Kompiuterį lietuviškai prakalbinti bandys beveik 13 tūkstančių mokinių

Publikuota: 2012 m. kovo 19 d. pirmadienis

Jei šiuolaikinio jaunuolio kas nors paklaustų be kokių daiktų jis neįsivaizduoja savo gyvenimo, įdomu, ką jis atsakytų? Devynių iš dešimties atsakymas greičiausiai būtų daugiau ar mažiau vienodas, skirtųsi nebent vardijamų daiktų eiliškumas. Svarbiausieji, be jokios abejonės, būtų kompiuteris ir išmanusis telefonas. Jaunajai kartai verta užduoti dar vieną klausimą – ką jie dažniau vartoja naudodamiesi šiomis informacinėmis technologijomis: įvairius trumpinius, darinius, tokius, kaip „ash“, „shule“, „kasis“, „vienzo“ ir pan., ar taisyklingą lietuvių kalbą.

Siekdami paneigti nuostatą, kad lietuvių kalba nepatogi naudoti elektroninėje erdvėje Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Švietimo ir mokslo ministerija bei viena technologinė bendrovė jau penktą kartą organizuoja nacionalinį mokinių konkursą „Švari kalba – švari galva. Prakalbink kompiuterį lietuviškai“. Šiandien prasidėjusiame nacionaliniame mokinių konkurse pasitikrinti lietuvių kalbos žinias panoro beveik 13 tūkstančių 6–10 klasių mokinių iš visos Lietuvos.

Šiemet konkursas vyks dviem etapais. Konkurso I etapo dienomis mokiniai turės atlikti po 25 užduotis. Tam bus skirta 30 minučių. Lietuvių kalbos žinias ir įgūdžius mokiniai tikrins savo mokyklų kompiuterių klasėse ar prie bet kokio kito kompiuterio, kuriame yra interneto ryšys, kovo 19–23 dienomis nuo 9 iki 17 valandos. Konkurso užduotys bus sprendžiamos interneto svetainėje www.lituanika.lt.

Konkurso II etapas vyks balandžio 18 dieną Vilniuje. Į jį pateks po dvidešimt geriausiai I etape pasirodžiusių šeštokų, septintokų, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų. Teisingiausiai visas užduotis atlikęs kiekvienos klasių grupės mokinys taps nugalėtoju. Jei tokių bus ne vienas, laimės tas, kuris visas užduotis be priekaištų atliks greičiausiai.

Nacionalinio konkurso „Švari kalba – švari galva. Prakalbink kompiuterį lietuviškai“ nugalėtojai ir jų lietuvių kalbos mokytojai bus pagerbti balandžio 18 d. Seimo rūmuose rengiamos specialios šventės metu. Moksleivių konkurso apdovanojimų šventę globoja Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »