Kompiuteriniu virusu užkrėsti JAV kariniai bepiločiai orlaiviai

Publikuota: 2011 m. spalio 10 d. pirmadienis

JAV kariuomenėje naudojamų „Predator“ ir „Reaper“ bepiločių orlaivių (UAV) elektronika buvo atakuota nežinomos kilmės kompiuteriniu virusu. Remiantis portalo „Wired“ pranešimu, užkratas pirmą kartą aptiktas prieš porą savaičių ir iš sistemų pašalintas jau kelis kartus. Tačiau užkratas nuolat atsinaujina, o kariškiai šiuo metu neturi priemonių nuo jo apsisaugoti.\

Teigiama, jog virusas netrukdo pilotuoti minėtųjų orlaivių, tačiau registruoja kiekvieną nuotolinio operatoriaus mygtuko paspaudimą. „Mes jį vis ištriname, tačiau virusas nuolat sugrįžta. Programa greičiausiai kenkėjiškos kilmės, tačiau apie ją visiškai nieko nežinome“, – teigia anoniminis šaltinis. Niekas nežino, iš kur virusas atsirado ir kaip plačiai jis išplito. Tačiau kompiuterių saugumo specialistai įsitikinę, jog programos kūrėjai turėjo prieigą prie užslaptintų kompiuterinių sistemų.

Kenkėjišką programą aptiko JAV Gynybos departamente naudojama kompiuterinių virusų aptikimo sistema HBSS (angl. Host Based Security System). Šis incidentas kelia nemažų įtarimų ir nuogąstavimų, kadangi į bepiločius orlaivius bandyta įsilaužti ir anksčiau, o kai kuriems užpuolikams yra pavykę netgi perimti UAV siunčiamas vaizdo transliacijas. Beje, tam buvo naudojama nei 30 dolerių nekainuojanti programinė įranga.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Didžiuosiuose ekranuose – filmas apie kompiuterinį virusą

Šiandien laukiama filmo, sukurto garsaus kompiuterinio viruso „I love you“ garbei, premjeros. 2000 metų gegužę virusas „The Love Bug“ (žinomas kaip „I love you“ arba „LoveLetter“) keliavo į viso pasaulio interneto naudotojų pašto dėžutes. skaityti »

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »