Kompiuteriniu virusu užkrėsti JAV kariniai bepiločiai orlaiviai

Publikuota: 2011 m. spalio 10 d. pirmadienis

JAV kariuomenėje naudojamų „Predator“ ir „Reaper“ bepiločių orlaivių (UAV) elektronika buvo atakuota nežinomos kilmės kompiuteriniu virusu. Remiantis portalo „Wired“ pranešimu, užkratas pirmą kartą aptiktas prieš porą savaičių ir iš sistemų pašalintas jau kelis kartus. Tačiau užkratas nuolat atsinaujina, o kariškiai šiuo metu neturi priemonių nuo jo apsisaugoti.\

Teigiama, jog virusas netrukdo pilotuoti minėtųjų orlaivių, tačiau registruoja kiekvieną nuotolinio operatoriaus mygtuko paspaudimą. „Mes jį vis ištriname, tačiau virusas nuolat sugrįžta. Programa greičiausiai kenkėjiškos kilmės, tačiau apie ją visiškai nieko nežinome“, – teigia anoniminis šaltinis. Niekas nežino, iš kur virusas atsirado ir kaip plačiai jis išplito. Tačiau kompiuterių saugumo specialistai įsitikinę, jog programos kūrėjai turėjo prieigą prie užslaptintų kompiuterinių sistemų.

Kenkėjišką programą aptiko JAV Gynybos departamente naudojama kompiuterinių virusų aptikimo sistema HBSS (angl. Host Based Security System). Šis incidentas kelia nemažų įtarimų ir nuogąstavimų, kadangi į bepiločius orlaivius bandyta įsilaužti ir anksčiau, o kai kuriems užpuolikams yra pavykę netgi perimti UAV siunčiamas vaizdo transliacijas. Beje, tam buvo naudojama nei 30 dolerių nekainuojanti programinė įranga.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Didžiuosiuose ekranuose – filmas apie kompiuterinį virusą

Šiandien laukiama filmo, sukurto garsaus kompiuterinio viruso „I love you“ garbei, premjeros. 2000 metų gegužę virusas „The Love Bug“ (žinomas kaip „I love you“ arba „LoveLetter“) keliavo į viso pasaulio interneto naudotojų pašto dėžutes. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »