide“ kūrėjų komandą.

Pastaruoju metu paslaugų uždarymas susijęs su „Google“ ketinimais susitelkti prie prioritetinių uždavinių, pranešė kompanijos generalinis direktorius Laris Peidžas.

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kinai kuria naujos kartos superkompiuterį

Kinų mokslininkai pradėjo kurti naujos kartos superkompiuterio prototipą, kuris geba atlikti milijardų milijardus operacijų per sekundę. skaityti »

Keliautojai namuose palieka ne kompiuterius, o jų apsaugą

Tyrimas atskleidė, kad net IT profesionalai tinkamai nepasirūpina savo duomenų apsauga vasaros atostogų metu. skaityti »

Prie televizorių daugiausia laiko praleidžia italai

2015 m. duomenimis, italai vidutiniškai per dieną televizorių žiūri 4 val. ir 40 min. skaityti »

Projektuotojai galės naudotis tik licencijuota programine įranga

Aplinkos ministro š. m. liepos 25 d. įsakymu patikslintas Statybos techninis reglamentas „Statinio projektavimas“. Jis papildytas nuostata, kad statinio projektui rengti privalu naudoti licencijuotą projektavimo programinę įrangą. skaityti »

„Dell“ pristatė 17-os colių nešiojamąjį kompiuterį-transformerį

IT milžinė „Dell“ neseniai pristatė naują „Inspiron“ serijos „2-in-1“ nešiojamų kompiuterių liniją, idealiai tinkamą studentams, pradedantiesiems verslininkams ir šeimoms, ieškančioms priimtino sprendimo, kuris patenkintų kasdienius jų poreikius. skaityti »

Ilgaamžis akumuliatorius veiks net 20 metų

Skelbiama, kad naujas akumuliatoriaus tipas veiks net 20 metų, t. y. 10 kartų ilgiau, nei veikia standartiniai ličio jonų akumuliatoriai. skaityti »

„Dell“ pristatė itin galingų kompiuterių liniją

IT milžinė „Dell“ pristatė naują „Alienware“ nešiojamų kompiuterių liniją – žaidėjams skirti galingieji kompiuteriai dabar dar didesnės spartos bei optimizuoti darbui su virtualiąja realybe (VR). skaityti »

5 patarimai, kaip apsaugoti telefoną nuo virusų

Telefonas – tai tarsi mažas kompiuteris, talpinantis daug asmeninės informacijos, todėl jei norite būti tikri dėl jame esančių duomenų saugumo, rekomenduojama laikytis svarbiausių saugumo taisyklių. skaityti »

Pristatyti naujos kartos serveriai milžiniškiems duomenų kiekiams apdoroti

Šiandien kaip niekada anksčiau jaučiamas didžiulis spaudimas IT rinkai pasiūlyti didelės spartos sistemas, kurios galėtų būti lengvai pritaikomos sparčiai besikeičiančioje verslo aplinkoje. skaityti »

Europos įgūdžių darbotvarkėje – ypatingas dėmesys žmonių skaitmeniniams įgūdžiams gerinti

Europos Sąjunga skatina ugdyti aukščiausios klasės įgūdžius, kurie didintų konkurencingumą, inovacijų kūrimą ir padėtų žmonėms įgyvendinti savo profesinius siekius. skaityti »